Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Regulacja dioptrii

  1. #11

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta
    Doktor prawie na siłę przyznał, że może to lewe oko jest faktycznie ciut słabsze i mógłby sie skłonić do naciąganego - 0.5
    Jakim cudem więc brakuje mi ostrości na regulacji na maxa w lewo - czyli jak Pan.kolega pisze -3 .
    ;D jeśli masz -0.5 nie powinieneś ustawiać -3! Coś jest "nietak" - albo z Twoim lekarzem, albo z aparatem. Ja mam -3 i mam na maxa w lewo, ale moja rodzina jak chce pstrykać to zeruje, bo w wizjerze ma nieostro.
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  2. #12
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    No raczej nie z lekarzem - wydałem 200 zł na tomograficzne badanie oczu OCT na jakimś najnowszym sprzęcie.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Próbowałeś regulator dioptrii wyzerować?

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta
    No raczej nie z lekarzem - wydałem 200 zł na tomograficzne badanie oczu OCT na jakimś najnowszym sprzęcie.
    Ale dlaczego zakładasz, że jak wydałeś kupę kasy i badanie było na najnowszym sprzęcie to musi być dobre. Jak ja kupię jedynkę, nie znaczy, że zacznę od razu robić lepsze zdjęcia. Odpowiedni sprzęt jeszcze trzeba umieć używać i interpretować.
    Oczywiście nikt nie ma pewności, że lekarz się myli, ale z Twojego opisu i badania lekarza wygląda na to, że coś jest nie tak, jak wyślesz sprzęt na żytnią i wróci w takim samym stanie i zapłacisz za to kupę kasy to powinieneś zakładać, że na pewno z aparatem jest ok. A efekty nadal nie muszą być zadowalające.
    trzy zoomy na krzyż

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta
    No raczej nie z lekarzem - wydałem 200 zł na tomograficzne badanie oczu OCT na jakimś najnowszym sprzęcie.
    Wizjer symuluje widzenie z daleka. Czyli według tego powinieneś dobrze widzieć przez wizjer z korekcją blisko zera.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #16
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez Tringa Zobacz posta
    Próbowałeś regulator dioptrii wyzerować?
    Chodzi Ci o ustawienie kółka na zero? Jeśli tak, to oczywiście. Każde przekręcenie kółeczka od pozycji " na maxa w lewo " powoduje jeszcze większe rozmycie. Posiadam jeszcze 5d i tam jest podobnie, z tą różnicą, że w pozycji " na maxa w lewo " obraz w wizjerze jest ostry. Dzwoniłem na żyzną z pytaniem czy można to jakoś wyregulować ale Pani nie wiedziała o co chodzi, z resztą po moich ostatnich przygodach z CSI sam nie wiem po co w ogóle tam zadzwoniłem - ale to już inna historia.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez VRx Zobacz posta
    Ale dlaczego zakładasz, że jak wydałeś kupę kasy i badanie było na najnowszym sprzęcie to musi być dobre. Jak ja kupię jedynkę, nie znaczy, że zacznę od razu robić lepsze zdjęcia. Odpowiedni sprzęt jeszcze trzeba umieć używać i interpretować.
    Oczywiście nikt nie ma pewności, że lekarz się myli, ale z Twojego opisu i badania lekarza wygląda na to, że coś jest nie tak, jak wyślesz sprzęt na żytnią i wróci w takim samym stanie i zapłacisz za to kupę kasy to powinieneś zakładać, że na pewno z aparatem jest ok. A efekty nadal nie muszą być zadowalające.
    Uwielbiam tego typu nic nie wnoszące komentarze

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Wizjer symuluje widzenie z daleka. Czyli według tego powinieneś dobrze widzieć przez wizjer z korekcją blisko zera.
    No niestety tak nie jest. Bardzo to dziwne wszystko

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2013
    Miasto
    Otwock/Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Jakbys mial -3 w oczach to bys nic nie widzial praktycznie wiec nawet nie wmawiaj sobie ze to wina oczu ^^ cos Ci soe rozregulowala z korekcja w wizjerze daj do 'mechanika' i po klopocie, chociaz w zasadzie to po co to naprawiac skoro jest ustawienie na ktorym wszystko jest ok

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    x-pro2 + x-t10 | 23 2.0 + 50 2.0

    Portfolio
    Ślubnie

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta
    Chodzi Ci o ustawienie kółka na zero? Jeśli tak, to oczywiście. Każde przekręcenie kółeczka od pozycji " na maxa w lewo " powoduje jeszcze większe rozmycie.
    Pozycja na maxa w lewo to jakieś minus 3. Jak chcesz mieć wtedy ostro skoro masz stwierdzoną wadę wzroku -0,5? Czy ja czegoś nie rozumiem? Podobnie jest w 5D.
    Jeżeli regulacja nie wystarcza to wtedy kupujesz soczewki korekcyjne do wizjera albo lepsze okulary/soczewki.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta

    Bardzo to dziwne wszystko
    I to stwierdzenie na razie sumuje wyniki śledztwa w tym wątku.
    Dwa korpusy zachowuja się podobnie, ale nie zgadza sie to z diagnozą wzroku zaawansowanym sprzętem przez specjalistę.

    Trzeba kontynuować dochodzenie. Jeżeli masz dostępne jakieś (czyjeś) okulary to sprawdź czy poprawiają ostrość w wizjerze.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #20
    Coś już napisał Awatar tomback
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Regulacja dioptrii

    Drugi korpus ( 5d ) zachowuje się podobnie, tzn, że też muszę ustawiać w pozycji " na maxa w lewo " ale tutaj ostrość jest idealna, natomiast w 40D słaba. Kwestia mojej tajemniczej wady wzroku to jedna sprawa a druga to to, czy coś się aby nie rozregulowało w poczciwej 40-stce na której bardzo mi zależy. Stąd moje pytanie czy zdarzyło się kiedyś, komuś naprawiać, bądź regulować gdzieś w serwisie wizjer ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •