Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: TTL i inne swinstwa Canona

Widok wątkowy

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 932

    Domyślnie Odp: Canon 800D

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie rozumiem, robisz coś czego nie powinieneś robić, i dziwisz się, że to nie działa?
    Dlaczego uważasz, że to powinno działać w ETTL-II, jeśli w opisach oryginalnego systemu Canona ("Canon TTL distributor", "off-camera shoe adapter", "TTL hot shoe adapter 3") można znaleźć informację, że nie działają w ETTL ani ETTL-II?


    Obawiam się, że jest coś nie tak z Twoimi oczekiwaniami. Producent nie zapewnia, że to zadziała. Producent zapewnia, że to nie będzie działać. A Ty, jako doświadczony użytkownik innej klasy sprzętu, uważasz, że musi zadziałać pomimo tego, że według producenta nie zadziała.
    Pytanie pomocnicze, czy komunikacja w systemie Olympusa z 1975 roku była cyfrowa, i uwzględniała zdalne sterowanie kąta świecenia każdej z lamp?
    Ja się mogę pogodzić z faktem, że dwie lampy na tym kablu nie będą chciały wspólnie działać w ETTL II (bo tylko taka jest informacja od sprzedawcy), ale nie mogę się pogodzić z tym, że jedna z nich nie będzie błyskać wcale, nawet ustawiona na Manual. A kabel niby jest zgodny z systemami od ATTL do ETTL II i, powtarzam, problem szeregowego łączenia lamp działających w TTL został rozwiązany przez Olympusa 40 lat temu! Moje argumenty uznał eBay i wydębił od Chińczyka zwrot kasy za to badziewie, które mu chciałem po prostu zwrócić, a on robił bokami. Nawet filmy na jego życzenie nakręciłem, żeby zobaczył, w czym jest problem. Samo połączenie zwykłymi przewodami kilku lamp szeregowo nie może być przyczyną takiego braku współpracy- vide casus Olympusa; problem się zaczyna wtedy, gdy aparat usiłuje zidentyfikować lampę, z którą ma współpracować, i na jednym drucie nakładają mu się dwa odrębne meldunki. To znaczy, że aparaty Canona nie tylko sterują lampami przez odpowiednie styki, ale też decydują, czy z daną lampą w ogóle współpracować, czy też nie, i na tym się opiera kant, że nie pracują z lampami serii EZ. Bo przecież przedbłysk (gdyby w ogóle był do czegokolwiek potrzebny) jest mierzony przez aparat, i jest wyzwalany taką samą metodą jak błysk zasadniczy, czyli przez zwarcie obwodu między stykiem centralnym a masą, tyle że trwa krócej, i z palcem w nosie lampy EZ mogły by taki przedbłysk realizować, bo to nie lampa go wyzwala, lecz aparat przed podniesieniem się lustra, o czym lampa raczej ani wiedzieć, ani tym bardziej decydować nie powinna.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To że na czymś ktoś się skupia nie gwarantuje niczego. Wiele firm nie przewidziało rozwoju rynku w niektórych kierunkach i to na kilka lat wcześniej.
    Owszem, ale to nie znaczy, że nic nie robili z planami na przyszłość. Różne firmy mogą się przejechać na nietrafionych koncepcjach, ale w przypadku potentatów rynkowych to tak nie wygląda. Canon przejął pałeczkę lidera już w momencie wprowadzenia systemu EOS w 1987 r. Chociaż prekursorem był Olympus, bo pierwszy wprowadził aparat z AF (nieudany model OM-707), a potem bardzo udany model wprowadziła Minolta (Minolta 7000), to Canon zawładnął rynkiem wprowadzając silniki USM oraz autofocus wydajniejszy od Minolty. Nikon wlókł się parę lat w tyle, zanim w modelu F90 zrobił AF trochę przewyższający Canona. Nikon utrzymał się tylko dzięki temu, że nie zmienił bagnetu obiektywów, więc posiadacze starego systemu mieli przynajmniej z obiektywów pożytek przy kiepskim AF, natomiast Canon zrobił odwrotnie i skusił nabywców szybkim AF. I niech mi nikt nie wciska kitu, że ta firma dla rozrywki przez 20 prawie lat pakowała pieniądze w plastik na zbyt duże tylne dekle do obiektywów, bo więcej zaoszczędziła nie musząc wprowadzać drugiej linii technologicznej.

    Pentax K-50 z kitem kosztuje ca 2000 PLN, a jest solidny, ma parę fajnych bajerów i bardzo porządny celownik z prawdziwym pryzmatem o kryciu prawie 100% klatki i powiększeniu 0,92, z wymienną matówką, która jest bardzo jasna i nadająca się do ostrzenia ręcznego. Jakby Canon zrobił takie body w tej cenie z paroma swoimi własnymi technologiami, to nawet bez wpierniczania tego wszystkiego, co powsadzał w 800D i 77D zrobił by sprzęt wymiatający rynek. Ale tego nie zrobi. Specyfikację tego, co potencjalny klient by chciał, a na czym mu nie zależy, można złożyć nawet na tym forum i guzik z tego wyniknie. Będzie jak dotąd: wyższy model ze starszym procesorem obrazu i mniej napakowaną matrycą, ale za to z lepszym AF, mikrokalibracją i lepszym celownikiem. Nie ma tak, żeby postęp był równomierny po całości, zawsze nam sprzedają coś, co jest 2 kroki do przodu i krok do tyłu. Nawet Panas w modelu GX-8 zrezygnował z wbudowanej lampy, a nawtryniał w to miejsce pokręteł, a przecież wbudowana lampa to jest prawie gotowy sterownik lamp zewnętrznych na drodze optycznej.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Instrukcja obsługi 580exII, strona 30 (wersja angielska), rozdział "External Flash Metering" wyprowadzi Cię z błędu.
    Canon zrobił od groma modeli bez tej funkcji. Mam Yongnuo YN-EX-600RT, która małpuje Canona, a własnego fotodetektora nie posiada, co właściwie jest canonowską regułą z przeszłości.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 20-02-2017 o 02:21
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •