Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Który monitor wybrać?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Przy 5 tys zł nie ma szans na nic porównywalnego do NEC PA272W-SV2. Odpowiedniki od EIZO są droższe o ok 3 tys zł. Taka różnica wynika stąd, że NEC jest od około roku w ofensywie rynkowej i analogiczne i lepsze monitory można mieć znacznie taniej niż EIZO. Dobrze radzę skorzystać póki można. Ewentualnie jeśli monitor MUSI mieć logo EIZO, w grę wchodzi CS2730. Przy czym jest to zejście o dwie klasy niżej.

  2. #22

    Dołączył
    Jul 2018
    Miasto
    WLKP
    Wiek
    29
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Oo, to super, bo tamte posty które tutaj czytałam były z kilku lat wstecz, czyli ten NEC w obecnej sytuacji rynkowej i w moim budżecie powinien się sprawdzić? Dziękuję za odpowiedź, szkoda, że tak daleko mieszkam, bo chętnie skorzystałabym z usługi kalibracji

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Rynek się zmienia, więc warto zainteresować się co aktualnie jest "na topie" a nie lecieć ślepo za marką. Oczywiście EIZO zawsze jest dobre, ale jak mówiłem, aby kupić monitor porównywalny do PA272W-SV2 trzeba kupić CG277 za prawie 9 tys zł!

    W tej chwili, nie ma kompletnie nic innego niż zaproponowany model. Co do kalibracji, jeśli miałbym przyjemność dostarczać taki monitor, jest możliwość kalibracji zdalnie, uwzględniającej docelowe warunki oświetleniowe i zastosowania.

  4. #24
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    A czy można kalibrować PA272W-SV2 przy pomocy X-rite colormunki DISPLAY?

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Który monitor wybrać?

    Za ok 5k zl jest pa271q tez od neca i jest nastepca Pa272 ktory obecnie konczy zywot na rynku i mozna go kupic za 4300.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 22-08-2018 o 11:57

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Za ok 5k zl jest pa271q tez od neca i jest nastepca Pa272 ktory obecnie konczy zywot na rynku i mozna go kupic za 4300.
    Tyle, że nowy model wcale nie jest lepszy od poprzedniego. Stracił np dwukolorowe podświetlenie matrycy, obudowa jest bardziej mikra, podstawka gorsza.

    PS. Mówimy o wersji PA272W-SV2, która ma kalibrację i 5 lat gwarancji a nie o gołym.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    A czy można kalibrować PA272W-SV2 przy pomocy X-rite colormunki DISPLAY?
    Nie można.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Oj tam. Pod pewnymi względami jest lepszy od poprzednika. Miałem pa272w ale wymieniłem na pa322UHD i to była mega decyzja.
    Widziałem też pa271q i wcale nie uważam by był modelem gorszym. Fakt że nie wygląda jak płyta chodnikowa nie świadczy że jest mniej pro

    Kwestia tego co komu potrzeba i do czego. W każdym razie oba monitory są świetne i niczego im nie brakuje. Pa271q ma lepszą czerń dzięki zastosowaniu ocfa, poprzednik tego nie miał, ale to taki szczegół mało istotny przy dobrze przygotowanym stanowisku pracy.

    Co do kalibracji to jedynym sensownym narzędziem aby się nie zrujnować jest i1display pro albo zlecenie usługi komuś, bądź pożyczenie kalibratora. Ale przy nowych monitorach można się chwilę spokojnie oprzeć o multiprofilera.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 22-08-2018 o 18:49

  8. #28
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Tom - dziękuję.
    Komar - X-rite colormunki DISPLAY jest ponoć "spowolnioną software'owo" wersją i1display pro

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Ma zmuła w firmware ale to praktycznie to samo urządzenie. Jest to kolorymetr znany też jako i1display3
    W sumie nie kalibrowałem nim nic bo go nie miałem, ale na liście spectraviewII jest więc powinien kalibrować monitor.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Który monitor wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    X-rite colormunki DISPLAY jest ponoć "spowolnioną software'owo" wersją i1display pro
    To nie jest istotne. Ważne, że nie wspiera go praktycznie żadne oprogramowanie od monitorów. Na liście SV2 jest, ale Photo i Design.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •