Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Lampa błyskowa w Canon 100D

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    8

    Post Lampa błyskowa w Canon 100D

    Witam
    Jako, że jest to mój pierwszy post, to chciałbym się przywitać z wszystkimi uczestnikami forum.
    A teraz moje zapytanie
    Chcę nabyć aparat Canon 100D (w jednym z popularnych sklepów jest teraz w całkiem niezłej cenie - tak mi się przynajmniej wydaje) i potrzebuję się dowiedzieć, jaka jest zasada działania wbudowanej w niego lampy błyskowej (aby nie było - czytałem instrukcję obsługi ale nie potrafię jej jednoznacznie zinterpretować).
    Chodzi mi o to, czy lampa wyskakuje automatycznie, kiedy aparat uzna, że jest zbyt ciemno, czy też muszę nacisnąć guziczek lampy, aby ona wyskoczyła, a jeżeli tego nie zrobię, to zdjęcie zostanie wykonane bez lampy.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Zależy od trybu pracy
    Tak i tak

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    Zależy od trybu pracy
    Tak i tak
    Dzięki za odpowiedź. Z tego rozumiem, że jak wybiorę tryb automatyczny np. krajobraz i aparat uzna, że jest ciemno, to pomimo, że nie chcę używać lampy ona i tak wyskoczy... Trochę szkoda, bo w posiadanym obecnie Olympus 765UZ, w każdym z trybów aby użyć lampy muszę nacisnąć przycisk, aby się wysunęła i uważam, że jest to wygodne rozwiązanie.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Po co Tobie lustrzanka jak strzelasz na gotowych programach. Żadnej kontroli że o rawach nie wspomnę

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Potrzebuję aparatu, który w warunkach domowych i na zewnątrz zrobi ładnie zdjęcia. Z trwających od jakiegoś czasu poszukiwań, wyszło mi, że mała lustrzanka będzie w miarę dobrym rozwiązaniem. Wcześniej przymierzałem się do wspomnianego Olympusa XZ-10 ale jakoś nie podszedł mi i zrezygnowałem z niego (sporą wadą dla mnie był brak wizjera, jakoś jestem przyzwyczajony do robienia zdjęć za jego pomocą). Biorę go internetowo w sklepie, w którym jakby co mogę zawsze oddać...

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Ale poczytaj dokładnie o każdym trybie bo pewnie nie w każdym lampa będzie włączana. Zapewne czasami w ogóle nie będzie przewidziana a czasami będzie jako opcja do ewentualnego włączenia p[rzez użytkownika. Nie wiem jak jest dokładnie w 100D ale w 80D tak właśnie jest.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    I akurat bardzo wątpię, że w trybie "Krajobraz" w ogóle wyskoczy, ponieważ użycie wbudowanej lampy w tym trybie jest mało sensowne. W 600d jest tak, że lampa wyskakuje na pewno w trybach "super" automatycznym A+ oraz "Portret". Z kolei w trybach P, Av, Tv, M i "Krajobraz" na pewno nie wyskakuje samoczynnie. Dodatkowo jak aparat zostanie ustawiony w tryb "Krajobraz" przycisk do "podnoszenia" lampy błyskowej odmawia wykonania swojego zwykłego zadania.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 20-11-2016 o 21:30

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Dzięki za podpowiedź. Przejrzałem już dokładniej instrukcję i wyszło mi, że faktycznie nie we wszystkich programach auto lampa pojawia się, nawet w mniej więcej połowie jej nie ma.
    Zobaczymy czy aparat spełni moje oczekiwania, to moja pierwsza lustrzanka i w sumie nie mam zbyt wielkich wymagań - istotne jest tylko aby robiła ostre i wyraźne zdjęcia zarówno w domu jak i na dworze

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    Ale to czy będzie robiła ostre zdjęcia w dużej mierze zależy od operatora...

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa w Canon 100D

    ... i od obiektywów. Choć zapewne kupisz ją z 18-55STM, który jest przyzwoitym i ostrym obiektywem.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •