Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

  1. #1

    Domyślnie Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Witam

    Szukam kamery lub DSLR do filmowania we wnętrzach, często w słabym świetle zastanym, z wymiennymi obiektywami lub sporym zoomem, z możliwością podłączenia co najmniej jednego lepiej dwóch mikrofonów koszulowych (mały mikrofon przypięty do koszuli mówiącego z nadajnikiem). Zatrzymałem się technologicznie na Canonie 30D i nie śledzę tego co teraz się dzieje. Nagrywanie wykładów, konferencji, spotkania.
    Na co zwrócić uwagę przy wyborze. Jak ogarnąć więcej niż jedną ścieżkę nagrywania audio ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Hej,
    Większość DSLRów ma złącze zewnętrznego mikrofonu, ale to będą max. 2 kanały. Wydaje mi się że dla nagrywania wielościeżkowego (fabuła itp) będziesz musiał robić postsynchron

    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  3. #3

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    Hej,
    Większość DSLRów ma złącze zewnętrznego mikrofonu, ale to będą max. 2 kanały.
    zdRAWki
    Jeżeli jest jedno wejście auto z zewnętrznego mikrofonu to jak podłączyć dwa mikrofony ? To co wynika z mojego rozpoznania tematu to albo wybieram mikrofon analogowy i wtedy jeden mikrofon lub jakieś bardzo drogie systemy cyfrowe podłączane przez konsolę czyli poza mój budżet.

    Spojrzałem na Canona 6D. Niestety ma maksymalny okres nagrywania ustawiony na 29 minut i wielkość pliku na 4GB. Potrzebuję rejestrować 2h i wielkość pliku powinna mi na to pozwalać.

    Ktoś ma jakieś pomysły ?

  4. #4
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Cytat Zamieszczone przez Thorwald Zobacz posta
    Spojrzałem na Canona 6D. Niestety ma maksymalny okres nagrywania ustawiony na 29 minut i wielkość pliku na 4GB. Potrzebuję rejestrować 2h i wielkość pliku powinna mi na to pozwalać.

    Ktoś ma jakieś pomysły ?
    Kolego, żaden aparat fotograficzny nie może nagrywać takich długich filmów.

    Ograniczony czas nagrywania wideo w lustrzankach
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Cytat Zamieszczone przez Thorwald Zobacz posta
    Jeżeli jest jedno wejście auto z zewnętrznego mikrofonu to jak podłączyć dwa mikrofony ?
    Odpowiednią wtyczką, mikroport pierwszy jako "lewy", mikroport drugi jako "prawy". Będziesz mieć dwa niezależne sygnały, z możliwością dowolnego mieszania, jednak pozbawisz się "dźwięku ogólnego", co nie jest dobrym wyjściem.

    Jeśli potrzebujesz więcej, np. dwa kanały plus tło, musisz dodać zewnętrzny rejestrator dźwięku, i poskładać wszystko na komputerze. Przy tak długim jednym ujęciu (2godz.) synchronizacja może Ci się rozjechać.
    Tak długich ujęć nie zrobisz aparatem fotograficznym, ale przy kamerach sposób rejestracji dźwięku będzie taki sam (dwa kanały), o ile znajdziesz niedrogą kamerę z gniazdkiem mikrofonowym.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Wydaje się, że nie potrzebuję dźwięku ogólnego.
    To która kamera spełnia wymagania z pierwszego postu ?

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Kolego, żaden aparat fotograficzny nie może nagrywać takich długich filmów.

    Ograniczony czas nagrywania wideo w lustrzankach
    ML chyba częściowo załatwia ten problem, przez autorestart nagrywania.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Sony Z5 z dedykowanym rekorderem na karty MRC 1K sprawdza sie w tegu typu realizacjach znakomicie. Cena zastawu w okolicach 4tys.zl. W tej samej cenie ale z mniejszym zoomem jest uzywany Canon XF100.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Kamera (lub DSLR) z możliwością zbierania głosu z wielu mikrofonów koszulowych

    Cytat Zamieszczone przez Thorwald Zobacz posta
    To która kamera spełnia wymagania z pierwszego postu ?
    Np. Canon C100, Sony Fs5 z osprzętem, do tego mikser audio, lub wieloślad (najlepiej jedno i drugie).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10

    Domyślnie Kamera lub DSLR z mozliwoscia zbierania glosu z wielu mikrofonow koszulowych

    Witam co lepiej nagra dzwieki z razem z wideo, kamera video czy aparat fotograficzny? , chodzi o nagranie zespolu muzycznego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •