Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Portret pod światło

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Portret pod światło

    W wątku "ostrość Canona L 85 1,2 ?": pojawił się link do filmiku: https://youtu.be/L7B6RswRX74?t=118. W jego drugiej minucie jest przedstawione zdjęcie, na którym na pierwszym planie stoi modelka a za nią w tle znajdują się gałęzie drzew, przez które prześwituje słońce. Samo słońce również znajduje się w kadrze. Parametry ekspozycji przy którym, została wykonana ta fotografia to f/1.2, 1/500s ISO100.

    Osobiście chcę uzyskać podobny efekt, ale kończy się to odrobinę innymi rezultatami. Gdy ustawię modelkę na tle słońca schowanego za drzewami otrzymuję zdjęcie, na którym postać na pierwszym planie jest mocno niedoświetlona a tło jest przepalone. Aby zrównoważyć ekspozycję muszę używać lampy. Wówczas moje parametry ekspozycji to f/2.8, 1/800s i ISO100 + flash. Jednak na podlinkowanym filmie nie widać aby autorka używała lampy czy blendy.

    Mam do Was pytanie: w jaki sposób została zrównoważona ekspozycja na zdjęciach wykonanych podczas kręcenia podlinkowanego filmu. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że słońce jest mocno schowane za gałęziami i cienie zostały mocno wyciągnięte w postprodukcji. Ale skutkiem takiego działania byłby olbrzymi szum na modelce :/ Na kolejnych zdjęciach z tej sesji również autorka ma zacieniony pierwszy plan i jasne niebo z zachodzącym słońcem w tle...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Portret pod światło

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Mam do Was pytanie: w jaki sposób została zrównoważona ekspozycja na zdjęciach wykonanych podczas kręcenia podlinkowanego filmu. J
    za pomocą fotoszopa
    a umiejętnego użycia lampy czy blendy na zdjęciu nie zobaczysz bo o to chodzi
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 02-02-2017 o 09:11

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Portret pod światło

    Tu masz jej tutkę fotek pod światło: https://youtu.be/khJTaAjwJ5Q

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Portret pod światło

    Tryb Manualny, przepalone tło, prawidłowo naświetlana postać i praca w PS.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    50D+6D+10-300/1.8-5.6+Lowepro

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Portret pod światło

    Akurat Irene (autorka filmu z linka w pierwszym poście) większość zdjęć robi bez lamp i blend, korzystając tylko z naturalnego światła.
    Sprawdź jej kanał na YT bo chętnie dzieli się wiedzą. Poza filmami pokazującymi jak wyglądają same sesje czasem pokazuje cały proces obróbki zdjęcia w PS. Ma tego dużo i można podpatrzeć choć widać że PS uczyła się sama metodą prób i błędów.
    Powodzenia i pochwal się wynikami!

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Portret pod światło

    Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie da się bez lampy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •