Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Najpewniejsze karty pamięci.

  1. #1

    Domyślnie Najpewniejsze karty pamięci.

    Witam Wszystkich.Chciałbym uzyskać informację na temat niezawodności kart pamięci,głównie kart SD.Do tej pory ,przy zakupie kierowałem się głównie prędkością zapisu i odczytu.Jednak dwie karty (różnych producentów)po pewnym czasie odmówiły posłuszeństwa-poprostu przestały działać.Na całe szczęście odzyskałem dane dzięki różnym programom do odzyskiwania danych,ale wolałbym na przyszłość uniknąć podobnych stresów.

    Jakich kart unikać ,a które są przez Was polecane .Cena nie gra roli ,a najważniejsze jest bezpieczeństwo zdjęć.Może są jakieś symptomy które mówią ,że życie danej karty dobiega końca i że powinna trafić już do kosza.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Kup 10 kart 10 różnych producentów. Nowe karty przetesuj 10 razy zapisując je i odczytując. Zmieniaj karty co 24/36 zrobionych zdjęć. Karty zapisane 22-25 razy wymieniaj na nowe ale wanych danych nie zapisuj na nie dopóki ich nie przetestujesz. Używaj zapisu w 2 slotach jeżeli twój aparat to umozliwia. Im więcej kart użyjesz na 1 sesji tym mniejsze prawdopodobieństwo utraty danych.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Kup 10 kart 10 różnych producentów. Nowe karty przetesuj 10 razy zapisując je i odczytując. Zmieniaj karty co 24/36 zrobionych zdjęć. Karty zapisane 22-25 razy wymieniaj na nowe ale wanych danych nie zapisuj na nie dopóki ich nie przetestujesz. Używaj zapisu w 2 slotach jeżeli twój aparat to umozliwia. Im więcej kart użyjesz na 1 sesji tym mniejsze prawdopodobieństwo utraty danych.
    no i temat wyczerpany, ja bym jeszcze zgrywał od razu po zrobieniu zdjęć na jakiś dysk przenośny + chmurę i jeszcze jeden dysk dla pewności
    SONY

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    no i temat wyczerpany, ja bym jeszcze zgrywał od razu po zrobieniu zdjęć na jakiś dysk przenośny + chmurę i jeszcze jeden dysk dla pewności
    No i dyski do skrytki w banku. W domu nie ma co trzymać bo pożar, złodziej lub trzęsienie ziemi.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Dziękuję za informacje. To;że zdjęcia należy skopiować na dodatkowych dyskach to normalne - najlepiej na kilku;jeżeli jednak padnie karta w aparacie to już nie ma co kopiować. Dlatego tez bardziej chodzi mi o same karty .o konkretne modele lub producenta.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Dwa sloty w aparacie to podstawa, sam uzywam lexara 1000x

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dwa sloty w aparacie to podstawa, sam uzywam lexara 1000x
    Co tam dwa. Min 4 z raid5, później tylko więcej, Z czasem dojdziemy do raid6 + 2xHS. Ale to przyszłość. I koniecznie drugi aparat z funkcją replikacji.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Co tam dwa. Min 4 z raid5, później tylko więcej, Z czasem dojdziemy do raid6 + 2xHS. Ale to przyszłość. I koniecznie drugi aparat z funkcją replikacji.
    Gdybym robil sluby, nie czulbym sie komfortowo z jedna karta.

    Na PC mam tylko 1TB WD Passport jako backup, wiec chyba nie przesadzam z dwoma slotami w aparacie.

    Zdjecia trzymam na raidzie ale 0 ^^

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Nie prowadziłem żadnych badań na ten temat, ale z mojego doświadczenia...
    Używam w zasadzie tylko SanDisk-ów, kupuję tylko w "renomowanych" sklepach stacjonarnych. Na ok. 10 kart jakie się przez moje ręce przewinęły 2 z serii Ultra niestety zawiodły, tzn. coś z nimi było nie tak i wymienione mi je na gwarancji. Od kiedy kupuję tylko z serii Extreme, nigdy nie miałem z tą serią żadnych problemów.
    To wszystko na przestrzeni ok. 6 lat i zrobieniu ok. 150 tys. zdjęć.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Gdybym robil sluby, nie czulbym sie komfortowo z jedna karta.

    Na PC mam tylko 1TB WD Passport jako backup, wiec chyba nie przesadzam z dwoma slotami w aparacie.

    Zdjecia trzymam na raidzie ale 0 ^^
    Do czasu podwójnych slotów w aparatach, to fotografowie chyba musieli mieć pełne gacie na zleceniach.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •