Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Tani kompakt z możliwością podpięcia wężyka spustowego

  1. #1

    Domyślnie Tani kompakt z możliwością podpięcia wężyka spustowego

    Witam serdecznie,

    poszukuję taniego kompakta, do którego będę w stanie podpiąć wężyk spustowy. Czy ktoś będzie tak miły i podpowie coś ?

    Proszę uświadomcie mnie również, czy jeżeli podepnę aparat do komputera przez usb będę w stanie wykonywać nadal zdjęcia?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Tani kompakt z możliwością podpięcia wężyka spustowego

    A po co ci wężyk spustowy?

    Niektóre aparaty możesz sterować przez smartfona, czy tablet. Dla Panasonica jest program Panasonic Image App, dla innych marek też byś coś znalazł. Do droższych Canonów czy Nikkonów masz elektroniczny wężyk. Sony ma takiego pilota: https://www.sony.pl/electronics/apar...loty/rmt-dslr2

    Czy to działa - nie wiem - ale masz przy nim listę aparatów, które można sterować zewnętrznym pilotem Piloty : Pilot uniwersany 7w1 do aparatów różnych firm - SystemBank . Aha, niektóre aparaty nie mają czasu B, więc jeśli liczysz na to, że przy pomocy pilota uzyskasz czas z zakresu poza dostępnymi, to raczej nie tędy droga. Za to możesz pomyśleć o którymś z Canonów, do którego wgrasz CHDK. Tam też masz USB Remote, a więc to, o co ci chodzi. Uważaj, CHDK nie uruchomisz na wszystkich aparatach, no ale więcej, jak cię interesuje powinieneś znaleźć sam, choćby tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/CHDK a przede wszystkim tutaj: CHDK Wiki | Fandom powered by Wikia

  3. #3

    Domyślnie Odp: Tani kompakt z możliwością podpięcia wężyka spustowego

    Janusz_K dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    Dzięki możliwości podpięcia wężyka spustowego zyskuję możliwość wyzwolenia kilku migawek w aparatach jednocześnie drogą radiową. Czy któryś z pilotów lub któraś aplikacja obsłuży mi to? Potrzebuję wyzwolić 10 sztuk jednocześnie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Tani kompakt z możliwością podpięcia wężyka spustowego

    Na pewno. Ja bym kombinował właśnie z Canonami, które po wgraniu CHDK możesz wyzwalać, wykorzystując USB Remote. Problem w takim oprogramowaniu, żeby jednocześnie na 10 wyjściach USB (hub z kilkunastoma portami USB) pojawił się sygnał, uruchamiający migawki w podłączonych na tych wyjściach aparatach.

    Być może trzeba byłoby jakiś program do tego napisać, ale nie podejrzewam, że dla informatyka byłby to temat nie do przeskoczenia. Tyle mojej sugestii.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •