Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Protokoły Af to niestety Canon trzyma w garści.
    Nie do końca wiadomo czy tak to jest (że istotnie te protokoły są niedostępne) - podobno Tamron je ma. Co by zresztą potwierdzało zdecydowanie mniej problemów u tego producenta.
    Kiedyś nieoficjalnie jakiś przedstawiciel Sigmy chlapnął, że protokoły u Canona są bardzo prymitywne, archaiczne i że to nie jest dla nich żaden problem .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    A jakie mają być, żeby obiektywy z 1987 roku pracowały bez problemów z najnowszymi body? Warto pamiętać, że 30 lat temu elektronika miała nieco inną moc obliczeniową, i to, co dziś jest robione "od niechcenia", mogło powodować zadyszkę elektroniki z tamtego okresu. Gdyby dziś jakaś firma chciała zrobić "niedostępną dla innych" transmisję, pewnie nie byłoby problemu nawet z jakimś szyfrowaniem (procesor w body i procesor w obiektywie byłyby na tyle wydajne), jednak w tamtym okresie podejrzewam, że byłoby to trudne z powodu "braku mocy obliczeniowej".
    A co do Sigmy i Canona, to podobnie jaki napisałeś, gdzieś coś czytałem na temat oficjalnego udostępnienia protokołów dla Tamrona (chyba tez dla Tokiny), ale (podobno) Sigma dochodziła do tego sama, analizując komunikację. Przy okazji modelu EOS 3 (i w trakcie produkcji EOS 10d) Canon "coś" pogrzebał właśnie w protokole transmisji body-szkła, w efekcie czego pojawiły się problemy ze starszymi Sigmami (błąd w momencie próby przymknięcia przysłony). Sigma oczywiście rozwiązała problem, jednak wymagało to wymiany układów w obiektywach (nawet na naszym forum chyba się znajdą informacje na ten temat).

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Mam jeszcze starą Sigmę 18-50 EX i odmienne zdanie od waszego entuzjazmu. AF jest głośny ale! bezbłędny z wszystkimi korpusami Canona nawet FF ( nie kryje całej klatki). Wasze mity o spisku Canona są głupie.
    Kolory są we wszystkich Sigmach do d... . Powłoki podbijają kontrast zwiększają transmisję czerwieni i obcinają fiolety co może być zaletą w Nikonie ale w Canonie przeszkadza taka tania manipulacja. Dokładnie to samo widzę na zdjęciach wszystkich nowych szkieł, nic się nie zmienia i te same beznadziejne rozmycia, wielkie, ciężkie, drogie, zawodne.
    Zastanawia mnie fakt że wszystkie te genialne Sigmy szybko okazują się w praktyce niewypałem ale fama trwa i nadzieja że już teraz będzie fajnie ( na tabelkach albo firankach) a skończy się jak zwykle lamentem na forach, usb dockami i narzekaniem na protokół Canona.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Sigma 135 f1.8 w Polsce 5999 zł. Czyli 24-70 raczej tańszy nie będzie..

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2018
    Miasto
    łódzkie
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Ktoś używa z Canonem R ? Jak się to sprawdza ?

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2018
    Miasto
    łódzkie
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Na serio nikt nie używa Sigmy Art 24-70 razem z Canonem R ?

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    moze ktos z uzytkownikow sony ;-)

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez bati Zobacz posta
    Na serio nikt nie używa Sigmy Art 24-70 razem z Canonem R ?
    Wg testów na DXO szału nie ma. Jest w połowie stawki. A kosztuje więcej niż konkurencja - czyli więcej o 1,5k zł niż Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...gaAohTEALw_wcB. I to może być odpowiedź na Twoje pytanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	screengrabnew.png
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	3226
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2019 o 21:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •