Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Przy okazji - nie wiem jak Wam, ale mi bardzo podoba się wygląd tego szkła.
    Black on black

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Od wczoraj również jestem posiadaczem tego obiektywu. Na sprawdzenie w warunkach plenerowych poczekam aż pogoda się poprawi. Póki co tak na szybko napiszę tylko że jestem pod ogromnym wrażeniem działania IS. Na 300mm obraz zostaje zamrożony - rewelacyjnie! AF działa bardzo szybko i precyzyjnie w ogóle się nie zastanawia

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Ja kupiłem ten obiektyw niedawno i owszem AF bardzo szybki, stabilizacja ok ale ostrość miał gorszą od mojego 55-250 STM. Odesłałem go z powrotem do sklepu.

  4. #24
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Moje wrażenia z pobieżnych oględzin. Niezłe wykonanie, choć plastik sprawia wrażenie cienkiego. Okienko LCD dla mnie zbyteczne. Po wysunięciu na maxa brak luzów bocznych między elementami obudowy. AF - kompletnie bezgłośny, trafia w punkt i nie szarpie nerwowo, ale przy konieczności ostrzenia między 1.2m, a nieskończonością, demonem prędkości nie jest. Bardzo dobra stabilizacja, wręcz zamraża obraz na maksymalnej ogniskowej. Czy w waszych egzemplarzach, przy przechylaniu samego obiektywu na boki czuć przemieszanie elementów wewnętrznych?
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Tak, słychać że coś wewnątrz. Ale muszę nim prawie potrząsnąć żeby to poczuć, przy swobodnym przekręceniu, przechylaniu jest absolutna cisza. Ze swojej strony dodam ze nie będę się tym przejmował. Czemu? Ponieważ w każdym obiektywie występuje taki dźwięk przy dynamicznym potrząśnięciu.

  6. #26
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Zauważyłem, że obiektyw ma lekki luz na bagnecie. Jeśli uchwycę go za obudowę przy samym bagnecie, i próbuję poruszyć, to mogę go minimalnie obrócić wokół osi optycznej. W żadnym innym ze swoich szkieł nie zauważyłem tego zjawiska. Jak jest u Was?
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Też tak mam, minimalny luz przy przekręcaniu obiektywu. Na elkach tego nie ma.

  8. #28
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Dzięki. Reszta moich szkieł to eLki i nie-eLkowe jasne stałki. Dlatego wspomniany objaw wydał mi się niepokojący . Nie licząc tego luzu i pewnej "plasticzaności" obudowy ten obiektyw mnie rozwala. Ostrość, praca AF, stabilizacja i stosunkowo ładne bokeh - BOMBA!
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Nie ma powodu do niepokoju, w L-kach też się zdarza, nawet tych z 5-cyfrową ceną

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Panowie, a jak się ten obiektyw na mniejszej matrycy sprawia?

    Ktoś ma może?

    Bo pojawiły się na eBay, za £270 nówka, a ten polecany EFS 56-250 jest tylko £50 tańszy, w zamian jest +50mm

    Byłby używany w 7D i najczęściej do dzieci, rowerów i samolotow nie za daleko.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •