Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Filmowanie - Canon 60D + jaki obiektyw i stabilizacja?

  1. #1

    Domyślnie Filmowanie - Canon 60D + jaki obiektyw i stabilizacja?

    Cześć,
    Jestem tu nowy więc jeśli powtarzam temat to przepraszam ale przejrzałem forum ile dałem radę. No i też zależy mi na czasie.
    Potrzebuję skompletować zestaw w miarę uniwersalny bo po pierwsze ma to być sprzęt do filmowania, filmy sztuk walki + kilka projektów bardziej statycznych + może czasem jakieś filmiki reklamowe. Oprócz zadania filmowego potrzebuję aparat do fotografowania. Do tej pory pracowałem Canonem 450D oraz/głównie fotografia tradycyjna (przewinęło się wiele kompaktów i lustrzanek). Przy zdjęciach chodzi mi o dość szeroki kąt oraz jasną dziurę. Głównie używam aparatu do repo, streetu, mody, portretów.

    Myślałem by zakupić Canon 60D (ta puszka mnie bardzo przekonuje a i budżet mi pozwala ponieważ fajne stany używki pojawiają się w granicy 1400-1600 nawet z gripem)

    Prócz tego potrzebny jest zoom ze swiatłem jasnym ale zakresem zbliżonym do kita i tu myślałem o Sigma 17-50 mm f/2,8 EX DC OS HSM jednak zobaczyłem na YT, że ten ma problem z AF. Potrzebuję szybkie i ciche (w miarę) AF do wideo. Możecie mi coś polecić w mniej więcej tej ogniskowej do 1200-1300zł?

    Do tego zestawu również potrzebuję stabilizacji i na początku myślałem o Camrock Spider Rig VR1 jednak nie wiem czy stabilizator typu flycam nie był by lepszy tu patrzyłem na (Camrock Steadycam VS60 oraz Camrock Steadycam VS40C. Może ktoś mi doradzić w kwestii stabilizacji tego typu zestawu?

    Z góry dzięki za pomoc,
    macidlowski.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 60D + jaki obiektyw i stabilizacja?

    Przy filmowaniu MF only bro.

    Ale jesli chcesz szybki AF to 70/80D.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 60D + jaki obiektyw i stabilizacja?

    sigma 17-50 jest ok, ale 60d nie ma mikroregulacji więc wypadałoby przestrzelić przed zakupem (ja miałem 60d i zamówiłem pierwszą lepszą sigmę 17-50 i trafiała - fart) tylko, że jak chcesz filmować z AFem to patrz wyżej - 80d dopiero robi robotę a to nie ta kasa. Przy MF to możesz nawet stare manuale kupić, albo coś z samyangów
    SONY

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •