Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    O, fajna relacja. Jestem w takiej samej sytuacji tylko przegapiłem tą promocję, duża była?
    Jakość na 300 jest dla mnie zdecydowanie najważniejsza ale ten expresowy AF też bardzo się przydaje.. Taki obiektyw wbrew pozorom jest dosyć uniwersalny, szczególnie na wyjazdach
    Jak tam kolory, bardziej soczyste niż ze starszej wersji?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Jak się ma ta nowa konstrukcja Canona do Tamrona 70-300 ze stabilizacją? Mam egzemplarz który jest nad wyraz ostry i zastanawiam się czy nowa konstrukcja Canon jest w stanie go w jakości obrazka pobić.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Jak się ma ta nowa konstrukcja Canona do Tamrona 70-300 ze stabilizacją? Mam egzemplarz który jest nad wyraz ostry i zastanawiam się czy nowa konstrukcja Canon jest w stanie go w jakości obrazka pobić.
    Dustin porównywał i wyszło mu, że Canon optycznie lepszy od Tamrona, dodatkowo mniej "oddycha".

    --- Kolejny post ---

    Mnie najbardziej w tym obiektywie interesuje AF. Widać, że jest bardzo szybki, na 70mm powiedziałbym nawet, że nie ma porównania z jakimkolwiek innym szkłem, jeśli chodzi o przeostrzenie całego zakresu. Inna rzecz jak to się w praktyce sprawdza, bo wszelkie porównania szybkości AF są zwykle obarczone sporą dozą subiektywizmu. Mi np. zależałoby na porównaniu szybkości z 100-400 II w zakresie do kilku metrów. Z ciekawości porównałbym też do 300/2.8 L IS II, który ma jeden z najszybszych AF, a dodatkowo można go zamknąć limiterem do zakresu 2-6 metrów. 70-300 jak się pomyli, to musi przelecieć cały zakres, a na 300mm nie jest już taki błyskawiczny.
    Ciekaw jestem też w jakich innych szkłach zobaczymy jeszcze napęd Nano USM, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni. Na pewno nie trafi on do serii L, a zatem tych szkieł z nowym AF nie będzie raczej zbyt wiele.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Jak się ma ta nowa konstrukcja Canona do Tamrona 70-300 ze stabilizacją? Mam egzemplarz który jest nad wyraz ostry i zastanawiam się czy nowa konstrukcja Canon jest w stanie go w jakości obrazka pobić.
    Wspomniane przeze mnie porównanie z Tamronem https://www.youtube.com/watch?v=Z4mpofxRlws

  4. #14
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    50
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez mcgyver Zobacz posta
    przegapiłem tą promocję, duża była?
    1999zł

    Cytat Zamieszczone przez mcgyver Zobacz posta
    Jak tam kolory, bardziej soczyste niż ze starszej wersji?
    O kolorach nie jestem w stanie nic powiedzieć. Trzeba poczekać na wiosnę, słońce i zieloną trawę

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Jak się ma ta nowa konstrukcja Canona do Tamrona 70-300 ze stabilizacją?
    Nie mam porównania. Tamrona miałem w rękach raz, na wycieczce, podpiąłem na chwilę od innego turysty. Zapamiętałem, że był wyczuwalnie cięższy i większy od starego Canona 70-300IS i bardzo ciężko chodził pierścień ogniskowej, co mnie zraziło. Może dlatego, że była zima i mróz, a może taki felerny egzemplarz trafiłem.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    70-300 jak się pomyli, to musi przelecieć cały zakres, a na 300mm nie jest już taki błyskawiczny.
    Hmm... ale ja na pewno właśnie na 300 mm robiłem te pomiary, gdzie wyszło mi, że cały zakres przelatuje w mniej niż 0,1 sekundy. Szybkość AF faktycznie nie jest zawsze taka błyskawiczna, ale zależy chyba bardziej od aktualnych warunków oświetleniowych niż od ogniskowej.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez sprocket73 Zobacz posta
    Hmm... ale ja na pewno właśnie na 300 mm robiłem te pomiary, gdzie wyszło mi, że cały zakres przelatuje w mniej niż 0,1 sekundy. Szybkość AF faktycznie nie jest zawsze taka błyskawiczna, ale zależy chyba bardziej od aktualnych warunków oświetleniowych niż od ogniskowej.
    A to rzeczywiście byłaby rewelacja Na filmikach widać, że na 70 ustawia ostrość błyskawicznie, a na 300mm zwalnia wyraźnie. Tyle tylko, że to są "testy" robione w pomieszczeniu, a więc raczej nie w warunkach, do których przeznaczony jest ten obiektyw. Mnie interesuje AF na otwartej przestrzeni, przy dobrym oświetleniu. Póki co nie bardzo jest to gdzie sprawdzić, bo nie ma ani w sklepach ani w wypożyczalniach.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Znalazłem pewnego Niemca który ostrzył tym obiektywem na 200mm przy świetle dziennym. 200mm nie 300mm ale też nie 70mm.

    Z tego co widziałem to ostrzył w zakresie od nieco ponad 3 metrów do okolic nieskończoności. W niżej podanym przedziale czasowym znajduje się też ostrzenie Tamronem SP 70-300mm Di VC USD w tym samym zakresie odległości.

    5:27-5:58


  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Dzięki, rzeczywiście jest szybko

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Fajne szkło. Jakie czasy jesteście w stanie utrzymać z IS-em np. na 135mm i 200mm?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Pisane z punktu widzenia posiadacza 5DS. Stabilizacja w obiektywie była oczywiście cały czas włączona. Dla przypomnienia, maksymalne wartości przysłon dla poszczególnych ogniskowych to odpowiednio f/5 dla 135mm oraz f/5.6 dla 200mm.

    1/40sek. dla 135mm i 1/60sek. dla 200mm przy odległości ostrzenia 2m.

    1/60sek. dla 135mmm i 200mm przy odległości ostrzenia kilkanaście metrów (powyżej 10m ale nieprzekraczającej 20m).

    Takie czasy naświetlania obowiązują u mnie jeżeli ostrzę obiektywem skierowanym nieco w dół czyli jak coś znajduje się poniżej linii mojego wzroku, im niżej tym lepiej.

    Od odległości kilkunastu metrów do nieskończoności już jest gorzej, im dalej ostrzę i wyżej podnoszę obiektyw (zaczynając od linii mojego wzroku z nią włącznie) tym bardziej muszę skracać czas naświetlania. W tym przedziale odległości dopiero od czasu naświetlania 1/250sek. uznaję zdjęcia za nieporuszone.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

    Dzięki! Przy okazji - nie wiem jak Wam, ale mi bardzo podoba się wygląd tego szkła.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •