Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 125

Wątek: MacBook dla fotografa - konfiguracja

  1. #21
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Tak z ciekawości wszedłem na Della i rzeczywiście stacje robocze też są robione na procesorach i. My zawsze kupowaliśmy gotowce na Xeonach i grafikach Quadro, z tym że to służy do AutoCADa i Revita. Moja obecna stacja robocza w pracy ma Intel Xeon CPUE5-1650 v3 @3.5GHz (12CPUs) + 32 RAMu + Quadro K2200, a Lightroom też ja potrafi przymulić.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Xeon od I7 najczęściej różni się tym, z którego miejsca wafla został wycięty (nie ma tez rdzenia graficznego). Xeony są głównie pod serwery wiec maja być jak najbardziej niezawodne. Tez mam xeona ale to nie zawsze jest dobry wybór bo ich zastosowanie jest glownie w serwerach. LR średnio obsługuje wielowątkowość...
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 13-02-2017 o 11:17

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Też mam stacjonarkę na xeonie, od i7 różni się też tym, że zazwyczaj ma więcej cache'a. Jeśli się i tak kupuje osobną grafikę, to chyba jednak lepsza opcja. A w przypadku używek, są w niższych cenach niż odpowiedniki z i7.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Intel Xeon CPUE5-1650 v3 @3.5GHz (12CPUs)
    To system tak pokazuje, faktycznie 6 rdzeni + HT, który daje lepszą wydajność jak uruchomisz coś co działa na więcej niż 6 wątkach, ale nie pełną parą. Jak się załączy 6 procesów każdy ciągnący CPU na 100%, to bez HT może być nawet minimalnie szybciej.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Odswieze starego kotleta ,bo chodzi mi po glowe uzywany Macbook 15" Retina 2012-2015 I teraz pytanie ,ktory? Jest tam pare wersji czy w kazdym mozna wymienic baterie? Ram to chyba tylko do 16gb z 2015 w standarcie. Wiem ze Lightroom 6 wspomaga sie juz karta graficzna czy warto szukac modelu z lepsza karta? Czy Cpu Amd omijac I tylko Intel? Jesli Intel to ,ktory ? Czemu stary Macbook ,bo Retina ma niezle odwzorowanie kolorow I ponoc te juz stare pazdziochy wciaz daja rade.
    5d III i parę słoików

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    To są już antyki. Pokładanie nadziei w jakości ekranu może być sporym zawodem. Z drugiej strony, te komputery na tyle trzymają cenę, że da sie za to kupić normalny dobrej jakości monitor + poleasingowego miniaturowego DELL-a Optiplex, który będzie na dodatek szybszy, mniejszy, będzie miał normalną klawiaturę i brak problemów z podłączeniem monitora.

  6. #26

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Hmm z tym wsparciem grafiki w LR - to wspiera, albo nie wspiera Warto się upewnić w przypadku MBP. Np "trzynastka" z Intel Iris Plus - NIE WSPIERA, po prostu ptaszek w preferencjach będzie nieaktywny - i co pan nam zrobisz?

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Sam juz niewiem ,dlatego pytam ,bo duzo osob zachwala Macbooka I wytyka wady laptopow w Windows ze dziwne rzeczy po obrobce na laptopie I ogladaniu tych zdjec na eizo pozniej. A mi bardziej chodzi o to ze jak bede chcial sobie na sofie obrobic 200 zdjec to mam taka opcje No dobra ,a jakie uzywane 15" beda lepsze od tych jabuszek co wymienilem? Ponoc Dell I lenovo tylko ktore?
    5d III i parę słoików

  8. #28

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Moim zdaniem, wybór dobrego laptopa z myślą o obróbce zdjęć, powinno się brać pod uwagę w przypadku, gdy tryb życia, czy tryb pracy ze zdjęciami wymusza sporadyczną / tymczasową / pracę w terenie / w plenerze... - generalnie poza miejscem stałego pobytu (studia, gabinetu domowego itp.) Wtedy musi to być ultrabook z wysokiej półki, bo tylko nieliczne z nich, posiadają przyzwoite matryce, które można nieźle skalibrować sprzętowo dla dobrego (jak na sprzęt przenośny) odwzorowania koloru. Oprócz MBP z Retiną, na podwórku windowsowym - wybór też jest stosunkowo wąski: masz Dell'a XPS, Asusy z serii Zen, MS Surface, zapewne któreś karbonowe Lenovo, albo HP z serii ZBook (podobno kiepskie matryce), czy jakieś imitacje Macbooków spod znaku Hułałeja, które tak ładnie się promują...
    Broń Boże żaden gamingowy kolos, bo takiego można kupić pod warunkiem podpięcia do zewnętrznego monitora - zawsze podczas pracy ze zdjęciami, co ofc utrudnia mobilność.
    Tyle i aż tyle mz.

  9. #29

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    U mnie pracę i obróbkę na laptopie wymusiło lenistwo. Potrzebuję jednego komputera do pracy i do obróbki zdjęć - a ze względu na swoją pracę dużo podróżuję, przy okazji obrabiając zdjęcia - bo staram się zawsze mieć ze sobą aparat.
    Oczywiście to trochę OT w stosunku do pytania autora - ale obecnie mam MBP 16" i muszę powiedzieć, że jestem w nim zakochany od pierwszego wejrzenia. O ile ostatnią twórczością na temat MBP Apple prawie, że przekonał mnie do przesiadki na PC-ta (i przed tym krokiem powstrzymywała mnie tylko świadomość, że musiał bym używać Windowsa) - to to co zrobili w nowej 16" to jest bajka. Rozgonili wszystkie czarne chmury jakie się nagromadziły nad tą linią. W końcu jest normalna "stara" dobra klawiatura, porządnie chłodzone rdzenie, dobra grafika. Zdecydowałem się na 8 rdzeni i9, 32GB Ramu oraz Radeona 5500M - do obróbki zdjęć fantastyczna sprawa (nawet ten cholerny LR zaczął działać dość normalnie).

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  10. #30
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Dzieki za przykladowe laptopy. Popatrze na spokojnie
    Czytalem ostatnio cos na stronie Zienia I bylo wlasnie o Macbooku jak dobrze odwzorowyje kolory I ladnie zdjecia wygladaja. Wspomnial tam rowniez jak to musial tlumaczyc klientowi, ze zdjecia wygladaja dobrze ze to tylko tak wyglada badziewnie na tym laptopie Na retinie oczy sie mniej mecza ponoc. Ciekawi mnie czemu tak duzo osob pisze ,ze nie wroci do windowsa. Mam Ipada kupilem przypadkowo ogolnie na plus tableta na androidzie sprzedalem.
    No nic czekam moze jakas wlasciciel starego Macbooka sie odezwie byle nie fanboy
    5d III i parę słoików

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •