Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Blokada przysłony Sigma ART 35mm 1.4?

  1. #1

    Domyślnie Blokada przysłony Sigma ART 35mm 1.4?

    Filmuję i robię zdjęcia. Posiadam C5D III, 80D i Sony A7SII+Commlite do obiektywów Canona. Kupiłem ostatnio używaną Sigmę z tytułu tematu. Jako, że również filmuję podłączyłem ją do Soniacza, pobawiłem się chwilę parametrami, odłączyłem. Po przełożeniu do 5D przez wizjer obraz widziałem o wiele ciemniejszy, tak jakby przysłona miała z F5. Włożyłem obiektyw do 80D - to samo. Dopiero załączenie szkła do Sony, zdjęcie przesłony do 1.4 i włożenie do Canona pomogło. W wizjerze było jasno - normalnie. Później sytuacja kilka razy randomowo mi się powtórzyła, z tym, że obiektyw nie miał już styczności z Sonym. Czyli po którymś uruchomieniu wizjer był ciemniejszy, pomagało zdjęcie i ponowne włożenie obiektywu. Jak mam postrzegać takie zjawiska i czy mam się czegoś obawiać? Kupiłem uszkodzony obiektyw?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Blokada przysłony Sigma ART 35mm 1.4?

    podłącz do któregoś z canonów ustaw przysłonę np f16 i powciskaj przycisk podglądu głębi ostrości (patrząc na przysłonę od przodu obiektywu) jak coś przycina zacina przy otwieraniu i zamykaniu to może oznaczać że zdycha albo coś może kupiłeś uszkodzony to jedna z rzeczy, którą zawsze sprawdzam jak kupuję obiektyw
    SONY

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Blokada przysłony Sigma ART 35mm 1.4?

    Cytat Zamieszczone przez cholasz Zobacz posta
    Filmuję i robię zdjęcia. Posiadam C5D III, 80D i Sony A7SII+Commlite do obiektywów Canona. Kupiłem ostatnio używaną Sigmę z tytułu tematu. Jako, że również filmuję podłączyłem ją do Soniacza, pobawiłem się chwilę parametrami, odłączyłem. Po przełożeniu do 5D przez wizjer obraz widziałem o wiele ciemniejszy, tak jakby przysłona miała z F5. Włożyłem obiektyw do 80D - to samo. Dopiero załączenie szkła do Sony, zdjęcie przesłony do 1.4 i włożenie do Canona pomogło. W wizjerze było jasno - normalnie. Później sytuacja kilka razy randomowo mi się powtórzyła, z tym, że obiektyw nie miał już styczności z Sonym. Czyli po którymś uruchomieniu wizjer był ciemniejszy, pomagało zdjęcie i ponowne włożenie obiektywu. Jak mam postrzegać takie zjawiska i czy mam się czegoś obawiać? Kupiłem uszkodzony obiektyw?
    Niekoniecznie. Może być tak że elektronika adaptera zakłóciła elektronikę obiektywu czyli sam sobie zaszkodziłeś.

    Commlite PHOTO & VIDEO Accessories

    To jest ten adapter? Przejdź na zakładkę "Compatibility". Widzisz gdzieś tam Sigma Art 35mm F1.4 DG HSM?

    Teraz wypadałoby kupić sobie USB Dock w wersji z mocowaniem Canon, zainstalować oprogramowanie, podpiąć obiektyw pod USB Dock i przywrócić go do ustawień fabrycznych a przy okazji zaktualizować (ewentualnie nadpisać ponownie ale nie wiem czy można) firmware. Albo wysłać obiektyw do serwisu http://www.foto-service.pl/index.php?mode=2

    Jak się mu poprawi to używać obiektywu wyłącznie z Canonami. Będziesz chciał go nadal używać na swoim Sony A7SII? Szykuj nieco ponad 1100 zł na firmowy konwerter Sigma MC-11 konwerter - Akcesoria drobne - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 28-09-2016 o 00:28

  4. #4

    Domyślnie Odp: Blokada przysłony Sigma ART 35mm 1.4?

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Niekoniecznie. Może być tak że elektronika adaptera zakłóciła elektronikę obiektywu czyli sam sobie zaszkodziłeś.

    Commlite PHOTO & VIDEO Accessories

    To jest ten adapter? Przejdź na zakładkę "Compatibility". Widzisz gdzieś tam Sigma Art 35mm F1.4 DG HSM?

    Teraz wypadałoby kupić sobie USB Dock w wersji z mocowaniem Canon, zainstalować oprogramowanie, podpiąć obiektyw pod USB Dock i przywrócić go do ustawień fabrycznych a przy okazji zaktualizować (ewentualnie nadpisać ponownie ale nie wiem czy można) firmware. Albo wysłać obiektyw do serwisu Autoryzowane Centrum Serwisowe - Foto-Service 2 - Serwis Samsung, Sigma

    Jak się mu poprawi to używać obiektywu wyłącznie z Canonami. Będziesz chciał go nadal używać na swoim Sony A7SII? Szykuj nieco ponad 1100 zł na firmowy konwerter Sigma MC-11 konwerter - Akcesoria drobne - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl
    Problem się powtarza. Przysłona potrafi się zablokować od czasu do czasu. Być może sobie to sam zafundowałem, nie wiem w tym momencie. Nie wiem, czy jest sens kupowania tego DOCK'a, z drugiej strony jaką mam pewność, że to przez ten adapter.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Blokada przysłony Sigma ART 35mm 1.4?

    Mam to samo, od jakiegoś czasu. Szkło kupione pod koniec 2017r. Losowe przycinanie się przysłony od Lipca 2019r. Nigdy nie używany z żadnymi adapterami, cały czas na Canonie 6D. Defekt identyczny jak u Ciebie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, ale po takim czasie użytkowania podejrzewam, że to po prostu defekt i trzeba złożyć reklamację. Jedyne co zauważyłem to zaczęło się to dziać od momentu rozpoczęcia używania nowego Flasha YongNuo 685 w trybie HSS. Choć myślę, że to tylko losowy przypadek eg. zbieg okoliczności, bo po jakimś czasie przysłona znów się przycięła pomimo nieużywania żadnego flash'a.
    Ostatnio edytowane przez FaithfullyYours ; 02-08-2019 o 03:50
    C EOS 6D ,C EOS 60D || Sigma 35mm f1.4 ART || EF 85mm/f1.8 USM || EF 70-200mm/f4 L IS USM ||Tamron 17-50mm/f2.8 VC || Dyf || Torba Rexton || || Yongnuo YN-685 e-TTL HSS, Nissin Di622 MKII, Photoolex DF Flash || Yongnuo YN-622C-TX e-TTL controller + 622C e-TTL transmiters|| akcesoria, filtry ochronne, filtry variable density, softboxy, statywy, tła.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •