Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    spoko,spoko już Canon coś wymyśli, żeby te nowe szkiełka nie działały jak należy z jego korpusami
    Tym akurat zajmuje się całkiem skutecznie Sigma.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tym akurat zajmuje się całkiem skutecznie Sigma.
    no tak. racja.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tym akurat zajmuje się całkiem skutecznie Sigma.
    Protokoły Af to niestety Canon trzyma w garści. Gdyby Sigma miała do tego dostęp to rynek obiektywów canona praktycznie by nie istniał. Sigma zajmuje się robieniem tego, czego od canona oczekiwaliśmy od lat - wyśmienitych optycznie obiektywów nie kosztujących krocie jak nowe Elki czy Zeissy. Za to co Sigma zrobiła w ciągu ostatnich lat należą się duże brawa

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    ^^ wybacz ale jednak elki się od Sigm różnią. Wystarczy sobie zobaczyć "rozbierania" na lensrental. Po drugie canon optykę też umie robić i umie jeszcze liczyć pieniądze. Jakby sigma działała jak canon i była zbudowana jak elki to niby czemu miałaby kosztować mniej?

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ wybacz ale jednak elki się od Sigm różnią. Wystarczy sobie zobaczyć "rozbierania" na lensrental. Po drugie canon optykę też umie robić i umie jeszcze liczyć pieniądze. Jakby sigma działała jak canon i była zbudowana jak elki to niby czemu miałaby kosztować mniej?
    Porównajmy optykę. 18-35 sigma bez konkurencji, 35 Sigma lepsza, 50 1,4 Sigma lepsza, 85 Sigma lepsza od 1,4 i 1,2, 24-15 Sigma lepsza. Płacimy za markę i AF

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Porównajmy optykę. 18-35 sigma bez konkurencji, 35 Sigma lepsza, 50 1,4 Sigma lepsza, 85 Sigma lepsza od 1,4 i 1,2, 24-15 Sigma lepsza. Płacimy za markę i AF
    24-105 miało być a nie 24-15

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ wybacz ale jednak elki się od Sigm różnią. Wystarczy sobie zobaczyć "rozbierania" na lensrental. Po drugie canon optykę też umie robić i umie jeszcze liczyć pieniądze. Jakby sigma działała jak canon i była zbudowana jak elki to niby czemu miałaby kosztować mniej?
    Canon ma ugruntowaną pozycję na rynku, sigma właśnie ją tworzy dzięki obiektywom ART i dla tego może sobie pozwolić na windowanie cen. Po drugie masę jest ludzi którzy szkła niesystemowego nie mieli w ręku a i tak uważają, że Canon jest lepszy i kupują go w ciemno. Śmiać mi się chce bo jeszcze rok czy dwa lata temu nie jeden na forum mówił, że zawodowiec nie kupi Sigmy. Ja znam zawodowców którzy mają już po kilka Sigm ART w plecaku a stać ich na systemowe szkła. Co do budowy Sigm kolego to nie zauważyłem żeby były gorzej zbudowane jak Canon. Dlaczego taki gigant jak Canon nie mógł zrobić szkieł o takich ogniskowych i parametrach jakie udały się Sigmie ? Bo ma nas w dupie, umie i potrafi i gdyby nie Sigma to zrobiłby to pewnie za parę dobrych lat i jeszcze wszyscy biliby mu wielkie brawa, że taka szeroka ogniskowa i taka jasna. Na szczęście laury zbiera ktoś inny ale tak jak powiedziałem dla większości i tak Canon będzie THE BEST

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    ^^ Ilu znasz zawodowców turlajacych się po dżunglach , pustyniach lodowych i piaszczystych? Ja nie mam nic do Sigmy i sam uzywam ale tworzenie teorii, ze to wszystko to samo i tylko marka i af... Zawodowiec i zawodowiec jednak się różni tak samo jak pojęcie lepszy...

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ Ilu znasz zawodowców turlajacych się po dżunglach , pustyniach lodowych i piaszczystych? Ja nie mam nic do Sigmy i sam uzywam ale tworzenie teorii, ze to wszystko to samo i tylko marka i af... Zawodowiec i zawodowiec jednak się różni tak samo jak pojęcie lepszy...
    Faktycznie dla mnie zawodowiec to kotleciarz, 5DIII i C35 ja jestem amatorem i używam tego co najlepsze

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Nie znam żadnego ale znam fotografów modowych, portrecistów i reportażystów, którzy nie wstydzą się mieć Sigmy w plecaku.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm 2.8 DG HSM OS Art

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Nie znam żadnego ale znam fotografów modowych, portrecistów i reportażystów, którzy nie wstydzą się mieć Sigmy w plecaku.
    Od wielu lat Sigma to powód do dumy a nie wstydu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •