Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

  1. #1

    Domyślnie Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    Witam,
    zamierzam zakupić jakiś dobry kompakt. Budżet powiedzmy +/- 3000 zł.
    Pozbyłem się właśnie lustrzanki Canona 550D. Miałem dość dźwigania ciężkiego body z obiektywem.
    Czytając różne fora, rankingi i opinie bardzo dobre opinie ma aparat Panasonic LX100. Ale chętnie kupiłbym coś z Canona
    Chyba konkurentem byłby G7X II ??
    Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi aparatami ??
    Fotografuję zupełnie amatorsko, jak to mówią 'u cioci na imieninach', ale również wakacje, nieraz nieco ciemniejsze pomieszczenia. Robię zdjęcia często w trybie auto, ale nieraz jednak chce mieć wpływ na czas czy przesłonę. Ot taki aparat do wszystkiego a jednocześnie nieco mniejszy niż lustrzanka.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    A nie lepiej mikro4/3? Na początek któryś z PENów Olka? Idź do sklepu, weź do ręki PEN E-PL8, wcześniej poszukaj oryginalnych sampli z niego i powiedz, co ci innego trzeba?

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    Mój kolega ma Olympusa OEM10. Fajny, nie powiem.
    Ale za tą samą kasę co LX-100/G7X będę miał Olka z chyba jednak gorszym obiektywem, ze światłem 3,5. Kolega narzeka że on jednak ciemny jest.
    A ja nie chcę się oszukiwać, po to sprzedałem lustrzankę żeby teraz kupić 'małpkę' i nie myśleć o nowych obiektywach.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    Nie potrafię obyć się bez wizjera, dla siebie wybrałbym G5X.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    Fakt, nie ma wizjera. Ale to moge przeżyć. Bardziej zależy mi na jakości zdjęć.
    Ale faktycznie ten G5X wygląda ciekawie. Jeszcze ciekawy wydaje się G1X II.

    Jak one się mają do tego Panasonica LX100 ??

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    Cytat Zamieszczone przez mm76 Zobacz posta
    Bardziej zależy mi na jakości zdjęć.Ale faktycznie ten G5X wygląda ciekawie. Jeszcze ciekawy wydaje się G1X II.
    Jak one się mają do tego Panasonica LX100 ??
    LX100 jest świetny do filmu jak i zdjęć, używałem go 2 lata. Stosunkowo duża matryca + f1,7 na 24mm + skuteczna stabilicacja (w foto, bo w filmie jest kiepska), błyskawiczny af, krzywe w aparacie. Nie mam porównania do kompaktów canona, odstraszały mnie tym, czego LX100 nie ma.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    Cytat Zamieszczone przez raq Zobacz posta
    LX100 jest świetny .....
    Nie pomagasz :-)
    Bardziej liczyłem, że ktoś mi podsunie jakiś pomysł z Canonem. Ale tak czytając kolejny weekend 'internet' chyba zdecyduje się jednak na LX100. Bo wszędzie i wszyscy go chwalą.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    No nie wiem. LX100 ma juz kilka lat, tylko 12Mpix...

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    12Mpix to mało ?? Bez przesady, mi wystarczy w zupełności do codziennego pstrykania. W poprzednim aparacie i tak zapisywałem wszystkie zdjęcia w niższej rozdzielczości ok. 6Mpix. Wystarczające aby wydrukować zdjęcia 10x15cm czy nawet większe gdy drukuje na koniec roku kalendarze z własnymi zdjęciami.
    Bardziej zależy mi na jakości zdjęć, ostrości czy jasnym obiektywie.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Zaawansowany kompakt Canon. Jaki ??

    LX100 to najrozsądniejszy wybór wśród zaawansowanych kompaktów. Przemawia jakością i ceną. Też planuję zakup.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •