Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Zamiana 50d na 5d2

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zamiana 50d na 5d2

    Cytat Zamieszczone przez k_gabra Zobacz posta
    Hej.

    Nie zaczynajac nowych tematów, podpytam tu.

    5dmk2 + grip z przebiegiem ok 200k wiecej w studio, w cenie 2tys - jest to sprzet warty kupienia?

    ps. czekam na info z zytniej ile mirrobox+migawka kosztuje.
    Trudno powiedzieć, miałem w rekach sztukę z ponad 300tys przebiegiem ale to nie znaczy że w innych modelach nie padnie po 50 tysiącach.
    Targowałbym do 1700, wtedy po ewentualnej wymianie mirrora za 1500 masz za 3200zł aparat z nową migawką. Oczywiście lustro to nie wszystko, zepsuć może się wiele innych rzeczy.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zamiana 50d na 5d2

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Oczywiście lustro to nie wszystko, zepsuć może się wiele innych rzeczy.
    Przy tak dużym przebiegu zazwyczaj do wymiany jest jeszcze spust migawki.

  3. #13
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Zamiana 50d na 5d2

    Sam się przesiadłem swego czasu z 50D na 5D2. Kupiłem chyba jeden z ostatnich nowych egzemplarzy dostępnych na polskim rynku i to w momencie, w którym już wielu z użytkowników CB miało i wychwalało 6D. Dlaczego? Otóż: 1. Bardzo dobry JPG, który przy używanym przeze mnie zakresie do 3200 daje naprawdę dobry obrazek. 2. ISO 6400 w dalszym ciągu jest w pełni używalne. 3. Guzikologia podobna do 50D (jak ja się cieszyłem, że guziki spod ekranu przeniesiono na jego lewą krawędź). 4. Migawka 1/8000 (wraz z zakupem 5D2 sukcesywnie "rozjaśniłem" szklarnię). 5. SPRAWDZONA W BOJU trwałość i solidność konstrukcji. Skoro fotoreporterzy wojenni (w tym Tomasz Miller) używali 5D2 i nie byli w stanie go zamordować to i ja - fotografik amator nie dam mu rady
    Nie oznacza to, że uważam 6D za zły aparat. Tak jak pisałem w postach kilka lat temu: śmiałem się, że canon wypuścił 5D2 DOKŁADNIE na moje zamówienie
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  4. #14
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Zamiana 50d na 5d2

    Nie wiem czy bym się odważył kupić z przebiegiem większym jak 30-40 tysięcy. Ale to jakby subiektywne odczucie nie poparte żadnymi badaniami ☺

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zamiana 50d na 5d2

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Sam się przesiadłem swego czasu z 50D na 5D2. Kupiłem chyba jeden z ostatnich nowych egzemplarzy dostępnych na polskim rynku i to w momencie, w którym już wielu z użytkowników CB miało i wychwalało 6D. Dlaczego? Otóż: 1. Bardzo dobry JPG, który przy używanym przeze mnie zakresie do 3200 daje naprawdę dobry obrazek. 2. ISO 6400 w dalszym ciągu jest w pełni używalne.
    absolutnie nie twierdzę że 5DII to zły aparat a 6D wspaniały, ale mój kumpel własciciel 5DII porównywał kiedyś jpegi ze swojego 5DII i mojego 6D i był podłamany mnie jakoś to nie bardzo ruszyło bo właściwie nie używam jpegów czasem wywołuję w aparacie jak muszę dać natentychmiast i jest zupełnie dobrze, kiedyś zrobiłem zdjęcie z ręki 70-200 4LIS przy iso ok 10000 (auto iso sobie tak ustawiło bo wieczorek był) i bylem zdumiony jakością - 6400 przy normalnych zdjęciach to żadne cuda to norma, jasne szkła i problem z 1/8000s to mitologia jest - sam używam jasnych stałek mocno otwartych (bo mam takie co robią ostro na pelnym otworze) ale jeśli potrzebujesz 1/8000s do takich zdjęć do jakich służą jasne stałki to po pierwsze primo i tak przy takim świetle będą do kosza , a po drugie primo zakręcisz nawet polara jak już nie masz nd i polar zje ci ten bidny 1ev różnicy, jak już musisz robić zdjęcia w warunkach w których i tak z nich nic konkretnego nie będzie (nie pisać o armi pomocników z dyfuzorami blendami i lampami bo nie uwierzę).
    ale oczywiście uważam że 5DII to fajny korpus jest
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Zamiana 50d na 5d2

    Również przesiadłem się z 50d na 5dII.
    Cenię go głownie za uszczelnienia.
    Fotografuję z obiektywem 17-40 f4 podczas trekkingów górskich w zmiennych warunkach klimatycznych.
    Od 3 lat mam czystą matrycę i to mnie cieszy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •