Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 123

Wątek: Adapter EOS - EOS M

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z tego co pamietam Chuck Westfall z Canona kiedys otwarcie mowil, ze nikomu nie wydaja licencji.
    Ano właśnie. Nie twierdzę, że szkła canona to siódmy cud świata ale jednak zawsze pewność AF jest lepsza. Przynajmniej jeżeli chodzi o lustrzanki bo ML nie ogarniam jeszcze całkowicie i niekoniecznie mam ochotę

  2. #92
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    To Sigma nie chce płacić czy Canon nie chce udostępnić licencji?

    Moze byc w ta druga strone, zgadza sie

  3. #93
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    To Sigma nie chce płacić czy Canon nie chce udostępnić licencji?
    Raczej stawiam na to drugie.
    Tyle że z praktycznego punktu widzenia dla nas jest to kompletnie bez znaczenia ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #94
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Czy jest jakaś lista obiektywów współpracujących przez adapter? kupiłem obiektyw Sigma 105 2.8 EX i działa perfekcyjnie, AF działa idealnie bez problemów. natomiast Sigma 50-200 ma już problemy i Af trafia po kilku razach lub po zmianie minimalnie ogniskowej. Czy wynika z tego, że nowsze obiektywy będą lepiej współpracowały czy ew któreś z serii (te droższe) mają lepiej dopracowaną elektronikę AF??

  5. #95
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Czy jest jakaś lista obiektywów współpracujących przez adapter? kupiłem obiektyw Sigma 105 2.8 EX i działa perfekcyjnie, AF działa idealnie bez problemów. natomiast Sigma 50-200 ma już problemy i Af trafia po kilku razach lub po zmianie minimalnie ogniskowej. Czy wynika z tego, że nowsze obiektywy będą lepiej współpracowały czy ew któreś z serii (te droższe) mają lepiej dopracowaną elektronikę AF??
    Wynika z tego to o czym było wyżej - szkła niesystemowe = loteria.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #96
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    A nie jest to spowodowane min technologią Dual Pixel CMOS AF? Canon na swojej stronie gwarantuje zgodność z grupą 103 obiektywów - oczywiście Canona - reszta jak np Sigma dlatego ma problemy z AF. Cytat ze strony Canona: "Niektórych wycofanych z produkcji obiektywów oraz zestawów konwerter+obiektyw nie można używać z technologią Dual Pixel CMOS AF" - wiec pewno dlatego to loteria...

  7. #97
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    A nie jest to spowodowane min technologią Dual Pixel CMOS AF? Canon na swojej stronie gwarantuje zgodność z grupą 103 obiektywów - oczywiście Canona - reszta jak np Sigma dlatego ma problemy z AF. Cytat ze strony Canona: "Niektórych wycofanych z produkcji obiektywów oraz zestawów konwerter+obiektyw nie można używać z technologią Dual Pixel CMOS AF" - wiec pewno dlatego to loteria...
    To jest spowodowane tym o czym była mowa. Z bezlustrami Canona działają najstarsze nawet szkła EF (czasem z pewnymi ograniczeniami). Sigma to nie dział Canona, to osobna firma więc tu nie ma reguł.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #98
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Coś w tym jest. U mnie wariuje stabilizacja w 70-300 tamrona.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Jest jakaś dobra alternatywa dla oryginalnego adaptera Canona za 500zł (i 200 cashback)?

  10. #100
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    allegro
    www albo tez flickr

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •