Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Co na początek?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    80

    Domyślnie Co na początek?

    Chciałbym zacząć błyskać jakoś efektywniej w domowych warunkach. Mam 5dIII i lampę 430ex II. Do tej pory błyskałem lampą na aparacie i odbijłem od sufitu, czy ścian. Chciałbym kupić jakiś softbox, parasolkę i lampę wyzwolić radiowo. I tu do Was prośba o pomoc co dokupić. Myślałem o yn 622c tx na aparat i yn 622c II na lampę, żeby to wysterować bez podchodzenia do lampy i żeby pracowało ttlu.Czy to zadziała? Chciałbym też kiedyś do tego dokupić jeszcze lampę yn tylko jaką, aby to wszystko działało. Acha i jeszcze jaki statyw i softbox byście do tego polecili.
    Canona sprzętów kilka.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Niedawno było podobne pytanie, nie będę wklejał całości, ale może coś Ci się przyda http://www.canon-board.info/dla-pocz...8/#post1332724

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Wiem, czytałem. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy statyw musi być z mocowaniem bowens i jaką lampę yn dokupić aby to wszystko odpaliło.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Jeśli masz, albo na pewno będziesz mieć akcesoria z mocowaniem Bowens, z których chcesz skorzystać przy lampie, to tak. Jeśli tylko akcesoria "parasolkowe", to nie. Akcesoria "parasolkowe" to też jest składany beautydish, i "parasolkosoftbox" z płaszczyzną rozpraszającą, z lampą mocowaną wewnątrz.
    Dodatkowa lampa zależnie co rybierzesz, jeśli system radiowy 622c, to YN 685ex (ma wbudowany odbiornik), jeśli wolisz system Canona, to zamiast 622c do swojej lampy musiałbyś wybrać YN e3-rt i odbiornik YN e3-rx, a wtedy dodatkowa lampa to YN 600ex-rt (z wbudowanym odbiornikiem). Budżetowo, jeśli nie interesuje Cię zdalny ttl, to 2x yn 603c, lampa dodatkowa yn560IV (albo "III" jak znajdziesz taniej).

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Dziękuję!

  6. #6
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Ja próbuje coś takiego: Genesis Gear Reporter S-holder uchwyt do akcesoriów studyjnych - Lampy błyskowe - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl na lampę systemową do tego możesz podpiąć jakikolwiek softbox (w rozsądnych wymiarach) beauty dish czy oktę.:-)Do tego wyzwalacze yn 622c sterownik na sankach aparatu i odbiorniki na lampach. Ja mam w konfiguracji z oktą z gridem 95 cm + parasolka i beauty dish wymiennie lub jako uzupełnienie, ewentualnie lampa z doświetleniem na tło :-) małe kreatywne studio

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •