Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Temperatura barw w kościele

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Wołek
    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    62

    Domyślnie Temperatura barw w kościele

    Witam. Ostatnio zdarzyło mi się fotografować (całkowicie amatorsko) ceremonię w Kościele. Wziąłem się za obróbkę w LR i w związku z tym mam jedno pytanie. Czy podczas obróbki należy utrzymywać na każdym zdjęciu tą samą temperaturę barw ? Dodam, że część zdjęć fotografowałem z lampą błyskową i nie było w zasadzie od czego jej odbić więc zdjęcia wychodziły w różnych temperaturach.



    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Robisz tak by dobrze wygladalo. Temperature mozesz zmieniac wg wlasnej wizji :-)
    Mam nadzieje ze zdjecia robione w rawach.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 19-11-2016 o 10:53

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    fajnie jest jak oddajesz materiał w spójnej kolorystyce, a nie tak że co zdjęcie to inne kolory i wb
    SONY

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Wołek
    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Robisz tak by dobrze wygladalo. Temperature mozesz zmieniac wg wlasnej wizji :-)
    Mam nadzieje ze zdjecia robione w rawach.
    Oczywiście, że tak

    fajnie jest jak oddajesz materiał w spójnej kolorystyce, a nie tak że co zdjęcie to inne kolory i wb
    To właśnie chciałem usłyszeć, bo mi się również wydawało żeby było jednakowo, a nie jest to moja dziedzina fotografii więc wolałem zapytać


    Dzięki za pomoc

  5. #5
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Tylko żeby materiał był w spójnej kolorystyce to nie znaczy, że podczas obróbki należy utrzymywać na wszystkich zdjęciach te same ustawienia WB. Na różnych kadrach może być różne oświetlenie, które będzie wymagało zmiany WB. Myślę, ze salasowi chodziło o to, żeby zdjęcia wywołać tak, żeby wglądały spójnie, co nie znaczy, że podczas ich wywoływania należy do wszystkich ustawić tą samą temperaturę barw.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Tylko żeby materiał był w spójnej kolorystyce to nie znaczy, że podczas obróbki należy utrzymywać na wszystkich zdjęciach te same ustawienia WB. Na różnych kadrach może być różne oświetlenie, które będzie wymagało zmiany WB. Myślę, ze salasowi chodziło o to, żeby zdjęcia wywołać tak, żeby wglądały spójnie, co nie znaczy, że podczas ich wywoływania należy do wszystkich ustawić tą samą temperaturę barw.
    no wiadomo jakby ustawił sztywny WB to raczej te różnice by zobaczył
    SONY

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    kościół to pikuś, sale weselne z dzikim oświetleniem dyskotekowym itp potrafią lepiej namieszać
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    kościół to pikuś, sale weselne z dzikim oświetleniem dyskotekowym
    U mnie wręcz odwrotnie. Sala weselna to pikuś. Dyskotekowe światła nie robią na mnie wrażenia. Co innego kościół, szczególnie jesienią i zimą po zmroku z mieszanym oświetleniem i energooszczędnymi żarówkami prosto z Chin za 5zł dającymi kij go wie jakie światło. Sporo mieszania z WB i wyciągania sensowej kolorystyki skóry.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Jestem tego samego zdania co aptur. Ostatnio trafiłem na kościół z 3 źródłami światła - ledowe, świetlówki energooszczędne i halogenowe.
    Każde źródło miało swoją temp barwową i byłoby ok żeby chociaż były to wartości stałe, ale nie - coś sobie tak fajnie świeciło, że pomimo WB ustawionego na sztywno w aparacie każde zdjęcie miało inne kolory - od żółtego po fioletowe zabarwienie. Szczególnie było to widoczne na dalszych planach - np ściany. Sporo przy tym materiale było rzeźbienia.
    Weselne świecidełka to przy tym nic.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Temperatura barw w kościele

    Wtedy też przekonuję parę, że czarno białe zdjęcia to sztuka i wyglądają zdecydowanie korzystniej
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •