Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

  1. #1

    Domyślnie Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

    Witam wszystkich,
    Jakiś czas temu zobaczyłem moje zdjęcia na jakiejś komercyjnej stronie (sprzedającej usługi, prowadzącego bloga) moje fotki. Jest ich parę na stronie. Najgorsze jest to, że fotki były z moim podpisem w bardzo widocznym miejscu i owy podpis został obcięty a na jednym zdjęciu ,wręcz chamsko i bezczelnie, mój podpis został zasłonięty logiem tej firmy! Co w tym przypadku zrobić i jak dociekać swoich praw. Tutaj jest ewidentna kradzież i chamsko maskowane, obcinanie mojego podpisu ze zdjęcia.

    pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

    SONY

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez morafi Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    Jakiś czas temu zobaczyłem moje zdjęcia na jakiejś komercyjnej stronie (sprzedającej usługi, prowadzącego bloga) moje fotki. Jest ich parę na stronie. Najgorsze jest to, że fotki były z moim podpisem w bardzo widocznym miejscu i owy podpis został obcięty a na jednym zdjęciu ,wręcz chamsko i bezczelnie, mój podpis został zasłonięty logiem tej firmy! Co w tym przypadku zrobić i jak dociekać swoich praw. Tutaj jest ewidentna kradzież i chamsko maskowane, obcinanie mojego podpisu ze zdjęcia.

    pozdrawiam
    Najpierw zabezpiecz dowody, w postaci screenów, kopii stron itp ...

    Kradzież zdjęć ze stron internetowych a ochrona praw autorskich - Prawa autorskie w sieci - Prawo autorskie - Infor.pl


    A normalnie, to składasz pozew do sądu, opłata , kto (ty czy firma), komu (oni, firma, nip, regon, krs, kapitał zakładowy, jaka strona, kto jest włascicielem strony), czego się domagasz, (kasy chyba) dowody (załaczniki),gdzie zdjęcia umieściłes i kiedy, uzasadnienia poparte odp. przepisami (jak w linku wyżej). Wzory dokumentów ściągasz ze strony,. Wyceń swoje zdjęcie na 500$ / sztuka wg. cennika z Twoje strony (na www.500px.com są po 350$/sztuka) więc chyba nie jest to jakiś kosmos, plus odsetki od kiedy do kiedy, od kiedy zobaczyłeś je chyba, czy zlozyłes wniosek, bo raczej nie dojdziesz, że one tam rok czy dwa wiszą u nich, plus zwrot kosztów sądowych i innych (dokładnie musisz okreslić) bo później w trakcie to będzie za późno. Nie zapomnij tam umiescić na swojej stronie zakazu kopiowania za wczasu

    Jak dostaniesz nakaz sądowy, idziesz do komornika, on już im wejdzie na konto.

    https://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/

    Sa kolumny opisane jak krowie na rowie a prawnik, takie cos przygotuje za 150zł ??? tak około, zależy, kwestia umowna.

    Nie wiem jak w rzeczywistości, ale słyszałem, że można to obejść jako "cytowanie utworu", czyli ktoś wykorzystał fragment Twojego utworu (czyt zdjęcia) i można mu naskoczyć. Jakis tam Sąd już tak zasądził i na to się powołują. Takie tam prawnicze sztuczki.
    (nie wnikałem w to, mogę się tu mylić).
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 25-11-2016 o 14:06

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Nie wiem jak w rzeczywistości, ale słyszałem, że można to obejść jako "cytowanie utworu", czyli ktoś wykorzystał fragment Twojego utworu (czyt zdjęcia) i można mu naskoczyć. Jakis tam Sąd już tak zasądził i na to się powołują. Takie tam prawnicze sztuczki.
    (nie wnikałem w to, mogę się tu mylić).
    Jeśli nie podali autora, to pod cytowanie raczej ciężko będzie naciągnąć.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

    kurde mie z IG kradną

  6. #6
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Kradzież fotek / wykorzystanie fotek bez zgody - co robić?

    Morafi - jak się sprawa zakończyła?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •