Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Canon M6

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a mnie jedna rzecz przekonala. moze nie do bezlusterkowca bo do lustrzanki, no ale to kwestia preferencji, z M-ka tez bym ten numer zrobil.

    jedna rzecz nazywa sie: XF 10-24. za jego cene mam w Canonie korpus + standardowy zoom + zoom UWA + zoom tele. w moim przypadku 750D + 18-55 STM (optycznie nie ustepujacy XF 18-55), 55-250 STM (lepszy optycznie i mechanicznie od XC 50-230) i 10-18 STM (gorszy niz 10-24 ale do moich potrzeb wystarczajacy).

    i w ten sposob pozegnalem sie z drogim Fuji. a do tego 750D mi robi jako telekonwerter do EF 70-300 i moge nim fotki makro robic z niskiego kata...
    To fakt, Canon ma teraz sporo taniej i dobrej optyki dla amatora czy entuzjasty. Choćby wspomniane 10-18, 55-250 ale też naleśniki.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Może to nie do końca zdrowe, ale Canon mi się już od jakiegoś czasu wydaje tani jak patrzę na inne systemy...

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Też kupiłem sobie na próbę M10. Że niby mały i będę go zabierał ze sobą częściej i wygodniej będzie. Nic z tego. Ze sobą, to mam zawsze komórkę. A jak chcę fotografować, to i tak biorę lustrzankę. Jeśli coś trzeba dodatkowo zabrać, to nie robi mi różnicy czy to jest duże czy małe.
    No ja własnie się zastanawiam czy to u mnie też tak nie zadziała. Od pewnego czasu mnie ręka swędzi żeby znów kupić bezlustro. Początkowy entuzjazm po premierze M5 Canon ostudził mi kubłem lodowatej wody w postaci ceny, natomiast tu już sprawa wygląda bardziej interesująco - /choć nie można być niczego pewnym póki M6 nie pojawi się w sprzedaży/. Tylko cały czas się zastanawiam czy to nie skończy się kolejnym gratem na półce.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Ja tez sie nad tym zastamawialem. W 6d brakuje mi tylko ruchomego ekranu i dzialajacego af przy filmowaniu i lv.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Ja jakiś rok temu kupiłem sobie 100d, bo miało być lekko i przyjemnie na co dzień zamiast 5d3 grzmota. No i po paru tygodniach sprzedałem, bo jednak wole być pewny swoich zdjęć i wkurza mnie strata jakości nawet przy zwykłych pstrykach. No i dźwigam ten ciężar. Natomiast oczywiście, ze m5 czy m6 kusi i to bardzo. Tak jak zawsze kuszą nowości albo pierwszy raz zobaczona piekna dziewczyna :-) Tyle że tu chodzi przecież o miłość, a nie przelotny seks :-)

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a mnie jedna rzecz przekonala. jedna rzecz nazywa sie: XF 10-24.
    Mnie do EOS M2 przekonał też tylko UWA 11-22 mm i to do niego dokupiłem jakiś współpracujący korpus, akurat M2, na dodatek razem z dwoma obiektywami 18-55 i 2/22 mm oraz lampą 90EX. Za cenę mniejszą, niż sam EF 4/16-35 mm do 6D mam cały zestaw, przy czym jego clou, czyli M2 +EF-M 11-22 waży tyle, co UWA do pełnej klatki, oraz parę "gratisów". A lampka 90EX daje radę jako zdalny sterownik TTL do innych lamp.

    A teraz nowy M6... i nowy EVF, który pewnie jest lepszy od pierwszej wersji, lecz wygląda na niepodnoszony, co, o ile jest prawdą, to jest kpina z użytkownika.
    Jak sobie popatrzę na wyposażenie Panasonica GX-7, czyli: wbudowany i podnoszony 90° EVF, sanki do lampy, wbudowana lampa i odchylany LCD, to mnie krew zalewa. A jeszcze w M5 LCD odchylany do dołu- i weź tu sobie strzel autoportret ze statywu. Normalnie jaja sobie z nas robi nasza ukochana firma!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A teraz nowy M6... i nowy EVF, który pewnie jest lepszy od pierwszej wersji, lecz wygląda na niepodnoszony, co, o ile jest prawdą, to jest kpina z użytkownika.
    Ze specyfikacji M6 wynika, że można też używać EVF-DC1. Nie wiem czy DC2 jest lepszy, raczej nie sądzę.

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a mnie jedna rzecz przekonala. moze nie do bezlusterkowca bo do lustrzanki, no ale to kwestia preferencji, z M-ka tez bym ten numer zrobil.

    jedna rzecz nazywa sie: XF 10-24. za jego cene mam w Canonie korpus + standardowy zoom + zoom UWA + zoom tele. w moim przypadku 750D + 18-55 STM (optycznie nie ustepujacy XF 18-55), 55-250 STM (lepszy optycznie i mechanicznie od XC 50-230) i 10-18 STM (gorszy niz 10-24 ale do moich potrzeb wystarczajacy).

    i w ten sposob pozegnalem sie z drogim Fuji. a do tego 750D mi robi jako telekonwerter do EF 70-300 i moge nim fotki makro robic z niskiego kata...
    Ja wszedłem (równolegle) w fuji właściwie za sprawą zachwytów Akustyka, który niespodziewanie sporządniał i niejako syn marnotrawny wrócił do papy Canona. Ja natomiast kupiłem od Czachy 10-24 i nie zdejmuję go z x-t10, dokupiłem jeszcze 2 szkiełka i mam dylemat: zamienić x-t10 na x-t20, czy kupić 800D i utrzymywać jeden system. Poza tym 800D+10-18 jest lżejsze od x-t20+10-24 i cała zaleta bezlustra stosowania na wypady (np w góry, tzn wtedy gdy nie biorę 6D) legła w gruzach.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jak sobie popatrzę na wyposażenie Panasonica GX-7, czyli: wbudowany i podnoszony 90° EVF, sanki do lampy, wbudowana lampa i odchylany LCD, to mnie krew zalewa. A jeszcze w M5 LCD odchylany do dołu- i weź tu sobie strzel autoportret ze statywu. Normalnie jaja sobie z nas robi nasza ukochana firma!
    Oj wszyscy sobie z nas okrutnie szydzą i jaja robią. Przynajmniej M5 strzelisz sobie selfiaka z ręki, albo z selfikija, a GX-7 nie....
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon M6

    ceny bezlusterkowców canona dyskwalifikują te aparaty, ich cena na tle konkurencji jest także pomyłką..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •