Cytat Zamieszczone przez hardtmuth Zobacz posta
Cześć po wieloletniej przerwie od forum. Czasu brak na pisanie, a zdjęcia się robią (amatorsko). Aktualnie posiadam 70D, używam z paroma obiektywami, ale raczej nie z górnej, też nie z kitowej półki. AF działa jak na półkę obiektywów do 2 tys. zł dobrze (sigma 17-50, canon 50 mm). Niedawno dorzuciłem do wyposażenia tytułowe szkło.

Testuje je parę dni, lecz z uwagi na pogodę (tj. ilość światła po 15) ciężko dobrze je sprawdzić, lecz coś udało mi się zauważyć (testy w domu przy mocnym świetle).
Mianowicie autofocus potwierdzany jest z pewnym opóźnieniem.

Opiszę to bardziej etapami:

Test z włączonym VR
ustawiam ok. 150-200 mm,
manualnie wychodzę mocno poza ostrość,
znajduję jasny/kontrastowy punkt,
wciskam AF-ON,
obiektyw w krótką chwilę łapie ostrość,
mija (na czuja) 100-400 ms i dopiero po tym jest potw. ostrości i mogę zrobić foto (korzystam z back AF).

Wielokrotne próby, również z wielopunktowym AF nic nie zmieniają. Zawsze jest zwłoka. Zmiana na test VR w trybie 3 podobnie działa, trybu 2 nie testowałem. W CF mam ustawione, by obiektyw po utracie ostrości nie szukał jej ponownie (jedno z ustawień, by w razie czego obiektyw raczej odpuszczał szukanie, niż jeździł tele od min do max).

Ten sam test z wyłączonym VR zachowuje się całkowicie inaczej, oprócz tego, że przy braku VR z ręki widać mocne drżenie w wizjerze to AF przy rozostrzeniu w moment (jak poprzednio) łapie ostrość i zaraz (natychmiast) potwierdza. Nie ma tej zwłoki.

Też takie coś zaobserwowaliście?

Jeszcze jeden trop mam na słabe Accu, mam 2 patony i jeden oryginalny, oryginał pokazuje 1 kwadracik żywota, patony oszukują więc pokazują fulla, ale też już po latach wyłączają się szybko. Może wszystkie baterie już są słabe, wymęczone i też może tutaj jest problem. Akumulatorki mają jakieś 4-5 lat i korpus na nich zrobił 60k zdjęć. Będę miał niedługo nowy accu na testy (jakiś zamiennik), zobaczymy czy to coś zmieni.
Wiem, że to stary wpis ale interesuje mnie rozwiązanie. Czy autor doszedł do tego co jest przyczyną opóźnienia? A może okazało się, że przyczyną był wadliwy egzemplarz obiektywu?