Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 217

Wątek: Adapter M42

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2005
    Wiek
    54
    Posty
    406

    Domyślnie

    Wazniejszy od koloru jest chyba material z ktorego wykonany jest adapter. Niestety niektore sie scieraja i te moga pylic na matryce.

    Ktos pisal o Pentaksie i M42 - pozdrawiam tych ktorzy lubia walczyc ze sprezynka
    Ewentulanie tych co wola kolnierz i nie lubia nieskonczonosci

  2. #22

    Domyślnie

    ktoś pisał na forum że można mieć adapter eos=>m42 za około 50pln
    sprawdzone na allegro - prawda
    czy ktoś spotkał takie przejściówki z potwierdzeniem ostrości? jeśli tak to za ile?
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    no super
    dzięki za link - na razie masakra cenowa ca kawałek plastiku z płytką ;-)

    chyba poczekam aż naucze sie robić zdjęcia
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  5. #25
    Bywalec Awatar TommyTheCat
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Ostrowiec
    Wiek
    50
    Posty
    222

    Domyślnie

    zawsze mozesz isc w inna strone i usprawnic ostrzenie manualne
    http://canon-board.info/showthread.php?t=8969
    Canon 30D

  6. #26
    mlody88
    Guest

    Domyślnie

    od niedawna zastanawiam się też nad adapterem EOS>m42 ale raczej nad tym z potwierdzeniem ostrości chociaż jest droższy (ok 140 pln) ale wydaję mi się że byłby to dobry zakup (chodzi o poźniejszy dobór szkieł)
    Może ktoś doradzić czy warto "wtajemniczać się" w takie coś, czy to będzie tylko zwykła strata czasu i niepotrzebnie wydane pieniądze ??

  7. #27
    Coś już napisał Awatar rsuhy
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    70

    Domyślnie

    a to zależy tylko od Ciebie
    i czy będzie ci się chciało kręcić ;PP

    na M42 masz sporo fajnych i stosunkowo tanich szkiełek

  8. #28
    mlody88
    Guest

    Domyślnie

    też prawda...i chyba nie ma nic lepszego niż siedzenie z aparatem w ręku i zabawa ze starym obiektywem
    no i ceny za te szkiełka też dają do myślenia ponieważ nie są wcale takie złe

    jak narazie mam tylko kit-a...zachwycałem się nim na początku ale teraz "potrzeby" się zwiększają i na samym "kicie" człowiek nie przeżyje :grin:
    Ostatnio edytowane przez mlody88 ; 23-10-2008 o 15:34

  9. #29
    kopik88
    Guest

    Domyślnie

    mam takie pytanko... zastanawiam sie nad kupnem takiego adapteru M42-canon (gdyż mam starego nieużywanego zenita z Heliosem 44m-4 w domu, i fajnie by bylo wykorzystac swiatlo f2 puki jestem skazany wylaczenie na KIT) Na allegro zauważyłem dwa rodzaje(na potwierdzenie ostrości mnie niestać narazie) zwykły i z blokadą przysłony. Czy ta blokada naprawde sie tak przydaje i warto dopłacic te pare groszy wiecej? Czy wrecz przeciwnie utrudnia? Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie, i porady.

    pozdrawiam

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Poznań / Mogilno
    Posty
    46

    Domyślnie

    Nie miałem przyjemności obsługi przejściówki bez blokady przesłony, ale z tego co się orientuję, wystarczy w obiektywie zakleić bolec i nie ma z tym problemów, przesłona jest zablokowana.
    Natomiast polecam odłożyć i kupić wersję z potwierdzaniem ostrości, bardzo pomaga. Szczególnie w przypadku mniejszych i ciemniejszych matówek (używam 300D), różnica jest kolosalna.

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •