Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128

Wątek: Affinity alternatywa dla photoshopa na windows.

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Affinity alternatywa dla photoshopa na windows.

    Nabyłem pełną wersję, cena jest atrakcyjna, nawet wobec Photoshop Elements.
    Można zainstalować do niej wtyczki Nik Collection, ale jest kilka z nimi problemów.

    Pierwszy jaki napotkałem, to przekłamywanie kolorów w module Viveza i na forum Affinity nie ma na razie rozwiązania.
    A to jest moja ulubiona wtyczka...niestety.

    Zobaczymy jak dalej, ale na razie mam takie spostrzeżenia, że nie jest to żaden killer photoshopa.
    Photoshop Elements z Elements+ jest równie funkcjonany, tylko nieco droższy. Za to Viveza działa
    Przetestuję inne wtyczki. Jak polegną, to mam komu zrobić z niego prezent świąteczny.

    Jako soft do obsługi RAW-ów jakoś mnie nie zachwycił, mam wrażenie, że DxO jest bardziej dopracowany i ma dużo większe możliwości, nawet w darmowej wersji 9.0.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 12-12-2016 o 09:34

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 497

    Domyślnie Odp: Affinity alternatywa dla photoshopa na windows.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta

    Zobaczymy jak dalej, ale na razie mam takie spostrzeżenia, że nie jest to żaden killer photoshopa.
    Photoshop Elements z Elements+ jest równie funkcjonany, tylko nieco droższy. Za to Viveza działa
    Przetestuję inne wtyczki. Jak polegną, to mam komu zrobić z niego prezent świąteczny.

    Jako soft do obsługi RAW-ów jakoś mnie nie zachwycił, mam wrażenie, że DxO jest bardziej dopracowany i ma dużo większe możliwości, nawet w darmowej wersji 9.0.
    Cenowo to tylko w zasadzie jeszcze PaintShop Pro X9 Ultimate może się zbliżyć do tego.

    Ja raczej też kupie bo za niecałe 140 zł to można zaryzykować i liczyć, że jednak wypuszcza jeszcze kilka aktualizacji i coś porobią ze swoim silnikiem do RAW (na Mac ma się przynajmniej wybór czy ich czy Apple). Jak nie to zostanie program do edycji zamiast GIMP'a. Zakupowi tego Affinity Photo mógłby zagrozić wypuszczany przez inna firmę LR killer ale to dopiero w 2017... No chyba, że wszystkich wykupi Adobe aby ubić konkurencję...

  3. #3
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Affinity alternatywa dla photoshopa na windows.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Cenowo to tylko w zasadzie jeszcze PaintShop Pro X9 Ultimate może się zbliżyć do tego.
    Z tego co widzę to soft Corela jest dwukrotnie droższy.

    Ja raczej też kupie bo za niecałe 140 zł to można zaryzykować
    Za Affinity Designera zdjęło mi z konta niecałe 160 zł, a za Photo z tego co widzę może być około 175 (dopiero co kupiłem, więc jeszcze nie zaksięgowało).

    Tak czy owak - bardzo dobra cena. Za filemanager (Directory Opus) zapłaciłem niedawno niewiele mniej, niż za OBA programy Affinity..
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 497

    Domyślnie Odp: Affinity alternatywa dla photoshopa na windows.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Z tego co widzę to soft Corela jest dwukrotnie droższy.
    Przez moment widziałem ofertę około 240 zł. Teraz już mniej niż 275 nie ma. Tak czy siak wszystko inne droższe.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Za Affinity Designera zdjęło mi z konta niecałe 160 zł, a za Photo z tego co widzę może być około 175 (dopiero co kupiłem, więc jeszcze nie zaksięgowało).

    Tak czy owak - bardzo dobra cena. Za filemanager (Directory Opus) zapłaciłem niedawno niewiele mniej, niż za OBA programy Affinity..
    Ja pisałem o cenie od razu z VAT EU Ale to całe 20 zł oszczędności.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •