Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jaki światłomierz

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    47
    Posty
    37

    Domyślnie Jaki światłomierz

    Mam pytanie odnośnie zakupu światłomierza (Sekonic Digital Master L-758D lub Sekonic L-478D).
    Szukam osób, które posiadają w/w światłomierze i mogą się na ich temat wypowiedzieć.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Tomek
    C 5d MK IV x 2 , C 70-200 L IS 2.8 II, 17-40 L 4.0, 24-105 L 4.0 IS, 50 1.4, 580 EX II x 2, 480 EX II, Extender x 2 III, Seconic L-478DR, szukam - kupię C 85 1.2

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Mam 358 i 478, miałem 608, używałem 758.
    Co dokładnie cię interesuje?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Glowna bolaczka L-478D jest... "dlugi" czas wlaczenia do 5sek, i brak spot'a (bez kupienia przejsciowki).

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Czas włączania to nie problem (u mnie 3-4s), bo czas czuwania można sobie dowolnie ustawić.
    Spota nie wszyscy potrzebują, mnie on przeszkadza, gorsza ergonomia, krajobrazów magic hour na analogu nie robię .
    Główny problem to zużycie prądu, bez radia u mnie baterie wystarczają na 10-15 dni pracy.
    Strach pomyśleć na ile godzin pracy wystarczy z wersją radiową.
    358 i 758 bez radia, to praca ponad półtora roku na jednej baterii.
    Kolejna podstawowa bolączka to zasięg radia. To nie z autopsji ale z wiarygodnego dla mnie źródła.
    Jest o wiele mniejszy niż w reszcie modeli z modułem RT-32 i podobno bardzo problematyczny.
    No ale RT-32 jest tylko pod Pocketa a w 478 można sobie wybrać wersję pod Phottixy, Odiny, Atlasy czy Skyporty Elinchroma,
    do tego jest funkcja regulowania mocy lamp z poziomu światłomierza.
    Niestety moduł w 478 jest niewymienny.
    Ostatnio edytowane przez Mamrot ; 18-10-2016 o 11:19

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    47
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Mam pytanie czy posiadając 478 i przystawkę spot będę miał taką samą funkcjonalność jak z 758.
    Czy różnica w cenie na korzyść 478 i przystawni spot jest tego warta czy lepiej zakupić droższy 758.
    C 5d MK IV x 2 , C 70-200 L IS 2.8 II, 17-40 L 4.0, 24-105 L 4.0 IS, 50 1.4, 580 EX II x 2, 480 EX II, Extender x 2 III, Seconic L-478DR, szukam - kupię C 85 1.2

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Zalezy jak bedziesz go uzywal. Sopt jest przydatny w specyficznych sytuacjach. Ja cisne bez spot'a i jakos zyje. Baterie wymieniam co 2 miesiace w 478d, alw uzywam go tylko raz w tyg (4-5h).

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    To zależy jak często będziesz tego spota używał i jaki kąt pomiaru jest dla ciebie lepszy.
    Jeżeli często, to zdecydowanie 758 bo zakładanie przystawki jest imho upierdliwe.
    Funkcjonalność w sensie działania będzie podobna,
    nie identyczna bo przystawka ma kąt widzenia 5 stopni a 758 1 stopień i równie ważny aspekt,
    w wizjerze 758 widzisz wartość pomiaru a w przystawce nie (tu dywaguję bo tej przystawki nie widziałem).
    Miałem kiedyś 608 który miał zoom od 1 do 5 i praktycznie zawsze miałem ustawione na 1 stopień.
    No ale tu mówię o swoich preferencjach, Ty możesz mieć inne.
    Ja praktycznie nie używam spota i dlatego świadomie mam modele bez niego.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    47
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Dziękuję za informacje. Zamówiłem Sekonic Digital Master L-758D.
    C 5d MK IV x 2 , C 70-200 L IS 2.8 II, 17-40 L 4.0, 24-105 L 4.0 IS, 50 1.4, 580 EX II x 2, 480 EX II, Extender x 2 III, Seconic L-478DR, szukam - kupię C 85 1.2

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Cytat Zamieszczone przez Kampnapka Zobacz posta
    Dziękuję za informacje. Zamówiłem Sekonic Digital Master L-758D.

    Hej.

    Jak Ci się spisuje?
    Ja mam L-758 Cine i jedynym dość ważnym minusem jest to że niektóre rodzaje świateł LED powodują wariowanie światłomierza.

    Nie dokupowałem modułu bo mam 3 odbiorniki i 1 nadajnik YN więc musiałbym to sprzedawać ze stratą.

    Światłomierz ustawiony na oczekiwanie na błysk (chyba 90 sekund czeka ale nie pamiętam dokładnie) i jeśli w zasięgu znajdują się zapalone lampki LED to światłomierz widzi to jako błysk i przez te 90 sekund cały czas dokonuje pomiaru w sposób ciągły. A że światła jest za mało to na wyświetlaczu pokazuje niedoświetlenie.
    Pstryknięcie lampą nic nie daje bo po pstryknięciu on znów dokonuje pomiaru a LEDy mają jakąś częstotliwość błysków (dla ludzkiego oka widzianą jako światło ciągłe) i znów pokazuje niedoświetlenie poza skalą.

    Jedynym ratunkiem jest albo moduł i przejście całym systemem na Pocket'a albo podłączenie się po kablu i wtedy problemu nie ma.

    Generalnie jest to moim zdaniem OGROMNY minus i danie du.... przez Sekonica.

    Pozdrawiam
    adamm
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jaki światłomierz

    Cytat Zamieszczone przez adamm Zobacz posta

    Jedynym ratunkiem jest albo moduł i przejście całym systemem na Pocket'a albo podłączenie się po kablu i wtedy problemu nie ma.

    Generalnie jest to moim zdaniem OGROMNY minus i danie du.... przez Sekonica.

    Pozdrawiam
    adamm
    Czesto tak mam, gdy swiatlo wariuje, chowam kopulke i tak mierze. Wtedy sprzet nie odstawia maniany.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •