Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: C 24-105 mm f/4 mark II

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Tylko jest jedno ale. Autor strony podlinkowanej w poprzednim poście wszystkie swoje opinie wysnuł na podstawie specyfikacji obiektywu...

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Autor strony podlinkowanej w poprzednim poście wszystkie swoje opinie wysnuł na podstawie specyfikacji obiektywu...
    Nie sądzę. Jeszcze nie przygotował zakładki Image Quality - zawsze mu trochę schodzi na testach.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 01-10-2016 o 19:44
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Cytat Zamieszczone przez tcyprian Zobacz posta
    Wg tej stronki Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Lens Review. Mark II jest trochę lepszy na brzegach kadru , szczególnie na szerokim końcu , poczekam aż zacznie się sprzedaż może będzie więcej porównań
    Zobaczymy. Autor tej stronki raczej nie rzuca słów na wiatr i tak później wszystko wyłazi na zdjęciach. Zresztą Canon ostatnio nie zawodzi jeśli chodzi o premiery szkieł i wszystko co wypuszczają jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Autor tej stronki raczej nie rzuca słów na wiatr i tak później wszystko wyłazi na zdjęciach. Zresztą Canon ostatnio nie zawodzi jeśli chodzi o premiery szkieł i wszystko co wypuszczają jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
    A tak przy okazji to Bryan zaczął zamieszczać porządne wykresy MTF dla najnowszych obiektywów robione w standardzie Olaf Optical Testing z lensrentals. A to już jest na prawdę fajne skojarzenie jego fotek testowych z prawdziwymi, zmierzonymi wykresami MTF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie sądzę. Jeszcze nie przygotował zakładki Image Quality - zawsze mu trochę schodzi na testach.
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zobaczymy. Autor tej stronki raczej nie rzuca słów na wiatr i tak później wszystko wyłazi na zdjęciach. Zresztą Canon ostatnio nie zawodzi jeśli chodzi o premiery szkieł i wszystko co wypuszczają jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
    Nie przeczę, że autor przeprowadza bardzo dobre testy. Ale w wypadku tego artykułu wyraźnie pisze:

    The Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Lens has been announced and a full review will be coming as soon as the production version of this lens hits the streets (late October is the expectation). The following paragraphs outline my expectations for this lens.
    To jest pierwszy akapit ze strony: Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Lens Review

    Strona na dzień dzisiejszy zawiera jedynie "oczekiwania" autora odnośnie tego obiektywu Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    No i?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    No i te oczekiwania autora tego tekstu nie wpływają na jakość optyczną tego obiektywu. Trzeba czekać na test.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Jeszcze ciepła recenzja z PhotographyBLOG, obiektyw został podpięty pod 5D Mark IV:

    Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Review | PhotographyBLOG
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 14-10-2016 o 18:47

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jeszcze ciepła recenzja z PhotographyBLOG, obiektyw został podpięty pod 5D Mark IV:

    Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Review | PhotographyBLOG
    Recenzja recenzji:
    Raczej bezwartościowe te testy i w ogóle nieprzyjemna strona.

    Autor się chwali, że użył "real-world test subject" zamiast tablicy testowej, tylko tym obiektem z prawdziwego świata jest półka z książkami. Mimo że nie jest to tablica testowa, porównuje ostrość powiększonych wycinków. A to już się kupy nie trzyma, bo przy 105 mm f/4 i odległości mniej niż metr, blisko minimum, GO mierzy się w milimetrach, a te książki nie są w tej samej płaszczyźnie o tyle albo i więcej.
    Poza tym wycinek "z brzegu" jest blisko rogu na szerokim końcu, ale na środku górnego brzegu na wąskim nie wiedzieć czemu. Nie wiadomo czy to jpegi i na jakich ustawieniach. Ogólnie te testy jakości obrazka zawierają około zera informacji.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: C 24-105 mm f/4 mark II

    Też uważam, że ciężko cokolwiek wywnioskować na podstawie powyższej recenzji.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •