Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

  1. #11
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    To mi właśnie temat zadałeś czym wyczernić... kleić czarne matowe płótno czy np sprey gumowy czarny mat - mam takim stolik pokryty na balkonie Pomysły może bez sensu ale jak głupie i działa to nie jest głupie:P
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    Ja mam srebrne i nic się nie odbija. Tyle samo srebrnego adaptera jest w środku aparatu, co srebrnego oryginalnego mocowania.
    Srebrne są wykonane z żółtego mosiądzu, ale są srebrne, bo są chromowane.

    Tato, co to są te czerwone kulki?
    To są czarne jagody.
    A dlaczego są czerwone?
    Bo są jeszcze zielone.
    A kiedy będą czarne?
    Jak będą niebieskie.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ja mam srebrne i nic się nie odbija. Tyle samo srebrnego adaptera jest w środku aparatu, co srebrnego oryginalnego mocowania.
    Srebrne są wykonane z żółtego mosiądzu, ale są srebrne, bo są chromowane.
    Dzięki za odpowiedź. Znalazłem ciekawy wpis na innym forum: An illustrated review of some M42-EOS adapters (Page 1) - Manual Lens: Usage - Manual Focus Forum a w nim kryteria do wyboru adaptera:

    - tight fit on camera
    - tight fit on lens
    - correct thickness (for M42 to EOS: 1,46 mm or slightly below) and perfect flatness
    - top of lens at the top of the camera
    - stop screw working
    - quality material
    - NO ring (or ridge) that pushes down the aperture pin
    Oraz kilka opinii na temat czarnych/srebrnych adapterów wyrwanych z kontekstu:

    The "blackness" of the adapter is a criteria tho; a shiny adapter in the body MIGHT create internal reflections in the body and lower contrast overall..
    For the blackness, when the lense is screwed on the adapter there is not a lot of the adapter still exposed to light, but it may be a criteria.
    it's not difficult to paint internal of 'metal' adapter with a black felt-tip pen
    Niestety na część pytań nadal nie znajduję odpowiedzi :/

  4. #14

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Kontaktowalem sie juz z tym sprzedawca. Nie wie czy jest on kompatybilny z 80D ale stwierdzil ze dziala z 5DIII i w zwiazku z tym sadzi ze z 80D nie bedzie problemu. Bede do niego najprawdopodobniej jechac by sprawdzic przed zakupem pierscien. Dam znac jak bede juz znac odpowiedz.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatecznie zapewniany przez sprzedawcę, że srebrny adapter nie ma wpływu na odbicia a jednocześnie gość twierdził, że srebrny jest dużo trwalszy od czarnego aluminiowego, zdecydowałem się na poniższy adapter:
    ADAPTER CANON M42 POTWIERDZENIE AF PROGRAM EMF HQ (6570543481) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Mogę potwierdzić, że jest on kompatybilny z 80D, ostrzy na nieskończoność. Programowanie jest na tyle skomplikowane, że nie wiem czy będzie mi się chciało z tej funkcji korzystać

  5. #15

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Mogę potwierdzić, że jest on kompatybilny z 80D, ostrzy na nieskończoność. Programowanie jest na tyle skomplikowane, że nie wiem czy będzie mi się chciało z tej funkcji korzystać
    Po dłuższym korzystaniu z adaptera chciałbym uzupełnić informację na jego temat.

    Z 40D działa póki co bez problemów zarówno z włączonym jak i wyłączonym Live View.

    Z 80D:
    - przy wyłączonym Live View działa póki co bez problemów,
    - w trybie Live View wywala błąd w sytuacji ustawienia w aparacie przesłony innej niż minimalna tj.:
    * w trybie M i A trzeba pamiętać by mieć ustawioną w aparacie przesłonę minimalną (fabrycznie adapter zaprogramowany jest na 1.4)
    * z trybu T i P lepiej nie korzystać bo jeśli aparat ustawi przesłonę inną niż minimalną to wywali następujący błąd:

    Err 01 Błędny transfer sygnałów obiektyw - aparat. Wyczyść styki na obiektywie i aparacie.

    Jest to trochę irytujące bo trzeba pamiętać o korzystaniu z odpowiednich trybów i odpowiednim ich ustawieniu a jak się o tym zapomni to trzeba poczekać aż minie komunikat błędu, na nowo odpalić LV co trochę spowalnia pracę. Na 40D z poprzednim adapterem z manualnymi obiektywami korzystałem głównie w trybie P i to mi się sprawdzało i do tego się przyzwyczaiłem. Niestety teraz muszę sobie na nowo wypracować nawyki w przypadku pracy na 80D.
    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 06-11-2016 o 11:48

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Ostatecznie zapewniany przez sprzedawcę, że srebrny adapter nie ma wpływu na odbicia a jednocześnie gość twierdził, że srebrny jest dużo trwalszy od czarnego aluminiowego, zdecydowałem się na poniższy adapter:
    ADAPTER CANON M42 POTWIERDZENIE AF PROGRAM EMF HQ (6570543481) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Mogę potwierdzić, że jest on kompatybilny z 80D, ostrzy na nieskończoność. Programowanie jest na tyle skomplikowane, że nie wiem czy będzie mi się chciało z tej funkcji korzystać
    czy możesz zdradzić w jaki sposob w canonie sie programuje ? mam troche inny adapter ale chyba programowalny bo mam w exifie 1501 mm .. chyba jakos sobie przypadkiem przestawielm ipotrzebuje pomocy bo mi szaleje stabilizacja (akurat w olku i panasonicu - ale tam uzywam przez wiltroxa wiec pewnie latiwej to zrobic przez canona)

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Adapter M42 z dandelionem - jaki?


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •