Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: CANON IXUS 175 na tle tanich kompaktów innych firm

  1. #1

    Domyślnie CANON IXUS 175 na tle tanich kompaktów innych firm

    Znajoma uparła się, żeby kupić tani kompakt i myśli, ze będę potrafiła jej doradzić Chce wydać max 300-400zł. Zastanawiam się czy polecać jej Canona IXUS 175, który ma podbne parametry np do Sony DSC-W810, który w tej chwili można kupić o wiele taniej. Czy ktoś ma porównanie? A może zastanawianie się przy tego typu aparatach w ogóle nie ma sensu i skoro parametry są podobne to po prostu ma brać tańszy?
    Jeśli potraficie to doradźcie, będziemy wdzięczne.


    PS. Nie wiem do czego ona potrzebuje tego paaratu, pewnie do wszystkiego i niczego. chce go mieć po prostu zawsze pod ręką. Tłumaczyłam jej że lepiej zainwestować w smartfona z lepszym aparatem, ale uparta jest i woli się rozdrabniać. Zgubić albo zepsuć kilka sprzętów, a nie jeden a porządnie. Już ja ją znam


    Pozdrawiam.
    Marta

  2. #2

    Domyślnie Odp: CANON IXUS 175 na tle tanich kompaktów innych firm

    Tylko że ten canon ma siedmiokrotny zoom, a to się czasem przydaje. Znasz jakiegoś smartfona z zoomem? A ile kosztuje. Z drugiej strony pewnie, że iphone 6s by jej do robienia zdjęć wystarczył, ale canon jej się podoba. Rozumiesz co to znaczy? Nie? Bo nie jesteś kobietą. No właśnie, zaproś ją do sklepu i niech sobie sama wybierze, co jej lepiej w ręce leży i bardziej do torebki pasuje.

  3. #3

    Domyślnie Odp: CANON IXUS 175 na tle tanich kompaktów innych firm

    Dzięki za odpowiedż, problem w tym że... JESTEM KOBIETA i nadal nie rozumiem
    A tu nie chodzi o to że upatrzyła sobie jakiś aparat, tylko że w ogóle woli aparat z dolnej półki niż odłożyć na lepszy, albo dopłacić za telefon z dobrym aparatem. Niestety ona jest za granicą i nie mogłam jej zaprosić do sklepu. Polazła sama uparta i przepłaciła za tego Soniacza. Nie ważne, już chowam swoje ambicje. Ważne że jej z tym dobrze
    Argument z tym zoomem w sumie sensowny, będę pamiętać jak znów przyjdzie mi komuś doradzać.


    Pozdrawiam
    Marta

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    79
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: CANON IXUS 175 na tle tanich kompaktów innych firm

    Akurat jestem właścicielem tego kompaktu. Kupiłem go za jakieś śmieszne pieniądze. Nadaje się raczej do fotografii pamiątkowej. Jakość zdjęć oceniam poniżej średniej. W porównaniu np. z IXUSem IS100 wadą jest brak stabilizacji obiektywu, zaletą możliwość stosowania zoomu podczas filmowania.
    Canon EOS 30D, Canon EOS 400D, EOS 5D; EOS T1i, EOS T2i; EF 17-40/4L, EF 100-300/5.6L, EFS 60/2.8 macro, EF 200/2.8 L II, EF 100-400/4.5-5.6L IS USM, EF 70-200/4 IS L, EF 70-300/4-5.6 IS USM, EF 300/4 L; EF 1.4 Extender, EF 2x Extender, Speedlite 420EX, Speedlite 580EX; "IS is for us old farts with too much shake"(NINAS)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •