Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Canon M3 Bulb

  1. #1

    Talking Canon M3 Bulb

    To jest mój pierwszy post na jakimkolwiek forum więc tym bardziej witam serdecznie i szczęśliwego nowego roku 2017.
    to co chciałabym poruszyć to BULB w aparatach canon M(3-w moim przypadku)
    Jeżeli chcecie uruchomić tą funkcję to:
    1. w menu głównym należy ustawić możliwość wyzwalania migawki poprzez wyświetlacz ( bardzo ważne !!! )
    2. w ustawieniu MANUAL (M) w czasie naświetlania ustawiamy BULB
    3. kadrujemy i ustawiamy parametry przysłony i ISO względem fotografowanego kadru i...już
    4. jeżeli chcemy gwiazdozbiór, to wystarczy teraz dotknąć ekran, a włączy się tryb BULB i mamy nieskończoność trybu naświetlania.
    Dla mnie to odkrycie, na które poświęciłam cały nowy rok, bo nigdzie do tej pory nie mogłam tego wyczytać ...a tu taka moja własna spostrzegawczość

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon M3 Bulb

    Gratuluję spostrzegawczości i proponuję alternatywne szybsze rozwiązanie zamiast poświęcania Nowego Roku dla pozostałych mniej spostrzegawczych użytkowników.
    Oto w tzw. Camera User Guide (wersja angielska) znajdujemy w alfabetycznie ułożonym indeksie na końcu BULB, co odsyła nas do strony 85.
    Strona ta wygląda jak niżej i informuje nas o dodatkowych własnosciach trybu BULB. Np. nawet bez trybu dotykowego migawka będzie otwarta tak długo jak długo naciśnięty jest spust migawki. Natomiast w trybie dotykowym otwiera się po pierwszym dotyku a wyłącza po drugim. No i można użyć pilota bez macania aparatu.


    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •