Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 123 z 123

Wątek: Adapter EOS - EOS M

  1. #121

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Dwa lata temu kupiłem Viltroxa gdy kupiłem M6. No i... niedawno rozpakowałem w końcu adapter Odblasków nie widzę, ale drażni mnie jedno, gdy podepnę cięższy obiektyw mam dość duże luzy pomiędzy body a adapterem. Przy mniejszych szkłach typu 50 1,8 itd tego tak nie czuć. Ale zapnę 35 1,4 i już robi się kicha. Czy inne chińskie zamienniki, Meike, czy ten słynny Commlite (czy jak to się piszę), są pozbawione tych luzów ?
    W moim Viltroxie akurat żadnych luzów nie ma, adapter jest sztywno podpięty pod body i nie da rady nawet nim ruszyć.
    (za to mam inny problem, który opisałem powyżej...)

    Obawiam się, że to jest skutek większej tolerancji błędów przy produkcji tych tanich zamienników i sądzę, że nie ma znaczenia, że to jest jest akurat Viltrox (swoją drogą, jest on droższy i wygląda porządniej niż np. Meike)...

    Swoją drogą 35 1,4 ma skalę ostrości na obiektywie, czy również obserwujesz, że podpięcie obiektywu pod adapter na M-ce zmienia wskazania na skali w stosunku do podpięcia pod lustrzankę?
    (u mnie przy Canonie 10-22 obiekt w "nieskończoności" łapie po podpięciu pod M-kę ostrość w okolicy 1 metra).

  2. #122
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Commlite
    Mam cos takiego. Czasami cos sie "porusza" miedzy body a adapterem. Mnie nie to nie przeszkadza.Fotografia, to tylko zabawa.
    5D
    M50

  3. #123
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez wkotl Zobacz posta
    W moim Viltroxie akurat żadnych luzów nie ma, adapter jest sztywno podpięty pod body i nie da rady nawet nim ruszyć.
    (za to mam inny problem, który opisałem powyżej...)

    Obawiam się, że to jest skutek większej tolerancji błędów przy produkcji tych tanich zamienników i sądzę, że nie ma znaczenia, że to jest jest akurat Viltrox (swoją drogą, jest on droższy i wygląda porządniej niż np. Meike)...

    Swoją drogą 35 1,4 ma skalę ostrości na obiektywie, czy również obserwujesz, że podpięcie obiektywu pod adapter na M-ce zmienia wskazania na skali w stosunku do podpięcia pod lustrzankę?
    (u mnie przy Canonie 10-22 obiekt w "nieskończoności" łapie po podpięciu pod M-kę ostrość w okolicy 1 metra).
    Sprawdzę bo nie zwróciłem uwagi.

    A czy np. z takim Canonem M6 i Viltroxem adapterem, będą działały szkła typu stara Sigma 17-50 2.8 HSM ? Szkło chyba z 2009 roku ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •