Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Regulacja dioptrii

  1. #1
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Regulacja dioptrii

    Moi drodzy nie wiem co się dzieje ale zauważyłem ostatnio w moim poczciwym 40D, że parametry w wizjerze są lekko nie ostre. Co ciekawe mam wrażenie, że jak patrzę drugim okiem jest zdecydowanie lepiej - wręcz idealnie ostro. Odkąd pamiętam regulator dioptrii był zawsze na maxa w lewo. Nie noszę okularów, wzrok zawsze bardzo dobry ale oczywiście zasuwam po niedzieli do okulisty. Dziwne jest to, że jeszcze jedna osoba zauważyła to samo na moim sprzęcie. Mam jeszcze 5D i tam też na maxa w lewo ale wszystko ostro.
    Czy istnieje jakaś możliwość zwiększenia zakresu regulacji dioptrii ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii


  3. #3
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Dziekuję, słyszałem o soczewkach ale mimo wszystko nurtuje mnie pytanie czy nie można tego jakoś wyregulować dodatkowo ?

  4. #4
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta
    Dziekuję, słyszałem o soczewkach ale mimo wszystko nurtuje mnie pytanie czy nie można tego jakoś wyregulować dodatkowo ?
    W pierw wizyta u okulisty. Niestety z wiekiem u każdego z nas oczy tracą swoją pierwotną widzialność. Taka natura i nie oszukamy tego - jedynie soczewki lub okulary dadzą względną poprawę widzenia.Też kiedyś myślałem że u mnie z oczami jest Ok, ale niestety poszedłem 2 lata za późno do okulisty i skończyło się na okularach plus 1,75.Niby mało ale jednak. Piszę to dlatego, że dopiero kłopot w podglądem w wizjerze sprawił że wybrałem się do okulisty.Jedynie dobre w tym jest to że jak jedno jak i drugie oko ma taka samą wadę .

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    No ale po to sa regulacje, zeby regulowac, a nie dziwic sie, ze jest, jak zawsze - do oporu w lewo a nie jest ostro... A moze nie po to?... No nie wiem sam...

  6. #6
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    OStro to przy braku wady wzroku gdzieś mniej więcej po środku chyba jest

  7. #7
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Najlepsze jest to, że dwa miesiące temu miałem badanie oczu, gdyż biorę pewne leki, które takiego badania wymagały. Poza tym tak jak napisałem zawsze wydawało mi się , że wzrok mam wręcz perfekcyjny. Nie wiem co jest grane idę w tym tygodniu do lekarza i zwrócę mu na ten fakt uwagę. A co do regulacji zakresu to chyba mało kto to przerabiał - sądząc po odpowiedziach

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    A mozesz spokojnie wyjasnic o co dokladnie chodzi? Te parametry to co to ma byc - drabinka? I o co chodzi z tym , ze jednym okiem jest ok, a drugim sieczka?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Jeżeli jest inaczej prawym i lewym okiem, to chyba jednak oczywiste, że problem jest po stronie biologicznej systemu.

    Zakres tej regulacji to wedle Canona -3 do +1 dioptrii. -3 to do

    --- Kolejny post ---

    Jeżeli jest inaczej prawym i lewym okiem, to chyba jednak oczywiste, że problem jest po stronie biologicznej systemu.

    Zakres tej regulacji to wedle Canona -3 do +1 dioptrii. -3 to dość spora korekcja dla krótkowidza, więc jest mało prawdopodobne żebyś nie zauważył takiej wady wzroku.
    Natomiast +1 to niezbyt silne szkła do czytania, więc możesz potrzebować więcej w jednym oku.

    Jak regulacja dodatkowa? Skąd Ci to przyszło do głowy? Nie ma żadnej regulacji dodatkowej dostępnej dla użytkownika. Ani też trzeciej regulacji pomocniczej ani czwartej regulacji awaryjnej.

    Oczywiście coś się mogło przesunąć w wizjerze i regulacja wizjera może nie działać jak powinna, ale to by trzeba sprawdzić i wtedy jedynym rozwiązaniem byłoby dobrać się do środka i naprawić. Ale jest to raczej mało prawdopodobne.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Byłem dzisiaj u okulisty. Badania wykazały, że wzrok mam wręcz bardzo dobry. Doktor prawie na siłę przyznał, że może to lewe oko jest faktycznie ciut słabsze i mógłby sie skłonić do naciąganego - 0.5
    Jakim cudem więc brakuje mi ostrości na regulacji na maxa w lewo - czyli jak Pan.kolega pisze -3 dioptrie ?

    Może faktycznie coś sypnęło sie w wizjerze i stąd moje pytanie? Czy można to jakoś wyregulować ? Wiem, że nie ma dodatkowej regulacji dostępnej dla użytkownika. Chodzi mi o taką regulację serwisową czy jak ją tam zwał.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •