Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 123

Wątek: Adapter EOS - EOS M

  1. #71
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Witam. Chciałem zapytać się o adapter do szkieł z mocowaniem M42. Został mi po poprzednim aparacie (M10) adapter K&F, taki jak na foto:

    https://2.allegroimg.com/original/0c...079f56c339a382

    Po podpięciu do do body M50 nie można wyzwolić migawki. Czy ten adapter nie będzie działał z M50?
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  2. #72
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Bobby Peru Zobacz posta
    Witam. Chciałem zapytać się o adapter do szkieł z mocowaniem M42. Został mi po poprzednim aparacie (M10) adapter K&F, taki jak na foto:

    https://2.allegroimg.com/original/0c...079f56c339a382

    Po podpięciu do do body M50 nie można wyzwolić migawki. Czy ten adapter nie będzie działał z M50?
    Skoro działał z M10, to z M50 też powinien. Pamiętałeś, żeby w M50 włączyć wyzwalanie migawki bez obiektywu?

  3. #73
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Jotes25 - dzięki za uświadomienie ;-)
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  4. #74
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Wklejam za rumorsami:

    "Canon EOS M50 prowadzi sprzedaż aparatów bez lustra w Japonii w marcu 2019 roku
    Przez Canon Rumours | 15 kwietnia 2019 r. | Canon DSLR News

    Japonia jest jedynym krajem, w którym uzyskujemy całkiem dobre dane dotyczące sprzedaży w branży kamer. BCN zakończył swoje rankingi bez lustrzanych kamer w marcu 2019 r., A Canon EOS M50 przoduje z prawie 20% udziałem w rynku. Canon miał także inny aparat w pierwszej 10, podstawowy EOS M100.
    Firma Aparat fotograficzny Obroty %
    1 Canon EOS Kiss M (M50) 18,2 %
    2 Sony a6400 15,4 %
    3 Olympus PEN E-PL8 9,3 %
    4 Canon EOS M100 8,8 %
    5 Olympus PEN E-PL9 4.5 %
    6 Sony a6000 4.1 $
    7 Sony A7 III 3.5 %
    8 Olympus OM-D E-M10 Mark III 2.9 %
    9 Olympus OM-D E-M10 Mark II 2.4 %
    10 Sony a5100 2.3
    Canon EOS RP na 11 miejscu za miesiąc, co jest bardzo dobre biorąc pod uwagę, że nie był na sprzedaż za pełny miesiąc kalendarzowy."
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 16-04-2019 o 12:51
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Biorąc pod uwagę specyfikacje RP to wyśmienity wynik. Ale tak robi się tam interesy.

  6. #76
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum. Jestem posiadaczem aparatu Canon EOS M5 z systemem obiektywów EF-M. Mam pytanie - mam adapter do obiektywów EFS i EF firmy MEIKE. Posiadam również obiektyw Sigma 18-200 mm f/3.5-6.3 DC OS EFS. Mam problem z prześwietlaniem zdjęć. chodzi o to, że mój aparat pokazuje podgląd zdjecia live i naświetlenie jest ok. Po zrobieniu zdjęcia jest ono prześwietlone. Czy trzeba coś ustawić w menu aparatu, ewentualnie co robię źle? Czy jednak taki adapter będzie współpracował tylko w pełni z obiektywem Canon EFS?

  7. #77
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Niestety w przypadku sprzętu niefirmowego to jest loteria. Sprawdź czy adapter działa dobrze z jakimś szkłem EF/EFS....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #78
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Dzisiaj sprawdziłem i adapter działa prawidłowo z innym obiektywem, ale niestety obiektyw sigmy nie działa z body canon EOS 400 - wyskakuje err99. Co ciekawe dzisiaj zrobiłem sesję zdjęciową i zachowuje się z moim M5 dość dziwnie. Na szerokim kącie prześwietla, na zoomie na większości zakresu już działa ok, fotki tak samo wyglądają na wyświetlaczu i po zrobieniu zdjęcia. Jeżeli ustawiam manualną obsługę przysłona działa-obraz na wyświetlaczu się ściemnia lub rozjaśnia więc nie jest uszkodzona z tego wynika.Generalnie na 90% zakresu robi prawidłowe zdjęcia. Druga sprawa, że na pełnym manualu zdjęcia z przesłoną f22 i f3.5 wyglądają dokładnie tak samo po zrobieniu zdjęć. Przed na ekranie aparatu się różniły. Chyba jednak coś uszkodzone w obiektywie....

  9. #79
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cześć. Coś małe zainteresowanie tematem ostatnio. Okaząło się że jednak przysłona padnięta. Mam natomiast inne pytanie. Juz z poprawnie działającym obiektywem przy ostrzeniu i prawidłowym wyostrzeniu pojawia się pomarańczowa ramka i nie można zrobić zdjęcia. Po przesunięciu kadru minimalnie i ponownym wciśnięciu spustu już jest zielona ramka i jest ok. Czasem jest tak że muszę ok 5 -6 razy wciskać i puszczać spust zanim pojawi się zeielona ramka autofocusa. W czym problem, obiektyw 100% sprawny. Czy to wina słabszej jakości adaptera czy może jakieś ustawienia w aparacie?? Raczej zdecyduję się na zakup oryginalnego adapera ale chciałbym mieć pewność co do tej przypadłości. Z tego co czytałem wcześniej niektóre obiektywy mają problem z ostrością.

  10. #80
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niestety w przypadku sprzętu niefirmowego to jest loteria.
    Przeczytaj jeszcze raz powyższe zacytowane zdanie - proszę . To zaledwie kilka słów i starałem się ująć rzecz zrozumiale ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •