Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 125

Wątek: MacBook dla fotografa - konfiguracja

  1. #11

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    podobny miałem dylemat... więc zostaje windows..
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  2. #12
    Coś już napisał Awatar feciu
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    używałem starszą wersję z 4GB RAMu. Szału nie było ale pojedyncze zdjęcia się dało. Polecam jednak coś z i7, przynajmniej 16GB RAM no i dedykowaną kartą graficzną. Może jakiś używany Mac book Pro 15" z retiną?
    Ci co lubią windowsy mają łatwiej/taniej ale ja już na windowsa raczej nigdy się nie przesiądę...
    X-T2...|

  3. #13
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    W tej cenie, którą chcesz przeznaczyć Fotograf1995 lepszym rozwiązaniem będzie używany MacBook Pro 15 z i7 i 16GB RAMu.
    Z tego co wiem to forumowicz MartinYa chyba działa na MacBook'u Air. RAWy obrabia w Capture One, mógłbyś go podpytać jak ocenia Air'a w obróbce.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Używam pro 13" i5 2.7 z 2015r Do nie dużej ilości plików jest całkiem ok ale nie wyobrażam sobie przerabiać tam 2 lub 3tyś zdjęć. Mam stacje roboczą na win i ona daje rade ale kosztowała 9tyś + monitor. Na win są problemy z kolorem jakich nie mam na macu. Nie wiem czy air byłby dobry do pracy jako jedyny sprzet lepiej już szukać używanej 15" z 16gb ramu i retiną. Ten sprzet juz na pewno wystarczy. Air może być troszkę za słaby.
    L

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Mam stacje roboczą na win i ona daje rade ale kosztowała 9tyś + monitor.
    Wow to co to jest?

  6. #16

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Na win są problemy z kolorem jakich nie mam na macu.
    A jakie konkretnie? Podejrzewam że chodzi Ci o color management ale przy jednym monitorze to chyba nie problem?

    A czy ktoś obrabia zdjęcia na surface pro 4? Ostatnio chodzi mi on po głowie.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  7. #17
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Mam 3 monitory z tego jeden który kalibruje co miesiąc i na nim się woruje pozostałę dwa na ten czas są juz słabe. Problem mam jak sie słusznie domyślasz z tymi odcieniami. Nie moge dograć kolorów z moją drukarką DNP i jak drukuje to z macbooka.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Wow to co to jest?
    Kupiłem półtora roku temu. Dziś bym pewnie kupił maca mini na i7
    L

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Fotograf1995 Zobacz posta
    Hej, szybkie pytanie. Jak sprawowałby się Lightroom i Photoshop na Mac'u takiej konfiguracji Apple Macbook Air 13 i5 8GB 256GB SSD OS X 10.11 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD ?
    Kiepsko. Tu https://tomaszpluszczyk.pl/mac-vs-pc...fii-i-retuszu/ się "kolega" wypowiedział m.in. w tym temacie:

    Macbook Air – komputer typowo mobilny, nie sprawdzi się przy obróbce zdjęć. Gdybym chciał mieć komputer stacjonarny, a laptopa do pisania, Internetu i innych zadań, ale nie do obróbki zdjęć, to kupiłbym Maca Mini + Macbooka Air. Jest bardzo lekki, a bateria trzyma niesamowicie długo. Są dwa rozmiary – 11 i 13 cali. Wadą jest bardzo kiepski ekran w porównaniu do Retiny.
    Do tego Air za 5399 zł dokładasz 100 zł i nie licząc kosztów wysyłki możesz mieć coś takiego:

    Apple MacBook Pro 13" MF839ZE/A ¡ Retina Core i5 2,7GHz 8GB 128GB Iris | redcoon Polska Ten model o kodzie fabrycznym MF839ZE/A można znaleźć na stronie Apple tutaj Konfigurowanie - Apple (PL)

    Tu masz bezpośrednie porównanie danych technicznych obydwu modeli:

    Porównaj modele Maców - Apple (PL)

    Do tego warto od razu dokupić sobie jakiś fajny bezgłośny zewnętrzny SSD żeby wrzucać na niego kopie zapasowe głównego dysku (u Apple nazywa się to Time Machine), np. coś takiego Samsung Portable SSD 250GB T3 | cena, raty - sklep Komputronik.pl i na początek starczy tych wydatków. Jak będziesz czuł że coś zamula to jak będziesz miał później kasę to sobie podmienisz 4+4GB na 8+8GB pamięci RAM.

    Wersja z ekranem 13" to dobra opcja jak się wypuszcza obraz na zewnętrzny monitor, codziennie coś robić tylko i wyłącznie na ekranie o takiej przekątnej to moim zdaniem bardzo kiepski pomysł (nie dotyczy sytuacji kiedy gdzieś podróżujemy).

    Jak chcesz iść w używki to propozycje dostałeś od innych forumowiczów.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Mam stacje roboczą na win i ona daje rade ale kosztowała 9tyś.
    Z ciekawości : co ona ma w sobie?

  10. #20
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Z ciekawości : co ona ma w sobie?
    Dziś już nie robi szały ten zestaw. Sporo kosztowały dyski ssd bo mam ich 4szt (500gb wtedy cena była ok 800zł/szt) i 3 hdd. i7 5820K 48GB ram ddr4 karta nie pamietam juz dokładnie jaka została (chyba gtx 970 albo 1070)bo była wymieniana i została trzecia z kolei. zasilacz 750w. Kupwałem w złym momencie bo kurs dolara był wysoki ale musiłem szybko działać bo pozbyłem sie poprzedniego kompa.
    L

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •