Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokaż wyniki od 211 do 217 z 217

Wątek: Adapter M42

  1. #211
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Kupowałem tam kilka róźnych i zawsze działały.

  2. #212
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Pixco to dobra chińska firma. Mam mosiężny z chipem i jest ok.

  3. #213

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Mrągowo
    Wiek
    37
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Tylko, że jest to "niby" nowość i działa we wszystkich trybach cytat ze strony:

    "JEDYNY ADAPTER NA RYNKU:
    działający we wszystkich programach (M / TV / AV / P)
    umożliwiający dobór przysłony i czasu otwarcia migawki"

    Nie pracowałem jeszcze z adapterem na M42 wiem tylko (z tego co czytałem) ,że dotychczas były programowalne i z funkcją potwierdzenia ostrości. Nie wiem w jaki sposób on może działać z priorytetem przysłony, jeśli przysłona jest ustawiana manualnie. Może ktoś z Was testował ?
    Ostatnio edytowane przez witcher86 ; 24-08-2016 o 20:05

  4. #214
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Ja mam jakiś tańszy, który ma na stałe zaprogramowane 50/1.4, przysłony się nie da w aparacie zmienić, ale wszystkie tryby działają (Av także), jedynie czasem mam wrażenie, że pomiar światła nie zawsze jest w 100% ok.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  5. #215
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Witcher, W sumie to normalnie działa. Nie zmienisz w aparacie wartości przysłony ale aparat poradzi sobie z automatycznym doborem czasu. Praktycznie z każdym obiektywem wymaga to u mnie odpowiedniej korekty ekspozycji ale działa dość dobrze.
    Ostatnio edytowane przez mwitek ; 26-08-2016 o 08:57

  6. #216
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Cytat Zamieszczone przez witcher86 Zobacz posta
    Tylko, że jest to "niby" nowość i działa we wszystkich trybach cytat ze strony:

    "JEDYNY ADAPTER NA RYNKU:
    działający we wszystkich programach (M / TV / AV / P)
    umożliwiający dobór przysłony i czasu otwarcia migawki"

    Nie pracowałem jeszcze z adapterem na M42 wiem tylko (z tego co czytałem) ,że dotychczas były programowalne i z funkcją potwierdzenia ostrości. Nie wiem w jaki sposób on może działać z priorytetem przysłony, jeśli przysłona jest ustawiana manualnie. Może ktoś z Was testował ?
    Adaptery m42 dzielą się na trzy kategorie:
    - pełny manual (bez żadnego dandeliona)
    - z dandelionem potwierdziającym AF (taki dla aparatu przedstawia się najczęściej jako 50/1.4)
    - z dandelionem z programowanym EMF (można z poziomu body zaprogramować mu przesłonę, ogniskową i korektę AF - programowanie jest mocno upierdliwe)

    Trzeba pamiętać, że te EMF nie działają ze wszystkimi body (i trzeba dokładnie doczytać czy wspiera to co mamy).

  7. #217

    Domyślnie Odp: Adapter M42

    Aby być jezcze bardziej precyzyjnym należy też wspomnieć o adapterze z tzw. "kołnierzem", który umożliwia wciśnięcie bolca (np. w niektórych obiektywach ) w nieco nowszysch modelach, które mają wystający bolec w celu przełączania przysłony z trybu "automatycznego" w tryb całkowicie manualny. Wciśnięcie tego bolca umożliwia dopiero reakcję listków przysłony na kręcenie pierścieniem regulacji przysłony. Jeśli ten bolec nie zostanie wciśnięty to obiektyw będzie w stanie otwartej przysłony i to niezależnie od położenia pierścienia. Można oczywiście ten bolec wcisnąć na stałe i zakleić np. klejem ale może kiedyś jeszcze będzie potrzebna ta wersja z ruchomym bolcem, więc po co trwale go "uszkadzać"?
    Od wielu lat używam kliku adapterów (Canon 40D,5 Mk. III) i jestem z rezultatów bardzo zadowolony. Za to wlasnie jeszcze bardziej ta marke aparatow polubilem.

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •