Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 123

Wątek: Adapter EOS - EOS M

  1. #111
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ps. Wracając do meritum wątku wybrałem jednak oryginalny adapter - cena 150 zł (i od ręki) mnie jednak przekonała
    Słusznie. W tej cenie oryginał, to bym na zamiennik raczej nie spojrzał. 150 zł oryginał Canona sam bym dał, nawet chyba teraz, żeby mieć dla porównania

    Moim planem było tanio i bezboleśnie wejść w jakiś system bezlusterkowców. Myślałem o Sony, ale ceny przejściówki pod obiektywy Canona mnie przeraziły. Mam lustrzankę i kilka szkieł Canona, więc seria M wydała mi się sympatyczna. No i powoli w nią "wchodzę".
    Ostatnio edytowane przez Yablon ; 12-04-2020 o 19:46

  2. #112

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Pacjent: EOS M6 mkII; adapter oryginalny canona eos eos-m; YN 85mm 1.8
    Przy włączeniu pojawia się komunikat uniemożliwiający robienie zdjeć "Push and hold the lens switch in ^ direction and then rotate the lens to enable shooting". Ostrzenie odbywa się prawidłowo mimo komunikatu. Z obiektywem canona 18-55mm działa bez zarzutu.
    Obiektyw w pozycji AF, update firmware do 1.1.0.; czyszczenie styków, włączenie opcji ' shoot w/o lens'.... Skończyły mi się pomysły, jak można sprawić, żeby to działało. Macie może jakieś rady, co jeszcze mogę sprawdzić? A może sami używaliście takiej konfiguracji i z góry skazana jest na porażkę? Każde info w cenie!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	118963986_307873747135627_5881549010035698080_n.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	368,8 KB
ID:	5012

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Atai Zobacz posta
    Pacjent: EOS M6 mkII; adapter oryginalny canona eos eos-m; YN 85mm 1.8
    Przy włączeniu pojawia się komunikat uniemożliwiający robienie zdjeć "Push and hold the lens switch in ^ direction and then rotate the lens to enable shooting". Ostrzenie odbywa się prawidłowo mimo komunikatu. Z obiektywem canona 18-55mm działa bez zarzutu.
    Obiektyw w pozycji AF, update firmware do 1.1.0.; czyszczenie styków, włączenie opcji ' shoot w/o lens'.... Skończyły mi się pomysły, jak można sprawić, żeby to działało. Macie może jakieś rady, co jeszcze mogę sprawdzić? A może sami używaliście takiej konfiguracji i z góry skazana jest na porażkę? Każde info w cenie!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	118963986_307873747135627_5881549010035698080_n.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	368,8 KB
ID:	5012
    W recenzji:
    https://radojuva.com/en/2019/06/yong...-1-8-canon-ef/
    jest jakiś trop odnośnie problemów.

    Chciałbym zwrócić uwagę na takie zapisy:
    "FROM October 2018 a new subversion is released that is cured of focus problems in Live View with some Canon cameras, as well as improved performance with adapters Canon EF-EOS M. "
    A odnośnie nowszej wersji:
    "It is known for certain that the lens has no problems with the adapter Canon mount adapter EF-EOS M"

    Może masz starszą wersję tego obiektywu?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #114

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Dzięki za link!

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może masz starszą wersję tego obiektywu?
    Z tego, co rozumiem:
    "YONGNUO YN85mm F1.8 (model YN85mm F1.8) for Canon EOS cameras was announced in February 2017 of the year. FROM October 2018 a new subversion is released that is cured of focus problems in Live View with some Canon cameras, as well as improved performance with adapters Canon EF-EOS M. (...) Lenses are found in different boxes: white and black and gold."

    to nowa wersja przychodzi w opakowaniu czarno złotym (takie dostałam). Kupowałam z polskiego sklepu pod koniec 2019, więc zakładam, że mam nową wersję tego obiektywu. Szkoda, że producent w żaden sposób nie wyróżnił nowej wersji wizualnie

    Czyli w teorii powinno działać, a nie działa.

  5. #115

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Opole
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dzięki,że do konkretnego wątku wpakowaleś plotkarski spam...

    ps. Wracając do meritum wątku wybrałem jednak oryginalny adapter - cena 150 zł (i od ręki) mnie jednak przekonała
    Aktualnie też rozglądam się za adapterem i zastanawiam się gdzie znalazłeś oryginalny za 150pln bo teraz wszędzie widzę za ponad 500. Chyba że tak podnieśli cenę przez kilka miesiecy :/

  6. #116
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    zamiennik Viltrox z aliexpress kosztuje 250zł(tańsza wersja bez szkła), ta ze szkłem kosztuje ponad 400zł
    Oryginały zawsze były po 550zł
    Jak nie mam racji to dajcie linka
    Są też takie co nie przenoszą ostrości ale po co to komu

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Piotro Zobacz posta
    Aktualnie też rozglądam się za adapterem i zastanawiam się gdzie znalazłeś oryginalny za 150pln bo teraz wszędzie widzę za ponad 500. Chyba że tak podnieśli cenę przez kilka miesiecy :/
    Cashback + bony z MM za zakup M50. Wtedy też kosztował delikatnie poniżej 500zl. Inaczej nowego w tej cenie się nie da. Możesz szukać używek bo trafiają się w cenie 200-250 w zasadzie nieużywane... Ja osobiście zamiennika nie chciałem i gdyby nie promo to szukałabym używek.

  8. #118

    Domyślnie Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cześć,

    Kupiłem niedawno adapter Viltroxa na Aliexpress za ~110 zł.

    Wszystkie funkcje działają idealnie (stabilizacja, przesłona, autofocus), oba mocowania trzymają szczelnie, nic się nie kolebie, odblasków nadmiernych nie zauważyłem, ale... niestety adapter nie ma precyzyjnie dopasowanej długości i przez to zmienia płaszczynę ostrości!

    To przeszkadza mi przede wszystkim przy podłączaniu szerokiego kąta 10-22mm, na którego używanie na mojej M-ce najbardziej liczyłem: skala ostrości się zmienia, bo nieskończoność wypada teraz bardziej w okolicy 1m (inaczej niż przy podpinaniu pod Canona 60d) i wszystko jest nieznacznie przesunięte w kierunku bliższych odległości, więc korzystanie ze skali odległości na obiektywie przestaje mieć sens. To pół biedy, bo mogę ostrzyć manualnie przez AF peaking, ale to niedopasowanie adapteru ma jeszcze jeden niemiły efekt: rogi i krawędzie kadru stają się bardzo nieostre.

    Zauważyłem, że nie tylko ja mam z tym problem:
    https://phillipreeve.net/blog/tuning...s-reflections/
    Wychodzi na to, że wiele z tych adapterów raczej robi się nieznacznie krótszych, niż powinno, ponieważ gdyby wyszedł za długi, to w ogóle nie można by było uzyskać ostrości w nieskończoności...

    Ciekawi mnie, czy ktoś z Wam miał podobne problemy i czy oryginalny adapter Canon jest od tego wolny?
    Możliwe też, że te Viltroxy są OK, a ja trafiłem po prostu na gorszy egzemplarz...

    Pozdrowienia
    Wojtek

    P.S. Niektórzy piszą, że "adapter ma w środku tylko powietrze, więc jak może pogorszyć jakość optyki?". Widać, że niestety może... przesunięcie obiektywu o mniej niż milimetr w stosunku do matrycy może zupełnie zmieniać nastawę ostrości, więc nawet tak proste elementy jak adapter muszą być wykonane z odpowiednią precyzją.
    Ostatnio edytowane przez wkotl ; 24-12-2020 o 18:08

  9. #119
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez wkotl Zobacz posta
    Ciekawi mnie, czy ktoś z Wam miał podobne problemy i czy oryginalny adapter Canon jest od tego wolny?
    Oczywiście że tak....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #120
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Hej, ja też mam pytanie:

    Dwa lata temu kupiłem Viltroxa gdy kupiłem M6. No i... niedawno rozpakowałem w końcu adapter Odblasków nie widzę, ale drażni mnie jedno, gdy podepnę cięższy obiektyw mam dość duże luzy pomiędzy body a adapterem. Przy mniejszych szkłach typu 50 1,8 itd tego tak nie czuć. Ale zapnę 35 1,4 i już robi się kicha. Czy inne chińskie zamienniki, Meike, czy ten słynny Commlite (czy jak to się piszę), są pozbawione tych luzów ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •