Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kapiusz
    • 2017
    • 2

    #1

    Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

    Przedwczoraj zakupiłem aparat , nagrałem filmik , zmontowałem i zrenerowałem w vegasie ale jakość mnie nie zadowala
    Dacie jakieś ustawienia (iso itp.) za niedługo jade w góry i chce coś nagrać w super jakości a ta jest na poziomie mojego telefonu
    Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=Vs9hyAL1krw
    Nie zwracajcie uwagi na sens filmu tylko obraz
  • becekpl
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 4318

    #2
    Odp: Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

    polecam zielony kwadracik
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

    Komentarz

    • Kapiusz
      • 2017
      • 2

      #3
      Odp: Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

      czyli ?

      Komentarz

      • zdebik
        Pełne uzależnienie
        • 2013
        • 4087

        #4
        Odp: Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

        Swiatlo masz do bani, kup jakies softboxy i zrob cos z tlem bo tez nie powala.

        Ogolnie nie jest tak tragicznie
        https://500px.com/Rafal_S

        Komentarz

        • the.watcher
          Coś już napisał
          • 2009
          • 67

          #5
          Odp: Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

          No niestety Canonom ciężko konkurować z dobrym telefonem przy nagrywaniu filmu...

          Żartuje trochę... Na samplu powyżej głębia trochę mała, więc ruch w przód/w tył powoduje uciekanie z zakresu ostrości. WB skopany, światło zbyt kontrastowe (poza światłem modelującym, pasowało by jakieś wypełniające i kontrowe przez sitko/plaster

          Możesz to trochę poprawić w sofcie: nie ściągać tak mocno czerni w dół, obniżyć saturację, wrzucić unsharp mask na najniższym presecie. (Tyczy Vegasa)

          W plenerze nie będzie takich problemów bo jest więcej światła, może go być nawet za dużo i może być potrzebny filtr szary. Pewnie wiesz, że filmuje się migawką o kącie 180stopnie, co możesz przeliczyć jako podwójna wartość wybranego fps'a: 25fps -> migawka 1/50s; 50fps -> 1/100s itd. Jest to standard przeniesiony z kina i choć dziś technicznie mogłoby go nie być, to wciąż obowiązuje i "jest właściwy"
          Praktyczna konsekwencja jest taka, że filmując w dzień na długim czasie i otwartej przysłonie zabraknie Ci niskich czułości, stąd potrzebny filtr szary.
          Kolejna kwestia w plenerze, to wybranie jak najbardziej płaskiego profilu (w kamerach stosuje się profile logarytmiczne, C-log/S-log/V-log itp), tu możesz pobrać z Internetu Cinestyle profile by Technicolor. Takie profile zwiększają rejestrowany zakres dynamiczny (brak rawów w aparacie). Kolejna kwestia to użycie największego możliwego fps'a aby ograniczyć efekt strobo przy panoramowaniu (głowica olejowa).
          Ostatnia rzecz, to balans bieli, h.264 przypomina jpga, nie poprawisz skopanego balansu bieli w poście..

          Komentarz

          • the.watcher
            Coś już napisał
            • 2009
            • 67

            #6
            Odp: Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

            Niestety nie ma możliwości edycji poprzedniej wiadomości (dziwne!?), a musiałem wyjść na chwilkę i przerwać pisanie...

            edit:

            Obserwuj ekspozycję, niestety brak tu Waveforma i Vectroscopu jak w kamerze, ale na histogramie tez oszacujesz rozkład świateł i cieni (lepiej ciut niedoświetlić i później rozjaśniać (zawsze można odszumić Neat'em) niż wywalić przepalone ujęcie.
            Panoramuj tylko na głowicy olejowej.
            Poziomuj aparat przed ujęciem. W canonie na ma zapasu rozdzielczości (np. 4K) żeby wypoziomować lub stabilizować w sofcie (chyba, że obniżysz rozdz. do HD)
            Ostrzy się głównie ręcznie, jednak w słoneczny dzień nic nie widać na wyświetlaczu, pomocny jest LCD viewfinder
            Dźwięk nagrywa się zewnętrznym mikiem, najlepiej na rejestrator (oczywiście jeśli chcesz otrzymać ajfonową jakość)
            Na filmie powyżej, możesz możesz poprawić odcień skóry, korygując do "flesh tone line" na Vectroscopie. Odcień skóry białego człowieka powinien pokrywać się z tą linią.
            Nie wiem czy ML już chodzi na 750, ale to otwiera zupełnie nowe możliwości...

            Komentarz

            • Tom77
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2875

              #7
              Odp: Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?

              Zamieszczone przez Kapiusz
              Przedwczoraj zakupiłem aparat , nagrałem filmik , zmontowałem i zrenerowałem w vegasie ale jakość mnie nie zadowala
              Dacie jakieś ustawienia (iso itp.) za niedługo jade w góry i chce coś nagrać w super jakości a ta jest na poziomie mojego telefonu
              Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=Vs9hyAL1krw
              Nie zwracajcie uwagi na sens filmu tylko obraz
              Kup kamerę albo telefon

              Komentarz

              Pracuję...