Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez LIPSKY_ Zobacz posta
    Wybiorę chyba jednak YN-685 plus YN-622C-TX wychodzi dość tanio czy to u nas czy za granicą. (Za granicą taniej ale jakaś obawa jest)
    moim zdaniem większa obawa jest w PL, kupując na Ebay i płacąc paypalem to lepiej niż odbiór osobisty.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Masz rację, "lepiej", zwłaszcza w przypadku problemów ze sprzętem.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    moim zdaniem większa obawa jest w PL, kupując na Ebay i płacąc paypalem to lepiej niż odbiór osobisty.
    Pokrętna logika.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Masz rację, "lepiej", zwłaszcza w przypadku problemów ze sprzętem.
    no dobra... chyba w ogóle nie wiesz co to jest i jak działa paypal. Jeśli chodzi o problem gwarancyjny to koszt wysyłki ponosi sprzedawca a nie kupujący.

    Cichy, po 1 kupując z ebay pixela sprzedający ponosi odpowiedzialność za wysyłkę co odróżnia się od nas, gdzie po wysłaniu ryzyko przechodzi na kupującego. Po 2 paypal to system który zwraca kasę kupującemu bez problemu (sam doświadczyłem) i dalej sam już egzekwuje kasę o sprzedawcy.

    U nas jak kupie od sprzedawcy lampę i wybiorę nawet pobranie, to sprawdzić zawartość mogę dopiero po zapłacie kurierowi.

    Zresztą kupując w UK mam 2 lampy w cenie 1 w Polsce. Więc w ogóle nie ma chyba nad czym się zastanawiać.
    Ostatnio edytowane przez Janeek ; 18-10-2016 o 11:28

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    No paypal ********y zwlaszcza dla "polaczkow". Mnóstwo tematów jak kupujący robią w bambuko sprzedawców i ciągną kasę z paypala. Wtedy mają u siebie i towar i kasę wspaniały paypal wspierający oszustów.
    SONY

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez janeek Zobacz posta
    cichy, po 1 kupując z ebay pixela sprzedający ponosi odpowiedzialność za wysyłkę co odróżnia się od nas, gdzie po wysłaniu ryzyko przechodzi na kupującego.
    Co Ty opowiadasz? To ja jako sprzedawca jestem odpowiedzialny za towar do momentu doręczenia ko klientowi przez kuriera. Co klienta obchodzi czy, kiedy i czym towar wysłałem, on ma go dostać do ręki i tyle w temacie.

    Uparłeś się na tego Pixela już piszę 3 raz, jak nikt go w zasadzie do PL nie ściąga, stąd ta cena. Ta lampa jest warta 580 zł na nasz rynek czyli tyle, co pozostałe.

    PS. Nie wspomnę już, że jeśli ktoś robi foty "na legalu" i wlicza sobie w koszty, to lampa go kosztuje po zdjęciu podatków jakieś 380 zł, a ma gwarancję PL.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 18-10-2016 o 12:36
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Co Ty opowiadasz? To ja jako sprzedawca jestem odpowiedzialny za towar do momentu doręczenia ko klientowi przez kuriera. Co klienta obchodzi czy, kiedy i czym towar wysłałem, on ma go dostać do ręki i tyle w temacie.

    Uparłeś się na tego Pixela już piszę 3 raz, jak nikt go w zasadzie do PL nie ściąga, stąd ta cena. Ta lampa jest warta 580 zł na nasz rynek czyli tyle, co pozostałe.
    Tak? Cichy czyli jesteś jednym z nielicznych w PL którzy tak robią... ale proszę napisz mi to tu ofcjalnie i odpowiedz na pytanie: jeżeli kupię u Ciebie obiektyw i wyślesz mi go kurierem. W domu sobie go odpakuję i okaże się, że jest pękniety albo rozbity to oddasz mi pieniądze?

    Ja miałem już raz sprawę, która otarła się o sąd ze sklepem Electro, który wysłał mi pękniętą plasmę, a potem się wypiął mówiąc, że powinienem oglądać przy kurierze i spisać protokół (przy temp. -15 stopni i padającym śniegu).

    Co do pixela, mnie nie obchodzi wartość pixela na nasz rynek tylko cena jaką zapłacę kupując w Uni Europejskiej - czyli bez ryzyka nałożenia vatu. Tu wychodzi ceną poniżej 400zł.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Ja miałem już raz sprawę, która otarła się o sąd ze sklepem Electro, który wysłał mi pękniętą plasmę, a potem się wypiął mówiąc, że powinienem oglądać przy kurierze i spisać protokół (przy temp. -15 stopni i padającym śniegu).
    Bo powinieneś. Jak chcesz uniknąć takiego ryzyka to kupujesz z odbiorem osobistym. Wszystko w tym temacie.
    Przy okazji. Wątpię, że udowodniłeś im, że wysłali tobie pękniętą plazmę. Problem najpewniej pojawił się w trakcie transportu.
    Są pewne rzeczy, których kupowanie z wysyłką zawsze będzie obarczone ryzykiem. Telewizory LCD i np. pralki czy lodówki to jedne z nich. Przerabiałem ten temat na własnej skórze.
    Jak sobie kupicie wysyłkowo 1dXII czy 5DIII lub obiektyw za kilka tysięcy to weźcie pod uwagę co może się z nim dziać podczas transportu:
    https://www.youtube.com/watch?v=HHSRllKdVes
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 18-10-2016 o 12:52

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    ale proszę napisz mi to tu ofcjalnie i odpowiedz na pytanie: jeżeli kupię u Ciebie obiektyw i wyślesz mi go kurierem. W domu sobie go odpakuję i okaże się, że jest pękniety albo rozbity to oddasz mi pieniądze?
    Miałem już kiedyś taką sytuację, dotyczyła Tamrona 17-50, było zgniecione pudełko i pęknięty pierścień z przodu obiektywu. W takich sytuacjach trzeba odpakować paczkę przy kurierze, zresztą każda moja paczka jest oklejona naklejką "Sprawdź zawartość przy kurierze". Klient dostał nowy obiektyw, DHL zwrócił mi kasę. Jak zgłosisz uszkodzenie po odjeździe kuriera to jaka jest pewność, że obiektyw nie został upuszczony podczas wypakowywania z pudełka? Żadnej. Zreszą ja zawsze jak kupuję coś to sprawdzam od razu paczkę przy kurierze. Mam naszykowany nożyk i 20 sekund kurier poczeka, taki ma zresztą obowiązek jeśli się go o to poprosi.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Lampa YN685 vs YN-600EX do c80d

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Bo powinieneś. Jak chcesz uniknąć takiego ryzyka to kupujesz z odbiorem osobistym. Wszystko w tym temacie.
    Przy okazji. Wątpię, że udowodniłeś im, że wysłali tobie pękniętą plazmę. Problem najpewniej pojawił się w trakcie transportu.
    Są pewne rzeczy, których kupowanie z wysyłką zawsze będzie obarczone ryzykiem. Telewizory LCD i np. pralki czy lodówki to jedne z nich. Przerabiałem ten temat na własnej skórze.
    Jak sobie kupicie wysyłkowo 1dXII czy 5DIII lub obiektyw za kilka tysięcy to weźcie pod uwagę co może się z nim dziać podczas transportu:
    https://www.youtube.com/watch?v=HHSRllKdVes
    ok, czyli Aptur po prostu należysz do osób które podporządkowują się sprzedawcom i niestety obniżają poziom obsługi sprzedażowej. Oczywiście, że sklep w tamtym wypadku polubownie zwrócił mi pieniądze, wiedząc, że w procesie poniesie dodatkowe opłaty. Co do wskazanej przez Ciebie "powinności" oglądania przy kurierze to jest nic innego jak zwyczajna "polaczkowość" sprzedawców i pobłażliwość klientów wychowanych w PRL (gdzie sprzedawca był panem), albo przez system wartości wynikający z tegoż systemu.
    Wracając do mojej sprawy z plasmą, wystarczyło napisać wprost, że odpakowanie było niemożliwe ze względu na właściwości pogodowe, na które wedle producenta sprzętu przedmiot transakcji nie mógł być narażony. Kurier nie ma zaś obowiązku wniesienia do domu. Potem kilka razy wysłuchałem bzdur na infolinii... raz zlekceważono moje pismo, a potem kiedy już ruszałem do sądu nastąpił zwrot (miałem jeszcze jedno pewne rozwiązanie, które przeniosłoby problem na sklep ale było na granicy przyzwoitości). Takie życie w kraju, gdzie nie ma konkurencji, a konsument nie zna swoich praw.

    Aptur a co do odbioru osobistego, to z niego korzystam tylko w Saturnie i MM w przypadku większych zakupów, ponieważ jak coś jest nie tak to kupując przez Internet zawsze mogę zwrócić, a przy odbiorze osobistym odeślą mnie z kwitkiem do serwisu.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Miałem już kiedyś taką sytuację, dotyczyła Tamrona 17-50, było zgniecione pudełko i pęknięty pierścień z przodu obiektywu. W takich sytuacjach trzeba odpakować paczkę przy kurierze, zresztą każda moja paczka jest oklejona naklejką "Sprawdź zawartość przy kurierze". Klient dostał nowy obiektyw, DHL zwrócił mi kasę. Jak zgłosisz uszkodzenie po odjeździe kuriera to jaka jest pewność, że obiektyw nie został upuszczony podczas wypakowywania z pudełka? Żadnej. Zreszą ja zawsze jak kupuję coś to sprawdzam od razu paczkę przy kurierze. Mam naszykowany nożyk i 20 sekund kurier poczeka, taki ma zresztą obowiązek jeśli się go o to poprosi.
    no właśnie czyli Polski standard - kupujący sam sobie połamał sprzęt :P Dlatego wolę ebay i paypal - tam takich problemów nie ma. Z góry zakładają, że konsumenci nie niszczą sobie nowego sprzętu. Ja nie otwieram, bo nie mam czasu się bawić w takie sprawy, a często recepcja odbiera mi paczki.

    Cichy ja wiem, że jesteś sprzedawcą i pewne rzeczy są dla Ciebie niewygodne, ale bądźmy tu uczciwi - kupując w UE też odliczysz vat.


    EDIT:

    Cichy trochę przemyślałem temat i w sumie nawet się Tobie nie dziwię. Problem nie leży po Twojej stronie tylko dystrybutorów i ich polityki.
    Ostatnio edytowane przez Janeek ; 18-10-2016 o 13:41

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •