Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

Widok wątkowy

  1. #1

    Question Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    Lata temu kupiłem adapter M42 wraz dandelionem. Wtedy kupiłem pierwszy lepszy i działał dobrze z 350D, potem z 40D a teraz okazuje się, że nie działa z 80D... w związku z tym chcę kupić nowy adapter - podobno te nowe są kompatybilne.

    Pytanie czy brać czarny czy srebrny adapter? Czy taki srebrny nie powoduje pojawiania się odblasków na zdjęciach? Z moim dotychczasowym czarnym nie miałem problemów.

    Jaka jest korzyść z dandelionów programowalnych? Rozumiem, że z jednej strony fajnie jest wiedzieć czym robione było zdjęcie, może być to też pomocne przy wyszukiwaniu zdjęć z konkretnego szkła oraz pewnie flash korzysta też z informacji o ogniskowej. Czy są jakieś jeszcze z tego korzyści?

    Czytałem, że programowalne umożliwiają korekcje BF/FF - czy chodzi tu o funkcje aparatu czy faktycznie w samym dandelionie niezależnie od aparatu można ustawić też korektę?

    Jak wygląda proces programowania? Zastanawiam się czy jest to proste i szybkie i mogę to robić zmieniając obiektyw czy lepiej kupić sobie takie 2-3 adaptery i mieć je dopasowane do często używanych obiektywów? Jeśli ktoś ma jakiś opis/instrukcję pokazującą jak wygląda programowanie to będę wdzięczny za przesłanie.

    Na pewno będę brać adapter z blokadą bolca przesłony. Pytanie na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony adapter z dandelionem z Chin/Polski (działający z 80D) to będę wdzięczny za polecenie.
    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 09-10-2016 o 21:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •