Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez biodar Zobacz posta
    https://fripers.pl/porownywarka/

    na dole kliknij sobie backstage - wtedy widać te parasolki itp a nie tylko modelkę
    Za diabła nie mogłem sobie przypomnieć gdzie to widziałem. Wielkie dzięki za link
    Parę kliknięć i wybrałem
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    O dzięki za ten link, czegoś takiego szukałam, żeby posprawdzać oświetlenie
    Super! dzięki za to

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach


  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    r_m pozamiatałeś. Też nic mnie tak nie irytuje, jak błagalne prośby o pomoc (na różnych forach) i brak choćby "pocałuj mnie w d..." w odpowiedzi na udzielone porady. Nie mówiąc już o lenistwie i bezczelności proszących. Ech, takie czasy...
    Fora po to są żeby zadawać pytania i prosić o pomoc. Jeśli to mi nie odpowiada to nie piszę nie odpowiadam i nie obrzucam epitetami innych.
    Tyle w temacie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Fora po to są żeby zadawać pytania i prosić o pomoc
    Dziękuję za wyjaśnienie, do tej pory wydawało mi się, że forum dyskusyjne służy do wymiany doświadczeń oraz wyrażania swoich opinii, ale jak widać nie miałem racji.
    Dobrze, że wyprowadziłeś mnie z błędu, postaram się w przyszłości ograniczyć tylko do zadawania pytań i proszenia o pomoc. Zastanawiam się tylko, kto będzie odpowiadał na te pytania, i kto udzieli pomocy, jeśli wszyscy się dostosują do tego co napisałeś.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 19-12-2016 o 03:48

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    135

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Od jakiegoś czasu nie zabieram głosu, ale teraz nie wytrzymałem. To dzięki takim ludziom jak r_m to forum jeszcze istnieje, wystarczy prześledzić jego posty, zobaczyć ilu osobom pomógł. Przecież i tutaj nie dąży do konfrontacji, w przeciwieństwie do niektórych.
    A

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Dziękuję za wyjaśnienie, do tej pory wydawało mi się, że forum dyskusyjne służy do wymiany doświadczeń oraz wyrażania swoich opinii, ale jak widać nie miałem racji.
    Dobrze, że wyprowadziłeś mnie z błędu, postaram się w przyszłości ograniczyć tylko do zadawania pytań i proszenia o pomoc. Zastanawiam się tylko, kto będzie odpowiadał na te pytania, i kto udzieli pomocy, jeśli wszyscy się dostosują do tego co napisałeś.
    Zamiast silić się na ten nieudolny sarkazm przeczytaj do jakiego komentarza był mój:
    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    r_m pozamiatałeś. Też nic mnie tak nie irytuje, jak błagalne prośby o pomoc (na różnych forach) i brak choćby "pocałuj mnie w d..." w odpowiedzi na udzielone porady. Nie mówiąc już o lenistwie i bezczelności proszących. Ech, takie czasy...
    Jeśli nadal uważasz że zwracanie się do użytkowników w ten sposób jest OK to tu się bardzo różnimy i rzeczywiście lepiej wtedy ograniczyć taką "pomoc".

    I bardzo proszę zakończyć ten wątek, bo przyzwolenia na takie traktowanie szczególnie początkujących użytkowników tutaj nie będzie. Dosyć już tego, że forum ma opinię iż lepiej tylko czytać i nie pisać, bo jedyne co czeka nowicjusza to epitety.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-12-2016 o 15:59
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Moja uwaga odnośnie zapytań użytkowników dotyczyła różnych forów internetowych (na foto świat się nie kończy Panie Kolekcjoner). Odebrałeś to zbyt dosłownie. No cóż, zdarza się...

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zamiast silić się na ten nieudolny sarkazm przeczytaj do jakiego komentarza był mój

    Jeśli nadal uważasz że zwracanie się do użytkowników w ten sposób jest OK to tu się bardzo różnimy i rzeczywiście lepiej wtedy ograniczyć taką "pomoc".

    I bardzo proszę zakończyć ten wątek, bo przyzwolenia na takie traktowanie szczególnie początkujących użytkowników tutaj nie będzie. Dosyć już tego, że forum ma opinię iż lepiej tylko czytać i nie pisać, bo jedyne co czeka nowicjusza to epitety.
    Czy dyskusję nie związaną z głównym tematem można wydzielić i przenieść do innego działu? Jeśli tak, to bardzo proszę, jeśli nie, zawsze można "posprzątać śmieci" nie związane z podaniem mocy i odległości lamp.
    Kolega napisał w "żołnierskich słowach" co myśli o takim podejściu, i jest to zbliżone do mojego podejścia do wymiany doświadczeń na forach, dlatego skomentowałem Twoją odpowiedź.
    Gdyby nie początkujący nie byłoby żadnego forum, w końcu każdy kiedyś zaczyna, i chyba każdy to doskonale rozumie. Niestety obecnie podeście "powiedzcie, jak coś zrobić, bo szukałem, próbowałem, i mi się nie udaje" (albo "mam problem, mam taki i taki sprzęt, czytałem, że można to zrobić tak i tak, co sądzicie o tym sposobie?") zostało zastąpione przez "macie mi napisać jako to zrobić, tylko szybko bo klient czeka", i właśnie o tym pisałem w swojej wypowiedzi, i dlatego skomentowałem Twoją odpowiedź.
    Gdyby fora służyły tylko do zadawania pytań, i dyskusja była niepotrzebna, wystarczyłoby je ograniczyć do "tablicy ogłoszeniowej", na której ktoś zadawałby pytania, i czekał na odpowiedzi wysyłane w wiadomościach prywatnych lub na maila (odpadłaby konieczność moderacji). Jeśli piszemy odpowiedzi publicznie to także po to, aby inne osoby, które mogą mieć podobny problem, mogły znaleźć rozwiązanie bez konieczności ponownego zadawania takich samych pytań. I tu dochodzimy do kolejnego problemu, powtarzających się pytań o to samo. Niektórzy początkujący nie są w stanie przeczytać ostatniej strony tematów w danym dziale, i zadają pytania, na które już istnieją odpowiedzi, i to kilka linijek pod ich pytaniem. To z pełną świadomością mogę nazwać lenistwem i bezczelnością ze strony takich nowicjuszy.
    Dyskusja odbiegła od pytania o ustawienie świateł, i zostały w niej poruszone sprawy nie związane z koleżanką i jej pytaniami, na wszelki wypadek zastrzegam, że to nie są żadne "personalne wycieczki" pod jej adresem, tylko moje zdanie na temat niektórych "nowicjuszy" (zresztą koleżanka nie jest już forumową nowicjuszką, jest z nami ponad dwa lata).

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: jak ustawić oświetlenie w studiu, żeby uzyskać taki efekt jak na tych zdjęciach

    Kolega r_m powinien zostać "odznaczony" Złotym czymś...", za pomoc jaką wszystkim udziela, ale widocznie cierpliwość już ma na wykończeniu.

    Czemu się nie należy dziwić, bo czytając niektóre zapytania, to mam wrażenie jakby google wyłączyli.

    Chętnie czytam jego posty, bo wiedzy nigdy za dużo.

    Ale wracajac do tematu oświetlenia, to myślę, że warto polecić taką pozycję:

    24 sposoby na studyjny portret [pobierz plakat]

    I tutki Zienia:

    https://www.youtube.com/watch?v=17Atwe0Eclo

    I coś prostego: http://studiowplecaku.pl/portret-na-...e-czesc-1-z-3/
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 19-12-2016 o 21:34

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •