Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

  1. #1

    Lightbulb Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Hej,

    Chciałbym się przesiąść na FF w tym roku i zastanawiam się czy zakup 5d mk III w 4,5 roku po jego premierze to dobry pomysł. Wiadomo, wyszła niedawno nowa wersja IV ale jej cena w stosunku do III powala i mógłbym za nią kupić trójkę i jakieś niezłe szkło. Podróżuję głównie po świecie, czasami zrobię jakiś portret, reportaż z demonstracji, architekturę... i takie są moje główne potrzeby.

    Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć czy zakup trójki w tym momencie to dobry pomysł? Jeśli tak/nie to dlaczego?

    Dzięki

  2. #2
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Miałem podobny dylemat kilka miesięcy temu. Mając podobny profil fotografowania jak ten który opisujesz, używałem EOS5d i dobrze mi było z nim . Niestety w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że zaczyna mnie ograniczać pod względem czułości (fotografowanie wewnątrz cerkwi, klasztorów itp). Myślałem o 5d mIV ale po konfrontacji ceny z jakością w stosunku do 5d mIII podjąłem decyzję o zakupie tego ostatniego. Na dzień dzisiejszy nie widzę w nim żadnych cech które by mnie ograniczały w fotografowaniu.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez lostInTheForest Zobacz posta
    Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć czy zakup trójki w tym momencie to dobry pomysł? Jeśli tak/nie to dlaczego?
    Kupuj 5DIII i nic się nie obawiaj, że już minęło trochę czasu od daty premiery. Jakość obrazu jest praktycznie taka sama. Może z lekkim plusem dla 5DIV jeśli chodzi rozpiętość tonalną no i wyższą rozdzielczość ale dla twojego zastosowania nie ma to znaczenia.

  4. #4
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    aptur - te wyższe rozdzielczości powoli można zacząć traktować jako "przekleństwo" fotografa
    Oczywiście piszę o typowym statystycznym fotografie. Pliki coraz większe, komputery zamula o miejscu na dyskach nie wspominając. A na końcu pokazujemy je na monitorach albo mikrowydrukach. Ilu z nas regularnie drukuje swoje prace w formacie np 50x70cm? A do tego te ca 20 megapikseli wystarczą w zupełności.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    to kiepski pomysl
    poczekaj jeszcze
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Wybór 5DIII to dobra słuszna opcja, najlepiej gdyby był niewyeksploatowany i miał gwarancję.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Wybór 5DIII to dobra słuszna opcja, najlepiej gdyby był niewyeksploatowany i miał gwarancję.
    No jak kolega kupi nową sztukę, to będzie duża szansa na to aby nie był wyeksploatowany i miał gwarancję. Choć słyszałem, że pewnej sieci handlowej nie jest to takie oczywiste

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    to kiepski pomysl
    poczekaj jeszcze
    Czwórka stanieje pewnie o jakieś 2k pln pytanie tylko kiedy? Czy ktoś pamięta jak to było przy trójce ? Niedługo święta więc może będzie jakaś promocja cenowa na IV?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    aptur - te wyższe rozdzielczości powoli można zacząć traktować jako "przekleństwo" fotografa
    Oczywiście piszę o typowym statystycznym fotografie. Pliki coraz większe, komputery zamula o miejscu na dyskach nie wspominając. A na końcu pokazujemy je na monitorach albo mikrowydrukach. Ilu z nas regularnie drukuje swoje prace w formacie np 50x70cm? A do tego te ca 20 megapikseli wystarczą w zupełności.
    Coraz więcej ludzi będzie miało monitory 4K o dużej gęstości pixeli. Wtedy chyba duża rozdzielczość ma znaczenie, czy się mylę?
    Ostatnio edytowane przez lostInTheForest ; 18-11-2016 o 14:41

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez lostInTheForest Zobacz posta
    Niedługo święta więc może będzie jakaś promocja cenowa na IV?
    Zapomnij. Przed świętami wszystko drożeje bo jest owczy pęd zakupów. Zresztą zobacz co się dzieje z walutą. Taniej to może być w przyszłym roku choć wątpię.

  10. #10
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    lostInTheForest - zobacz w jakiej wielkości są prezentowane pliki na obecnie używanych monitorach. Podpowiem, popularne serwisy wymagają aby max wielkość na dłuższym boku miała około 1000 pikseli. Oczywiście czort wie co będzie za 5-10-15 lat ale wtedy to i pewnie korpus będzie kolejny.

    nie chcę się wdawać w dysputy teoretyczne w stylu ile diabłów mieści się na czubku szpilki. Każdy dobiera sprzęt pod swoje wymagania, jednak przedstawiłem, jak mi się wydaje, parę argumentów aby nie dać się wkręcić w pikselowy wyścig szczurów.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •