Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    można go rozpieprzyć jeszcze nowością canona
    70-300 usm is II - ale chyba jeszcze u nas nie ma w sprzedaży
    kolega Salas mnie natchnął na założenie nowego wątku
    nie słyszałem o tym szkle wiec poguglalem i teraz;
    znalazłem taka opinie i powiedzcie mi czy tylko mi się wydaje ze te zdjęcia pokazujące super działanie tego obiektywu są po prostu kiepskie?
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...customerReview
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 040

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Ja czesto jak mam coś kupić nie tylko foto, czytam opinie na amazon, najwieksza baza opini według mnie.
    https://www.amazon.com/Canon-EF-70-3...ustomerReviews

    Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM II Review

    Mi się wydaje że jest to świetna alternatywa dla high endowego 70-300L za prawie 3x drożej.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Mnie ciekawi ten wyświetlacz. To przyszłość czy raczej jednorazowy wyskok.
    L

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    tv wszędzie
    ver III będzie się różniła pewnie tylko zastosowaniem kolorowego wyświetlacza
    ciekawe czy ma to duży wpływ na zużycie baterii?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ver III będzie się różniła pewnie tylko zastosowaniem kolorowego wyświetlacza
    IV wersja będzie miała przyczepiony przetwornik do szkła z tyłu, do tego USB5 i zdjęcia będą bez body przesyłane po WIFI bezpośrednio w chmury.

    Będzie za dopłatą wersja alternatywna do używania ze starymi body, ale takie użycie będzie niewskazane.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    kolega Salas mnie natchnął na założenie nowego wątku
    nie słyszałem o tym szkle wiec poguglalem i teraz;
    znalazłem taka opinie i powiedzcie mi czy tylko mi się wydaje ze te zdjęcia pokazujące super działanie tego obiektywu są po prostu kiepskie?
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...customerReview
    to typowo amatorskie szkło (nie żeby to było coś złego sam jestem 100% amatorem i nawet nie chciałbym być zawodowcem) więc kupują go i recenzują amatorzy - a dla takiego amatora amatora wszystko jest dobre a nawet wspaniałe (takie emejzing), szczególnie jak już kupił, najczęściej piszą to ludzie którzy nie mają żadnego porównania z czymś bardziej konkretnym, używałem intensywnie poprzedniej wersji tego obiektywu mam mieszane uczucia jak focisz człowieka albo stracha na wróble z bliskiej odległości to zdjęcie było niezłe, krajobraz z większej odległości i w gorszych warunkach był taki sobie - nie było podejścia do tego (kontrast kolory) co produkowało 70-200 4LIS czy C100-400 wer I - obstawiam że tu jest tak samo - pewnie infinitezymalnie lepsze lub gorsze od wersji I lub tamrona plus nikomu niepotrzebny ozdobnik w postaci wyświetlacza i to by było na tyle.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 02-03-2017 o 13:13
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #7
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    50
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Temat o tym obiektywie został założony jak jeszcze prawdopodobnie nikt z wypowiadających się go nie miał. Od prawie roku cisza.
    Czy ktoś go używa obecnie, jakie opinie? Jak wypada porównanie ze starszą wersją C70-300 IS?
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    W sprawie tego obiektywu wypowiadano się w innym wątku.

    http://www.canon-board.info/obiektyw...70/index5.html

    Nie posiadałem nigdy wcześniej jego poprzednika dlatego nie jestem w stanie zrobić żadnego porównania natomiast posiadałem EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM i zdecydowanie wybieram EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM ze względu na mniejszą masę własną, błyskawiczną i praktycznie bezgłośną (nie licząc momentu załączania się stabilizacji) pracę układu autofokusa oraz nieruchomą tylną soczewkę która ogranicza wtłaczanie dodatkowych zanieczyszczeń do środka aparatu podczas pracy tym obiektywem.

    https://www.optyczne.pl/421.1-Test_o...st%C4%99p.html

    http://www.kenrockwell.com/canon/len...00mm-is-ii.htm

    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 06-01-2018 o 01:44

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Dwa razy już prawie kupiłem ten obiektyw Na pewno godny polecenia na pełną klatkę. Na APS-C już raczej nie, bo 55-250 STM daje jednak lepszy obrazek, choć wolniejszy AF. Czekam teraz na 55-250 Nano USM najlepiej współpracujący z PZ-E1

  10. #10
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    50
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Prawdę mówiąc wczorajsze pytanie zadałem lekko prowokacyjnie, bo kiedyś na CB było wszystko, a teraz jak widać pojawił się nowy popularny obiektyw, ale informacji i nim niewiele. W temacie dedykowanym dla obiektywu same wypowiedzi ludzi, którzy tylko o nim coś słyszeli i czytali w necie. W tym wskazanym drugim temacie w zasadzie tylko coś konkretnego napisał mkamelg.

    A ja jestem posiadaczem tego obiektywu od wczoraj. Myślałem o jego zakupie odkąd został zapowiedziany, ale bez napinki. Do tej pory posiadałem poprzednią wersję i byłem w niej w zasadzie zadowolony, choć miałem świadomość, że to najsłabsze ogniwo wśród wszystkich moich szkieł. Na digital-picture porównanie jakości tych obiektywów nie zachęca zbytnio do zakupu nowej wersji. Owszem, można zobaczyć, że na 300 mm jest lepiej, ale można też zobaczyć, że na 70 mm jest gorzej: https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=1
    Początkowo obiektyw był słabo dostępny w Polsce, więc tylko sobie o nim czytałem. Recenzje zbierał dobre, więc analizując na papierze wszystkie wady i zalety trwałem w decyzji o zmianie tele na nowszy model. W Nowy Rok zobaczyłem krótką promocję z petardą na AGD EURO RTV, do tego trwa Cashback, uznałem, ze moment jest dobry i zamówiłem.

    Wczoraj popstrykałem trochę w domu. W słabym świetle AF radził sobie dobrze, ale tego się spodziewałem. W końcu technika idzie do przodu, puszka 80D powinna sobie radzić. Pierwsze WOW przyszło kiedy siedząc na kanapie cyknąłem odległy o 3 metry monitor na 300 mm i na powiększeniu zobaczyłem siateczkę pojedynczych pikseli. Dla porównania przepiąłem na stary obiektyw i zrobiłem to samo. Spodziewałem się, że będzie gorzej, ale nie aż tak. Zrobiłem potem jeszcze po kilka zdjęć jednym i drugim, ale to nie był przypadek, wychodziło tak za każdym razem.
    Przedstawiam wycinki kadrów ze środka, f5.6, skala 2:1 czyi 2x powiększone, iso 3200 więc trochę szumu jest:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7891_cr.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	113,4 KB
ID:	316 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7893_cr.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	317

    Nie jestem fanem tego typu testów, często nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością, no ale jednak... różnica ogromna.

    Drugie WOW pojawiło się jak zacząłem wyglądać obiektywem przez okno. Za oknem mam drzewo, potem jakieś bloki. Padał lekki deszcz, szyba mokra, całkiem ciemno, byłem ciekawy czy w ogóle złapie ostrość. Złapał raz, drugi, nagle przejechał szybko całą skalę i złapał gałąź, która była tuż za oknem i nawet nie widziałem jej w wizjerze. Powtórzyłem to doświadczenie dzisiaj rano w dziennym świetle w trybie servo. AF zmieniał ostrość jak karabin przeskakując momentalnie z gałęzi na bloki, na las w oddali i z powrotem, z szybkością jakiej nie widziałem nigdy wcześniej. Na spacerze próbowałem zmierzyć z jaką prędkością AF przelatuje całą skalę, porównując to z czasem ręcznie ustawianej migawki. Wyszło mi, że jest to nie więcej niż 0,1 sekundy. Kierując punkt centralny na mleko chmur od nieskończoności do minimalnej i z powrotem trwało nie więcej niż 0,2 sekundy. W praktyce, fotografując psa, ostrość jest łapana od razu i zawsze. Przeglądając zdjęcia nie miałem ani jednego ze źle ustawioną ostrością. A warunki dzisiaj kiepskie, ciemno, gęste chmury, mżawka.

    Zrobiłem jeszcze test drzewa. Ostrość tego obiektywu jest naprawdę dobra, nawet na pełnej dziurze i w całym obszarze kadru. Przedstawiam kolejne 2 wycinki, f5.6 i f8, skrajny prawy dolny róg, odwzorowanie 1:1, 300 mm:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8017.JPG
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	318 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8014.JPG
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	319

    Taki test jest już dla mnie bardziej miarodajny niż zdjęcia tablic z paru metrów w pomieszczeniach. Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Nieostrość niektórych gałęzi na pierwszym wycinku wynika ze zbyt płytkiej głębi ostrości. Nie miałem starego obiektywu do porównania, ale wiem co on potrafi zrobić z rogiem takiego kadru - lepiej tego nie oglądać

    Tak więc póki co jestem pozytywnie zaskoczony, zarówno ostrością obrazu, jak i pracą AF. Wszystko wskazuje na to, że obiektyw powinien się dobrze spisywać w moich wycieczkowych zastosowaniach, a różnica względem starej wersji jest większa niż się spodziewałem.
    Ostatnio edytowane przez sprocket73 ; 06-01-2018 o 15:17
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •