Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Wątek: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Przecież nikt nie pisze o Canonie 85...
    No to może czas, żeby ktoś wspomniał o Canonie 85/1.8.... jeśli mowa o fotografowaniu normalnym, w studio, na przysłonie f/7....

    Bo Brajanowi w the-digital-picture wychodzi, że Canon 85/1.8 jest już na f/5.6 wyraźnie ostrzejszy od Tamrona (który z kolei dorównuje Sigmie) w centrum i ma mniej aberracji kolorowej w rogach.....co gorsza, to samo można powiedzieć o centrum C70-200/4IS. Tamron w porównaniu wygląda jak Jongnuło:

    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

    Oczywiście, na pewno Brajan miał kiepski egzemplarz Tamrona. My na pewno będziemy mieli dostęp do samych wybieranych.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 12-12-2016 o 20:27
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #42
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Te "raczej" to tylko 2k za "prawie" 0,5kg jakości więcej zwłaszcza na f/7
    Edyta gdzieś pisała, że zamówiła go w UK w czarny piątek za w przeliczeniu ok. 4000zł jak dobrze kojarzę?

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Bo Brajanowi w the-digital-picture wychodzi, że Canon 85/1.8 jest już na f/5.6 wyraźnie ostrzejszy od Tamrona (który z kolei dorównuje Sigmie) w centrum i ma mniej aberracji kolorowej w rogach.....co gorsza, to samo można powiedzieć o centrum C70-200/4IS. Tamron w porównaniu wygląda jak Jongnuło:

    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

    Oczywiście, na pewno Brajan miał kiepski egzemplarz Tamrona. My na pewno będziemy mieli dostęp do samych wybieranych.
    Lubię The Digital Picture, ale topowe Tamrony wypadają tam zaskakująco słabo. Przypadek? Nie wiem. Weźmy chociażby 15-30VC, w ogóle nie widać tam przewagi nad 16-35/2.8 II, to samo 70-200 VC, który na 200mm wypadł gorzej niż pierwsza wersja, a jest zupełnie odwrotnie i gołym okiem widać różnicę między obydwoma. To samo 24-70. A w innych testach Tamrony często wypadają nawet lepiej, niż systemówki (70-200ISII, 24-70II, 16-35II). Oczywiście testy czytam z przymrużeniem oka, najlepiej samemu podpiąć i porównać. W przypadku 85mm VC jest dokładnie to samo.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Lubię The Digital Picture, ale topowe Tamrony wypadają tam zaskakująco słabo. Przypadek? Nie wiem.
    Lubie testy Cichego, ale ciamciangi, sigmy i tampony wypadają tam zaskakująco dobrze. Przypadek? Nie wiem (wybacz, tak żart, nic osobistego)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Zawsze możesz wziąć do ręki obojętnie którą parę obiektywów z w/w, zrobić dosłownie parę zdjęć, porównać i ocenić, wyniki którego testu są bardziej wiarygodne.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Bo Brajanowi w the-digital-picture wychodzi, że Canon 85/1.8 jest już na f/5.6 wyraźnie ostrzejszy od Tamrona
    Porównałem sobie starego Canona z Sigmą. Sigma na f5.6 jest minimalnie bardziej ostra.
    Zresztą nie wiem czy nasze dywagacje mają większy sens bowiem wątpię aby ktoś poza koleżanką kupował to szkło głównie dla przysłon typu f7.

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    Lubie testy Cichego, ale ciamciangi, sigmy i tampony wypadają tam zaskakująco dobrze. Przypadek? Nie wiem (wybacz, tak żart, nic osobistego)
    Może dla tego, że nie robi testów na niewyostrzonych i nieoduszmionych jpegach czerwonej skrzynki, których w praktyce nikt nie używa.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Lubię The Digital Picture, ale topowe Tamrony wypadają tam zaskakująco słabo. Przypadek? Nie wiem. Weźmy chociażby 15-30VC, w ogóle nie widać tam przewagi nad 16-35/2.8 II, to samo 70-200 VC, który na 200mm wypadł gorzej niż pierwsza wersja, a jest zupełnie odwrotnie i gołym okiem widać różnicę między obydwoma. To samo 24-70. A w innych testach Tamrony często wypadają nawet lepiej, niż systemówki (70-200ISII, 24-70II, 16-35II). Oczywiście testy czytam z przymrużeniem oka, najlepiej samemu podpiąć i porównać. W przypadku 85mm VC jest dokładnie to samo.
    Prawda. Takie testy nie są wcale oczywiste. W zasadzie jeżeli ostrzenie jest optymalne nie powinno być różnicy w centrum na f/5.6. Na innym korpusie ten test też wygląda troche inaczej. Ponoć Tamron ma widoczny focus shift, więc może być różnica ostrości na mniejszych otworach zależnie czy w testach ostrzono zwyczajnym AF, LiveView (LV może ostrzyć na mniejszej przysłonie), czy manualnie i czy wybierany jest najlepszy strzał z kilku czy jest tylko jeden.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #49

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zresztą nie wiem czy nasze dywagacje mają większy sens bowiem wątpię aby ktoś poza koleżanką kupował to szkło głównie dla przysłon typu f7.

    Czyli Sigma od powiedzmy f2.0 w górę dorzuca tylko po to aby po prostu było? Wybacz jeśli się mylę, ale wydaję mi się, że praca w studiu nie jest Twoją profesją. F7 to i tak jest mało.

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: [test] SIGMA 85/1.4 Art + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez EdytaP Zobacz posta
    Czyli Sigma od powiedzmy f2.0 w górę dorzuca tylko po to aby po prostu było?
    Nie rozumiem pytania.

    Cytat Zamieszczone przez EdytaP Zobacz posta
    Wybacz jeśli się mylę, ale wydaję mi się, że praca w studiu nie jest Twoją profesją. F7 to i tak jest mało.
    Po co tobie stałka do studia jeśli sensowny zoom za podobne pieniądze da tobie praktycznie identyczną jakość obrazu na przysłonach f7 i większych? Serio pytam.

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •