Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 125

Wątek: MacBook dla fotografa - konfiguracja

  1. #1
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Hej, szybkie pytanie. Jak sprawowałby się Lightroom i Photoshop na Mac'u takiej konfiguracji Apple Macbook Air 13 i5 8GB 256GB SSD OS X 10.11 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD ?
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Łódź
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Mam identyczny model, ale z 16GB RAM i nadal uważam, że za mało. Nie wiem, może to też wina procka (może lepiej i7).

    Wszystko też zależy od tego nad jak dużą ilość plików pracujesz jednocześnie np w Lightroom. Jeśli kilka to powinno być OK, ja mam czasami setki i "korbi". Dodam, że pracuje jednocześnie z zewnętrznym monitorze Eizo 27".

    Ogólnie, polecam

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Zrób sobie kawę, i od razu wynik będzie zadowalający, zauważyłem ostatnio, że kompy stały się wolniejsze od ludzi, ale co na to poradzić, nie wiem

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez jarvick Zobacz posta
    Mam identyczny model, ale z 16GB RAM i nadal uważam, że za mało. Nie wiem, może to też wina procka (może lepiej i7).

    Wszystko też zależy od tego nad jak dużą ilość plików pracujesz jednocześnie np w Lightroom. Jeśli kilka to powinno być OK, ja mam czasami setki i "korbi". Dodam, że pracuje jednocześnie z zewnętrznym monitorze Eizo 27".

    Ogólnie, polecam
    Tak, wina procesorów, te w laptopach są kastrowane, nijak nie maja się do procesorów w komputerach stacjonarnych. Parametry i osiągi to bełkot marketingowy.

  5. #5
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Tak, wina procesorów, te w laptopach są kastrowane, nijak nie maja się do procesorów w komputerach stacjonarnych. Parametry i osiągi to bełkot marketingowy.
    Coś w tym jest - mam w stacjonarnym i7 + 16gb RAM i czasem jednocześnie mam w użyciu Capture One, PS i Bridga.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Ten procek nawet parametrów nie ma jakiś specjalnych: 2 rdzenie 3M cache, a taktowanie ... choć przyznam, że nie wiem co to znaczy częstotliwość Turbo to rozdzielenie jej od częstotliwości bazowej, jest pewnie właśnie tym bełkotem, o którym pisze 7four.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ten procek nawet parametrów nie ma jakiś specjalnych: 2 rdzenie 3M cache, a taktowanie ...
    To taki średniobudżetowy procek "laptopowy" dwurdzeniowy i czterowątkowy, z możliwości przetaktowania Turbo zegara w razie potrzeby z 1,6 do 2,7 Mhz.

    TDP 15 W, 14 nm - czyli "oszczędny" wobec baterii.

    PassMark - Intel Core i5-5250U @ 1.60GHz - Price performance comparison

    Intel Core piątej generacji: 17 nowych procesorów Broadwell-U, nowe GPU i inne rozwiązania :: PCLab.pl
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 25-01-2017 o 23:23

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Łódź
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Czy to przetaktowanie można samemu zrobić czy też to automat sam przełącza gdy wie, że potrzebna jest większa moc obliczeniowa ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    W laptopach prawie wszystko jest już zoptymalizowane i samemu lepiej niczego nie przetaktowywać.

    Wyższy zegar, wyższa temperatura i to jest największy problem.

    Turbo Boost to takie przetaktowanie procka, gdy wymagana jest większa moc obliczeniowa, działa "samo".

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar hansu44
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Żnin
    Wiek
    39
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    i5 i i7 z serii oszczędnych (z U na końcu oznaczenia) nie ma co porównywać do desktop-owej i3, która też ma 2 fizyczne rdzenie, ale taktowanie z kolei wyższe
    ... Jeśli ma to być główny komp roboczy, raczej bym sobie temat odpuścił.
    Canon 60D, T17-50/2.8 VC, C50/1.8 STM, C55-250 STM, Kenko EX
    Panasonic Lumix DMC-LX100

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •