Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Skanowanie slajdów.

  1. #11
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    46
    Posty
    443

    Domyślnie

    sorry ale czy kogoś tutaj stać na skaner powyżej 2500 pln do slajdów? bo taki to chyba sie nigdy nie zamortyzuje, gdybym miał kupować czego nie planuję to wybrałbym chyba Plusteka OpticFilm 7200.
    mistrzostwo świata to to nie jest ale daje na pewno lepsze rezultaty niż płaski skaner z przystawką do slajdów a za dodatkowe pieniądze pomyślałbym o kupnie czegoś np. z optyki do lustrzany

    [ Dodano: 15-10-2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez kosmit007
    właśnie zastanawiam się nad kupnem skanera do slajdów, tylko nie wiem jaki jest dobry????
    może doradzicie , który z oferowanych skanerów daje jakość podobną do zdjęcia zrobionego bezposrednio cyfrą???
    czy jest to możliwe?
    słyszałem że są dostępne skanery oferujące ze slajdów lepsza jakość niż zdjęcie z matrycy cyfrowej?????

    [ Dodano: 15-10-2004 ]
    nie wiecie czy dobre są minolty??

    może zerkniesz na tą dyskusję:
    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=1341

    pomocny może być także artykuł który ukaże się 3 listopada w numerzeChip Foto-Video Digital "Skanowanie slajdów i negatywów"

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    sorry ale czy kogoś tutaj stać na skaner powyżej 2500 pln do slajdów?
    Za niewiele więcej niż 2500 pln masz Coolscana V.

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    bo taki to chyba sie nigdy nie zamortyzuje, gdybym miał kupować czego nie planuję to wybrałbym chyba Plusteka OpticFilm 7200.
    Błąd, bo to straszne badziewie jest. Już lepiej poszukać używanej Minolty albo BenQ.

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    mistrzostwo świata to to nie jest ale daje na pewno lepsze rezultaty niż płaski skaner z przystawką do slajdów a za dodatkowe pieniądze pomyślałbym o kupnie czegoś np. z optyki do lustrzany
    Co do tego "na pewno" to byłbym ostrożny - wysokie modele Epsona (płaszczak z przystawką) potrafią dać niezłe rezultaty...

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    pomocny może być także artykuł który ukaże się 3 listopada w numerzeChip Foto-Video Digital "Skanowanie slajdów i negatywów"
    Nie wiem co to za pismo, ale podchodziłbym ostrożnie - lepiej poczytać archiwum pl.rec.foto, tam pisuje parę osób które mają spore pojęcie o skanowaniu slajdów...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #13
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    46
    Posty
    443

    Domyślnie

    moja osobista opinia :
    zamiast się rujnować cenowo zakupując tylko sprzęt spełniający najwyższe wymagania, oddawać slajdy do profesjonalnych labów gdzie powinni mieć lepszy sprzęt i teoretycznie umiejętności posługiwania się nim.



    Napisałem że artykuł może być pomocny, skoro jeszcze go nie ma trudno mówić o tym czy jest zły czy dobry, ktoś może będzie miał ochotę to sobie w empiku przejrzy.
    A ostatni numer Chipa FotoVideo jest zaskakująco dobry :wink:

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    moja osobista opinia :
    zamiast się rujnować cenowo zakupując tylko sprzęt spełniający najwyższe wymagania, oddawać slajdy do profesjonalnych labów gdzie powinni mieć lepszy sprzęt i teoretycznie umiejętności posługiwania się nim.
    Dodałbym że do profesjonalnych skanerzystów, bo w labach to różne rzeczy się dzieją... Ale mi ostatnio skanowanie idzie coraz lepiej więc może jednak się zrujnuję
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  5. #15
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    46
    Posty
    443

    Domyślnie

    jeśli cię stać to czemu nie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •