Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Film reklamowy w Norwegii

  1. #1
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie Film reklamowy w Norwegii

    Cześć,

    chciałem poruszyć wątek prawno-techniczny ponieważ nie udało mi się znaleźć nic podobnego na forum ani za pomocą Wujka Google. Oczywiście w różnych kwestiach mógłbym szukać pomocy w działach fotografii i osobnych jeżeli chodzi o prawne zagwozdki, natomiast może cała dyskusja pomoże nie tylko mi, a ktoś miał już dotychczas podobne zmartwienia.

    A więc !

    W maju będę podejmował się nakręcenia spotu reklamowego dla firmy wynajmującej kampery. Oczywiście chętnie podzielę się technicznymi rozwiązaniami ponieważ traktuje to jako materiał do portfolio, a jedynie w małym stopniu zarobkowo. Wstępnie tygodniowy trip po pięknych miejscach, tytuł wątku jest bardzo przypadkowy, ponieważ planowanie miejsc do sfilmowania jest bardzo rozległe. Od Norwegii, Szwecji i tamtych terenów, przez Tyrol, Włochy lub Francję czy też Hiszpanie pod kątem wybrzeży.

    Film w jakimś stopniu będzie komercyjny, jeszcze nie wiadomo na ile, czy tylko Youtube/FB/Vimeo czy trafi pod inne media. Stąd nachodzą mnie różne obawy.

    Dotychczas miałem za sobą raczej doświadczenie filmów ślubnych, 1 (kiepski) film reklamowy i teledysk muzyczny

    1. Filmowanie miejsc, parków narodowych, postój na plaży, ogniska na plaży, wykorzystywanie w celach komercyjnych takich obiektów jak np. wieża eiifla który jest tylko przykładem do zobrazowania moich obaw. Czy takie miejsca mogą pojawić się na filmie bez zgody władz miasta lub innych organów.

    2. Sprzęt jaki posiadam to canon 6d + 5d mark II + Samyang 14mm + canon 35mm 1.4 + canon 85mm 1.8 + Canon 70-200 2.8.
    Oprócz tego osprzęt typu statyw z głowicą filmową, glidecam hd-2000 + spider rig + dji professional 3.
    Oprócz tego chce zaopatrzyć się w jedną lub dwie kamery go pro i samyang 24 ts.

    No i z takich pytań bardziej ogólnych czy znacie może jakieś miejsca które uważacie za ciekawe do odwiedzenia, chce skupić się bardziej na dzikich terenach, a dodatkowym atutem tych miejsc jest odgórne przyzwolenie na postawienie kampera czy też rozpalanie ogniska. Póki co wiem, że skandynawskie jeziora i dzikie tereny są ku temu bardziej przychylne. W dodatku chętnie się dowiem, ponieważ licencja drona jest w niedalekim czasie przede mną, jak to jest z filmowaniem dronem za granicą. Oczywiście co do doboru ewentualnego sprzętu, również chętnie usłyszę rady.

    Myślę, że w trakcie dyskusji jakieś pytania jeszcze mi się nasuną.
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Film reklamowy w Norwegii

    Brzmi jak TFP, w Norwegii To serio czy nabijasz się?

  3. #3
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Film reklamowy w Norwegii

    Można powiedzieć, że TFP + budżet firmy. Chodzi o wzajemną reklamę żeby wyjść na rynek zagraniczny, posiadając zagraniczny materiał w portfolio. Co do samej Norwegii, czemu nie serio ? Norwegia tak jak napisałem już wcześniej jest przykładowa, nie jest pewne czy będzie to Norwegia, Szwecja czy południe Europy
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Film reklamowy w Norwegii

    Cytat Zamieszczone przez Czapa Zobacz posta
    1. Filmowanie miejsc, parków narodowych, postój na plaży, ogniska na plaży, wykorzystywanie w celach komercyjnych takich obiektów jak np. wieża eiifla który jest tylko przykładem do zobrazowania moich obaw. Czy takie miejsca mogą pojawić się na filmie bez zgody władz miasta lub innych organów.

    No i z takich pytań bardziej ogólnych czy znacie może jakieś miejsca które uważacie za ciekawe do odwiedzenia, chce skupić się bardziej na dzikich terenach, a dodatkowym atutem tych miejsc jest odgórne przyzwolenie na postawienie kampera czy też rozpalanie ogniska. Póki co wiem, że skandynawskie jeziora i dzikie tereny są ku temu bardziej przychylne. W dodatku chętnie się dowiem, ponieważ licencja drona jest w niedalekim czasie przede mną, jak to jest z filmowaniem dronem za granicą. Oczywiście co do doboru ewentualnego sprzętu, również chętnie usłyszę rady.

    Myślę, że w trakcie dyskusji jakieś pytania jeszcze mi się nasuną.
    Pytania które tu zadałeś są tak poważne że aż nie przystoją temu forum. To są pytania raczej dla prawników z biegłą znajomością prawa autorskiego i to na poziomie międzynarodowym a za odpowiedzi na nie zapewne trzeba będzie zapłacić i to niemało.

    Ostatnio obyło się jakieś webinarium BŁĘDY PRAWNE W UMOWACH FOTOGRAFICZNYCH Znajdź na własną rękę dojście do tych dziewczyn (Facebook?) albo kancelarii w której pracują i zorientuj się czy ogarniają temat czy tylko im się wydaje.

    To może coś za darmo?

    1. Filmowanie miejsc, parków narodowych, postój na plaży, ogniska na plaży, wykorzystywanie w celach komercyjnych takich obiektów jak np. wieża eiifla który jest tylko przykładem do zobrazowania moich obaw. Czy takie miejsca mogą pojawić się na filmie bez zgody władz miasta lub innych organów.
    To trzeba sobie znaleźć rządową stronę jakiegoś ministerstwa turystyki danego kraju i zobaczyć czy coś tam nie pisze o tym co można a czego nie można fotografować/filmować. Taką stronę ma np. miasto Nowy Jork, może inne państwa/miasta też mają coś takiego.

    Co do dronów to masz ********e szczęście gdyż z dniem dzisiejszym pojawił się w Internecie taki artykuł:

    Filmowanie z drona dla początkujących. Porady eksperta - Podroze.se.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: Film reklamowy w Norwegii

    dobrze wykonany filmik polecam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •