Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 125

Wątek: MacBook dla fotografa - konfiguracja

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak jak pisałem, żadnych czynności obsługowych
    Bez urazy, ale to jest zwyczajna nieprawda. Tak jak pisałem, zawsze coś się wykonuje w samym systemie Windows. A to zajrzenie w Managera urządzeń, a to jakieś ustawienie ekranu, a to komunikaty ukryte w ikonkach przy zegarku a to Manager zadań a to kopanie się po folderach w poszukiwaniu pliku, a już nie daj Bóg, jego starszej wersji. Jak nadpiszesz to nie ma i kaplica. Dlaczego i po co to komu potrzebne? Z ręką na sercu, nikt, nigdy w Win nie tykał wspomnianych zagadnień?

    Nawet samo wyłączanie komputera po pracy, zamykanie aplikacji, zapisywanie dokumentu są czynnościami zbędnymi tak naprawdę i wynikającymi z ograniczeń Windows. Po co zamykać aplikację i materiały, jeśli wiem, że będę z niej jutro korzystał? Windziarzowi samo pytanie wydaje się absurdalne. Inna analogia do filozofii Win: Czy włączając światło w pokoju naciska się włącznik a potem jeszcze "Zastosuj"? Tymczasem w Win wydaje się nienormalne, aby czegoś drugi raz nie potwierdzić. Jak mówiłem, windowsowe dziwaczne rozwiązania są tak wgryzione w przyzwyczajenie, że się ich nie zauważa, a ich brak wydaje się nienormalny.

    Nie mówię o grubych wyskokach, ale dam jeden przykład. Syn ma profesjonalny symulator organów, cały instrument, a sercem jest specjalny program i urządzenia muzyczne, wszystko pod Win. Co jakiś czas zdarza (miesiąc, pół roku, tydzień) się, że Win stwierdza, że sterownik od np matrycy MIDI jest "be" i go bez ogródek wyjebywuje w kosmos. Po prostu nie ma. Znika bez śladu. I nic się na to nie da poradzić, sprawdzone wszystkie ewentualności. Ani wsparcie producenta instrumentu, ani Microsoft nie rozwiązał problemu. Ot, zdarza się. Takich przypadków w windowsowych komputerach jest masa. Kto nigdy nie wpinał czegoś do drugiego portu USB, bo nie zadziałało? Wszyscy się do tego przyzwyczaili do tego stopnia, że jeśli potrzeba sterowania czymś, to naturalną odpowiedzią jest Linux. Nawet lepsze ekspresy do kawy działają pod pingwinem. Mało kto ryzykuje oddawać cokolwiek ważniejszego pod kontrolę Win. Dlaczego? Tak, tak, wiem, że istnieją potężne systemy oparte o Windows Server, MS SQL, Exchange, Access itd, ale zauważcie ile kosztuje utrzymanie tego w ruchu. Wiecie jakie są stawki inżynierów oprogramowania MS? Ile razy widzieliście wywalone serwery www w internecie pracujące pod Unixami/Linuxami a ile IIS?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 31-12-2019 o 17:31

  2. #92
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    No to wszystko prawda nie mialem Maca ,wiec to wszystko jest normalne w Windows. Najbardziej mnie wkurza spowolnienie. Jednego dnia zapiernicza az milo nastepnego dnia niewiadomo czego zamula I oczywiscie nie zawsze pomaga czyszczenie cleanerem. Moze to jest rozwiazanie link ponizej

    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F174142078735

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    No to wszystko prawda nie mialem Maca ,wiec to wszystko jest normalne w Windows. Najbardziej mnie wkurza spowolnienie. Jednego dnia zapiernicza az milo nastepnego dnia niewiadomo czego zamula I oczywiscie nie zawsze pomaga czyszczenie cleanerem. Moze to jest rozwiazanie link ponizej

    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F174142078735


    Przecież nie chciałeś desktopa? Ja mam wrażenie, że chcesz komputer że stajni Apple - kup go więc.

  4. #94
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cos w koncu kupie I mam chec na apple zobaczymy. Walcze z iPad 2 zeby mogl byc jako ekran podgladowy ,ale przez kabel chyba sie nie da.

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Cos w koncu kupie I mam chec na apple zobaczymy. Walcze z iPad 2 zeby mogl byc jako ekran podgladowy ,ale przez kabel chyba sie nie da.
    Nie wiem czy Ipad2 nie jest czasem zbyt antyczny (wymagany jest zdaje się minimum system w wersji 13), ale ogólnie, w Catalinie Ipad jako drugi monitor, działa natywnie.

  6. #96
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Chcialem go tylko uzyc jak podglad w studio widzialem nawet patent ze ipad na uchwycie przymocowany do statywu pod aparatem . Sa karty efeye ale troche wolne choc pewnie drugi slot na sd mozna ustawic na najmniejsze JPG I pewnie do 5-6s zdjecie z 5dmIII na Ipada. Dlatego kabel bylby szybszy.

  7. #97
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nawet samo wyłączanie komputera po pracy, zamykanie aplikacji, zapisywanie dokumentu są czynnościami zbędnymi tak naprawdę i wynikającymi z ograniczeń Windows.
    Zależy kto czego używa. W wielu sytuacjach niczego nie trzeba zapisywać, a jedyne co się zamyka to ..... klapę lapka .
    Przy czym nie ma co się czarować trafiają się trefne konfiguracje (jak u mojej znajomej, czy na jednym z moich lapków firmowych) gdzie rzeczywiście cały czas coś jest nie tak. To efekt tego że hardware nie zawsze dobrze współpracuje z softem - to nieuniknione jak jest taka masa producentów.

    BTW: jedyny laptop który mi padł na imprezie to macbook ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #98
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Być może jestem mało wymagający, a być może nie mam tych "problemów", bo moje dotychczasowe komputery (nie licząc pierwszego) składałem w zasadzie sam.
    Generalnie magia jabłka mnie nie przekonuje, co nie znaczy, że nie lubię sobie "pomacać" jak jest okazja w jakimś sklepie. Być może gdby ceny jabłek były inne, to inaczej bym myślał, ale po prostu nie widzę sensu przepłacać.

  9. #99

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Chcialem go tylko uzyc jak podglad w studio widzialem nawet patent ze ipad na uchwycie przymocowany do statywu pod aparatem . Sa karty efeye ale troche wolne choc pewnie drugi slot na sd mozna ustawic na najmniejsze JPG I pewnie do 5-6s zdjecie z 5dmIII na Ipada. Dlatego kabel bylby szybszy.
    Dokładnie tak mam, ale z Nikonem D810. Jpeg leci do 8s.


  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Być może jestem mało wymagający, a być może nie mam tych "problemów", bo moje dotychczasowe komputery (nie licząc pierwszego) składałem w zasadzie sam.
    Generalnie magia jabłka mnie nie przekonuje, co nie znaczy, że nie lubię sobie "pomacać" jak jest okazja w jakimś sklepie. Być może gdby ceny jabłek były inne, to inaczej bym myślał, ale po prostu nie widzę sensu przepłacać.
    True story, Win7 instalowałem w 2013 po awarii płyty głównej. Teraz przez upgrade mam kolejne wersje 10'ki. Wszystko bez dłubaniny w systemie. Jedyna pomoc z zewnątrz to Norton Internet Security ktory kosztuje mnie £16 na rok co dwa lata (aktualnie ma 5 licencji więc skladamy się ze znajomym).

    Adobe ma swoje jazdy, ale jak to z softem nowe wersje często niedomagają. Najbardziej krzaczył Premiere Pro 2019. Teraz jest 2020 ale w zasadzie zrobilem na niej dwa filmiki więc się nie wypowiem.

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •