Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowania

  1. #21
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowan

    Janusz_K - trochę mylisz pojęcia "publikowanie zdjęć/zakaz/legalność" co do wieży Eiffla, gdyż:
    - Daytime shots are acceptable for commercial use.
    - Images depicting the Tower’s lighting design are unacceptable for commercial use.
    Źródło: https://www.shutterstock.com/blog/co...-restrictions/ (znajdziecie tu restrykcje dotyczące wykorzystania komercyjnego zdjęć zrobionych w różnych znanych miejscach).

  2. #22

    Domyślnie Odp: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowan

    co do Węgier: https://www.theguardian.com/world/20...-take-pictures

    I problem nie jest w prawie, ale w nadgorliwości, czy liberalnym podejściu osób, które z prawa robią użytek. To samo dotyczy też wieży Eiffla. Może podejść do ciebie pan z hełmem na głowie i automatycznym karabinem i po angielsku poprosić, żebyś zrezygnował z fotografowania. Nie wierzysz - przejedź się na Champ de Mars to jak będziesz miał pecha i długi obiektyw, uwierzysz.

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowan

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Mnie ze 100-400 nie chcieli na red bula wpuścić. Dowiedziałem się że ochroniarze mieli zakaz wpuszczania ludzi z białymi obiektywami, ale z czarnymi bez problemu mozna było wejść
    Zawsze wiedziałem, że jednak Nikon górą .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowan

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    Absolutnie nie macie racji.

    Wyobraźcie sobie, że pan Ziutek przyszedł na koncert z panią Jadzią. A detektyw rozwodowy chciałby to uwiecznić. Właśnie chodzi o to, że nie każdy chciałby występować w roli publiczności. To się nazywa ochrona wizerunku osoby niepublicznej. Prawdopodobnie występując o zgodę na robienie zdjęć w tym miejscu podsuną do podpisania, że do publikacji jest potrzebna zgoda każdej osoby, jaka będzie na publikowanym zdjęciu. Bo zgodnie z treścią art. 81 Prawa autorskiego rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
    Jaki to ma związek? Ustawa mówi o publikowaniu zdjęć z wizerunkiem osób a nie ich robieniu więc ewidentnie mylisz pojęcia. Dodam też, że komórka tak samo potrafi zrobić zdjęcie i uchwycić wizerunek osoby.

    Mnie w holu filharmonii ludzie nie interesują (i nawet nie chce ich mieć na swoich kadrach) tylko detale/architektura samej hali. Jedyne co mogłoby być ograniczeniem to prawa autorskie architektów (ten sam przypadek co oświetlenie wieży Eiffla czy kilka innych rzeczy), którzy od każdego zdjęcia domagają się swojego odsypu. W innym wypadku to dla mnie widzi misie dyrekcji no chyba, że czegoś nie wiem i stąd ten wątek. Napisałem do nich email z pytaniem co i jak, może nawet odpiszą.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowan

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    Marszałkowska jest miejscem publicznym.
    Ogólnodostępny hol filharmonii też jest miejscem publicznym, no i Pola Marsowe raczej też.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    W Pakistanie próba sfotografowania osób może skończyć się dla fotografa bardzo niebezpiecznie.
    Może to prawda, ale z drugiej strony jak poprosisz o pozwolenie to w większości przypadków jest dużo bardziej przyjemnie niż gdziekolwiek w Europie - przerabiałem to osobiście.

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar Lafar
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Dania, Copenhagen
    Wiek
    50
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: "Zdjęcia tylko komórką, innym aparatem robić nie można" czyli zakaz fotografowan

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    W Pakistanie próba sfotografowania osób może skończyć się dla fotografa bardzo niebezpiecznie.
    W Ameryce Łacińskiej jest podobnie- czasem maczetą można oberwać. Ale to kwestia podejścia. Jeśli się grzecznie spytasz, nawet na migi, z uśmiechem, to w 98% przypadków nie ma problemu.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •