Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Również polecam w tym przypadku 6D.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Rozumiem z czego wynikają sugestie odnośnie 6D, to świetna puszka ff, jednak w porównaniu z 5dmkIII: pokrycie kadru 97% vs 100% (w moim dotychczasowym 70D jest 98% i coraz częściej zaczęło mi to przeszkadzać), autofocus 11 punktowy vs 61 (praktycznie zawsze jadę na manualu i wybieram sobie punkt ręcznie, w 70D jest ich 19) no i ostatnia rzecz to ilośc zdjęć seryjnych, dla mnie 7f/s w 70D to wartość idealna, 5dmkIII ma ich 6 co trochę zasmuca, jednak 6D to już 4,5. Widać, że 6D jest pozycjonowany gdzieś poniżej trójki, jakby był okrojony z całkiem używalnych funkcji, które są już dostępne w modelu wyższym. Będę płakał jeśli zdecyduję się na zakup IV xD jednak jeszcze nie zdecydowałem bo przemawia do mnie bardziej III funkcjonalność/cena. Dzięki za komentarze !

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Widzę, że koszty nie mają znaczenia. 5d mk IV to aparat bezkompromisowy z tych 3. Jeśli sprzęt ma być najlepszy to król jest tyko jeden
    Miłego dnia
    moja www

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli sprzęt ma być najlepszy to król jest tyko jeden
    Czyli 1DXmkII ?
    1DX + 50L

  5. #25

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Czyli 1DXmkII ?
    prawie pół kilo cięższy od IV, nie wyobrażam sobie chodzić z taką cegłą (tak jakby ciężar a nie cena był tutaj głównym problemem, 26k pln, sorry to nie dla mnie)

  6. #26
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Wymieniłem ostatnio jedno 6d na 5d3, więc dorzucę kilka słów od siebie. Aparat sporo cięższy. Af bez pewniejszy niż 6d,a używając bocznych bez porównania, po prostu trafiają tak jak*środkowy. Wystawiłem na sprzedaż Sigmę 35art, którą jak teraz pobawiłem się na skrajnych punktach af, to pokazała swoje drugie oblicze i pewnie zostanie ze mną dalej przyspawana do piątki . W gorszych warunkach oświetleniowych af z 5d3 wolniej niż 6d ustawia ostrość, natomiast jakby bardziej precyzyjnie. Body używam do reporterki i mimo, iż jest lepszy w kilku kwestiach od 6d, to mając ograniczony budżet lepiej mieć 2x6d niż 5d3+cropa. 6d wydaje się*najlepszym wyborem w Canonie pod względem cena/jakość, ale gdybym kompletował sprzęt od zera, wziąłbym Nikona. Mimo wszystko 5d3 to pierwsza puszka, w której nic mi nie brakuje i jestem w 100% z niej zadowolony. Już wiem, że jako kolejne główne body będzie kiedyś 5d4

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]


  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Ja bym poszedł dalej, manualnymi szkłami też można robić dobre zdjęcia a są też ludzie co bez problemu zrobią nawet nimi ujęcia "dynamiczne". Po co więc przepłacać za szkła z AF? Jeśli kogoś stać na 5D to kupuje 5D, jeśli kogoś nie stać a chce FF to kupuje 6D, proste. Dorabianie do tego teorii jak w tym blogu jest trochę śmieszne. Życie to sztuka wyborów gdzie najczęściej ograniczeniami są finanse i szkoda sobie dorabiać do tego teorii. Producenci wiadomo chcą zarobić jak najwięcej stosując profilowanie sprzętu, etc. Przewaga 6d jest jedna - jest to po prostu mniejszy lżejszy i tańszy korpus (i może z minimalnie lepszą matrycą + trochę lepszym środkowym punktem). I tyle. Wszystko inne jest lepsze w 5Dmk3.

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Przewaga 6d jest jedna - jest to po prostu mniejszy lżejszy i tańszy korpus (i może z minimalnie lepszą matrycą + trochę lepszym środkowym punktem).
    To już nie jedna, a cztery przewagi. Ale masz absolutnie rację, wybór między tymi dwoma puszkami zależy od potrzeb.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zakup Canon 5d mk III in late 2016 [help]

    no le jak masz w kieszeni 500 zeta to wszystko co powyżej to głupota i zbytek
    taki zamysł przyświecał temu co pisał ten artykuł
    na szczęście nic poniżej camera obscura nie ma
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •