Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 125

Wątek: MacBook dla fotografa - konfiguracja

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    MBP/MacOS ma 3 główne przewagi nad laptopem z Windows:
    - wbudowane zarządzanie kolorem (w zasadzie niezbędne jak używasz więcej niż sRGB)
    - lepiej pracuje się na nim bez drugiego monitora (chociaż Windows 10 jest już całkiem blisko)
    - Retina (chociaż Windowsowe laptopy też mają lepsze matryce niż tylko te badziewie na TN ale trzeba mocniej poszukać)

    Reszta to religia

    Ps. Ja mieszkając ostatnio w 2 lokalizacjach i szukając nowego laptopa (zarówno do pracy jak i zdjęć) wybrałem... 2 desktopy (jeden nowy a drugi jako aktualizacja bebechów). Laptopy naprawdę mają sens jak często jeździsz...

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    MBP/MacOS ma 3 główne przewagi nad laptopem z Windows:
    - wbudowane zarządzanie kolorem (w zasadzie niezbędne jak używasz więcej niż sRGB)
    - lepiej pracuje się na nim bez drugiego monitora (chociaż Windows 10 jest już całkiem blisko)
    - Retina (chociaż Windowsowe laptopy też mają lepsze matryce niż tylko te badziewie na TN ale trzeba mocniej poszukać)

    Reszta to religia
    Ja dodałbym jednak, że na takim samym sprzęcie działa szybciej niż Windows. Zwłaszcza jeśli chodzi o ram. Mam MB Air z 8GB ram i choć nie obramiam na nim zdjęć, to do pracy jest już spoko. Jeśli chodzi o windowsa to do mojej pracy 16GB to minimum.

  3. #33
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Mam PC modernizuje go obecnie I dostal drugie zycie po dolozeniu Ssd 480GB Win 8. Potrzebuje laptopa ,bo wygodniej mi bedzie sie uczyc PS na sofie patrzac na YouTube na telewizorze. Oprocz tego tethering no I nie zawsze bede musial na stacjonarnym obrabiac choc mowilem ze juz laptopa nie kupie po przygodach z HP Pavilon ,ktory padl po 2 latach (nowy) i £700 poszlo do kosza no ale to bylo w 2010 chyba I teraz wiecej czytam zeby nie kupic padalca.
    5d III i parę słoików

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Oprocz tego tethering no I nie zawsze bede musial na stacjonarnym obrabiac choc mowilem ze juz laptopa nie kupie po przygodach z HP Pavilon ,ktory padl po 2 latach (nowy) i £700 poszlo do kosza no ale to bylo w 2010 chyba I teraz wiecej czytam zeby nie kupic padalca.
    Prywatne laptopy jeszcze nigdy mi nie zdechły ale ostatni jest z 2013. W pracy natomiast patrząc na najnowsze (i generację wcześniej) Precisiony to nóż się otwiera (przegrzewające się procki, padające płyty, zwiechy, masa niedoróbek i problemów, wybrzuszajace sie baterie, wyrabiające się złącze thunderbird, etc). Taka jest cena gonienia za ultracienkimi maszynami... Wybieraj więc dobrze

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 080

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Ostatnio zacząłem myśleć nad macbookiem, ale no nie wiem.. stary już jestem, mam masę przywyczajeń z Windowsów, na których mogę robić co chcę. Musiałbym posiedzieć kilka dni z jakimś MBP żeby się oswoić, a dopiero potem się zdecydować.

    Co do jakości zdjęć to korzystam z 27" Fujitsu P27T-7, co prawda IPS ma nieco gorsze paramtery od starego dobrego S-PVA, ale i tak nie narzekam, a jakość zdjeć po wydruku jest dla mnie absolutnie świetna. W sensie nie odbiega od tego co widzę na monitorze (po kilku przygodach z rozmaitymi drukarniami, profilami drukarek, kalibracją kolorów itp. poddałem się, nie kombinuję już i fotki oddaję do Fotojokera i zawsze jestem zadowolony, format 13x19 mat).

    Możliwe że po przesiadce na Maca opadnie mi szczena
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 24-12-2019 o 15:37
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Przed przesiadką poczytajcie o sofcie. Z tego co pamietam adobe obsluguje 3 gen do tyłu.

    Czyli nowy PS LR z CC może nie działać. W nowszych za to upgrady to wymiana maszynki na nowy model.

  7. #37
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Sluszna uwaga te starsze Macbooki 2012-2015 Ram to 16gb max no ale hula niby na tym Fajnie.
    5d III i parę słoików

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Odswieze starego kotleta ,bo chodzi mi po glowe uzywany Macbook 15" Retina 2012-2015 I teraz pytanie ,ktory? Jest tam pare wersji czy w kazdym mozna wymienic baterie? Ram to chyba tylko do 16gb z 2015 w standarcie. Wiem ze Lightroom 6 wspomaga sie juz karta graficzna czy warto szukac modelu z lepsza karta? Czy Cpu Amd omijac I tylko Intel? Jesli Intel to ,ktory ? Czemu stary Macbook ,bo Retina ma niezle odwzorowanie kolorow I ponoc te juz stare pazdziochy wciaz daja rade.
    https://myapple.pl/posts/20476-stars...ntyrefleksyjna

    Nie zapomnij przeczytać sobie również komentarzy.

  9. #39
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Słuszna uwaga https://myapple.pl/posts/20476-stars...ntyrefleksyjna Posiadam MacBook 15" Retina z września 2014 roku od nowości i nie narzekam. Faktem jest, że modele wyprodukowane w pierwszej połowie 2014 roku miały problem z powłokami na ekranie. Przestawienie z Windowsa na MacOS poszło mi bardzo szybko. Obecnie z uwagi na zamianę 6D na EOS R przesiadłem się z Lr 5,7 na C1. W zasadzie odzwyczaiłem się od pracy na Windowsie.

  10. #40
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Mam MBP 13 (i5, 8GB) i 15 (i7, 16GB) z 2015r. Do tego Maca Mini (i5,16GB). W życiu nie wrócę do windowsa. Praca na dwa monitory, LR/PS czy C1 w wersji 12/20 to bajka.
    Współpraca tego wszystkiego między sobą, jak i również z telefonami Apple'a to tak, jakby to był jeden organizm. Ale o tym wszystkim trzeba się przekonać samemu. Żadne internetowe sugestie Ci tego nie zapewnią. Szczególnie ludzi, którzy znają "jabłko" jedynie z nazwy...

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •